Премини към съдържанието
genetic

Избор на автомобил до 5000лв + мнение

Препоръчан отговор

Здравейте, 

тъй като планирам смяна на личният автомобил - ще трябва да прерасне в семеен се интересувам вие какво бихте препоръчали като кола до под 5000лв. 

Изискванията ми са :

климатик, ел стъкла, сравнително голям багажник : 400+ литра, комфортен, широк вътре, до 149 конски сили, автоматик не предпочитам, но не е толкова определящо, на автомобила ще се монтира (ако няма) газова уредба. Година след 2002-2003

За момента съм се спрял на Hyundai Соната 5 (в диапазона 2002-2004 година) 2.0 /137 коня - тъй като отговаря на описаните по-горе критерии. Съответно ако някой има наблюдения ще се радвам да сподели мнение относно поддръжка, здравина, возия етс на конкретното возило.

Поздрави и лек ден!

P.S. в момента движа с Рено Меган 96та година - и поддръжката е мега евтина. Нясно съм че по-голям автомобил ще струва повече - но все пак нека е в рамките на разумното :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До 5 хиляди ми хареса ето това МондеоИмам приятел, който кара мондео комби, само че е с няколко години по-старо и тая кола има огромен багажник. Вътре в купето е просторно и вози доста добре. Неговата е около 130коня някъде и 180 ги прави на магистралата без проблем.Иначе, щом си свикнал на френско, някое 307sw или Ксара(пикасо) вероятно би ти паснало. Само дето пикасото някак си не ме кефи как е разположено таблото и скоростния лост. Погледни и това 307sw.За поддръжка считай че ще даваш повече отколкото за твоя меган. Все пак се целиш в малко по комфортна кола...Едит:Сетих се и за една друга кола, която си заслужава един поглед -> Subaru Forester

Редактирано от ScD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едит:Сетих се и за една друга кола, която си заслужава един поглед -> Subaru Forester

С две ръце за Субару-то, но само имай предвид, че поддръжката е по-скъпа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пежо 406

Тойота Авенсис

Рено Лагуна

Тойотата и Лагуната са подарък за тези пари!Но преди да я вземеш задължително компютърна диагностика!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тойота АвенсисТойотата и Лагуната са подарък за тези пари!Но преди да я вземеш задължително компютърна диагностика!

а да си забелязал че тойотата е с десен волан?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а да си забелязал че тойотата е с десен волан?

:eek:  явно още спя след тримфа на маншафта снощи.Мерси за поправката !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11394992298376429&slink=6z5zz7

Или обикновеният сценик с 2.0 бензин двигател+газ. Колега и един роднина имат такива, доста ги карат и двамата са много доволни.

Редактирано от 23172021 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мондеото изглежда много добре - но съм чувал много лоши отзиви относно поддръжката - вярно колата е голяма но Форд се славят със скъпа поддръжка?.Субару-то отново е много като поддръжка (ама май наистина много ... )

Конете ме притесняват над 150 заради данъка, а под 100 заради теглото на колата. Около 130 е златната среда предполагам - така че това е добре - със 180 не карам :)Не държа да е френско честно казано. 

Сценик-а - тя жената го харесва - на мен ми е просто като понабъбнал Меган. Те и частите май донякъде са взаимозаменяеми - пък и гледах че има модели произведени около 2002ра година - което е окей. 

Иначе Лагуната я бях загледал но точно Лагуна 2 - е може би най ненахвалената Лагуна ... :( 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мондеото изглежда много добре - но съм чувал много лоши отзиви относно поддръжката - вярно колата е голяма но Форд се славят със скъпа поддръжка?.Субару-то отново е много като поддръжка (ама май наистина много ... )

Конете ме притесняват над 150 заради данъка, а под 100 заради теглото на колата. Около 130 е златната среда предполагам - така че това е добре - със 180 не карам Публикувано изображение

Не държа да е френско честно казано. 

Сценик-а - тя жената го харесва - на мен ми е просто като понабъбнал Меган. Те и частите май донякъде са взаимозаменяеми - пък и гледах че има модели произведени около 2002ра година - което е окей. 

Иначе Лагуната я бях загледал но точно Лагуна 2 - е може би най ненахвалената Лагуна ... Публикувано изображение

Като се спреш на 2-3 модела, вземи поразпитай в магазините за авточасти колко струват консумативите - филтри, ремъци, накладки и т.н. Може да видиш как вървят и частите за окачването на тези модели - карета, маншони, биалетки, амортисьори... знаеш как е с нашите български пътища.

Имай предвид, че моделите които съм ти предложил са с газова уредба, така че след това няма да ти се налага да слагаш допълнително. Разбира се това означава, че като взимаш съответното возило е добре да се предгледа и газовата на майстор, щото не се знае какъв таралясник някой може да се опита да ти пробута.

То и аз се надявам до края на годината да успея да подменя колата, ама ще видим как ще се развие финансовият въпрос при мен...

Редактирано от ScD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хвърли едно око на:BMW E46 320d 150 hp след 2002-2003,Audi A4 1.9 tdi 131 hp след 2002-2003....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.