Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Занимавам се с онлайн реклама Публикувано изображение , но от известно време ме карат да правя дизайнчета на флаери, визитки и такива дреболии. Не се занимавам основно с това но имам някакви познания а и някой допълнителен лев не е излишен. Само, че имам проблем с лаптопа ми. От време на време цикли и много ме дразни това. Взех решение да сменя машинката с по-мощна, но ако започна да се занимавам по-усилено с фотошоп дали няма да е по-добре да мина от лаптоп на настолен ?

И моля дайте някакви предложения за лаптоп на който да ми върви добре фотошоп.

За пари - Мога да отделя до 1500 лв. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължително настолен. Още повече, че може да му правиш и upgrade ако се наложи. Вероятно в сумата ще влиза и монитор. Така ли е?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предвид дейността няма проблем да е мобилна машина. Все пак ни осведомете за модела на сега притежаваният лаптоп. Да се прецени защо и какво не му достига и дали проблемът е от недостигащи ресурси, или е нещо друго.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-важното в случая е да имаш голям монитор. Всичко под 22 инча е болка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво излиза - че лаптопът не е компютър?По същество - лаптопът е компромис и има смисъл само ако ще се разнася постоянно - за сериозна работа настолният компютър е в пъти по-добре - ще е по-производителен от лаптоп с привидно същите компоненти и, както казаха колегите, ще има и възможност за надграждане.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то май така ще излезе колега. Лалтоп за по малко то 2000 лева май за нищо не става. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за бързите отговори. Та лаптопа е Asus x55c, i3 процесор 2.00 GHz и 4 GB RAM, а видео картата е вградена Intel.
Като цяло работя с много табове в браузърите и ката заредя и фотошопа се връщам години на зад. Публикувано изображение

А за бюджета от 1500 лв. ще включва и компютър и монитор ако избера настолния вариант.

А дали да е по-голям екран от 15.6 инча не знам. Не работя супер професионално и клиентите ми са по-скоро малки магазини за матраци, алкохол и цигари и такива други бизнеси дето не държат на високо ниво на изработка, а по-скоро на евтиното.

За това се чудя дали да избирам настолен или да взема по-хубав лаптоп и да си го разнасям навсякъде.Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то май така ще излезе колега. Лалтоп за по малко то 2000 лева май за нищо не става. 

Това донякъде важи за геймърските машини. За елементарна работа с шопара, нали няма да предлагате на човека космически кораб?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това донякъде важи за геймърските машини. За елементарна работа с шопара, нали няма да предлагате на човека космически кораб?

И аз смятам, че не ми трябва чак някакъв космически кораб Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мнения за този модел:

http://www.technopavilion.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%B8/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BE-%D0%BE%D1%84%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B8/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82/%D0%9B%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF-Asus-X550DP-XX069D-2515До тук съм доволен от моя Asus и за това пак гледам тази марка, но ако някой може да изкаже добри впечатления от друга марка и определен модел ще се радвам. Посъветвахме и Lenovo да съм си взимал, ама до сега не съм имал допир до тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложение в рамките на бюджета.

Мнения за този модел:

http://www.technopavilion.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%B8/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BE-%D0%BE%D1%84%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B8/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82/%D0%9B%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF-Asus-X550DP-XX069D-2515До тук съм доволен от моя Asus и за това пак гледам тази марка, но ако някой може да изкаже добри впечатления от друга марка и определен модел ще се радвам. Посъветвахме и Lenovo да съм си взимал, ама до сега не съм имал допир до тях.

Евтино...Става за офис програми .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мнения за този модел:

Този модел с тази разрешителна способност и за чеп за зеле не става. За какво ми е 15 инчов като поддържа 1300 точки. Вие прочетохте ли какво търси питащия (за какво ще го ползва)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са точно параметрите на твоя? Ако е изряден лаптопа и с добавянето на още 4гб рам и едно ссд доста ще литне машинката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.......Посъветвахме и Lenovo да съм си взимал, ама до сега не съм имал допир до тях.

Lenovo са добри! Аз имам и е перфектен Lenovo b5400 е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за бързите отговори. Та лаптопа е Asus x55c, i3 процесор 2.00 GHz и 4 GB RAM, а видео картата е вградена Intel.

Като цяло работя с много табове в браузърите и ката заредя и фотошопа се връщам години на зад. Публикувано изображение

А за бюджета от 1500 лв. ще включва и компютър и монитор ако избера настолния вариант.

Моят лаптоп е подобен, малко по-мощен. Занимавам се с обработка на снимки, и просто съм се отказал да го мъча с Photoshop, а съм го заменил с по-лекия Lightroom.

За тези цели - категорично настолна машина. С 1/3 от бюджета се купува приличен 24" монитор с 1920х1200 пиксела и IPS матрица, за останалото разбиращите колеги могат да предложат добра конфигурация. Ще получиш повече мощ от лаптоп за 1500 лв, възможност за ъпгрейд, и по-добро охлаждане. А стария лаптоп можеш да си го запазиш, ако трябва да правиш някъде презентации на готовите снимки пред клиент.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Vanyo99
      Здравейте! Спрял съм се на тези двата : https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_7-acer_aspire_7_NXGP9EX022 , https://www.ioncomputers.bg/product/16129/geymarski-laptop-acer-aspire-7-nx-gp9ex-016.html .Разликата е около 100тина лева с промо кодовете и според мен си заслужава за 100 лв от i5 7300hq на i7 7700hq  + 120 gb ssd. Проблема e , че по-евтиният разполага с 2х4 плочки гб рам , докато по-скъпият е зает само 1ния слот и предлага възможност на ъпгрейд в бъдеще. Гледах клипчета в тубата, сравнявайки dual channel срещу single channel. E, разликата беше доста огромна в представянето (говоря за фпса в игрите). Забравих да кажа , че ще го използвам за работа на visual studio и игрички(fortnite , pung , csgo , lol, gta v). И питането ми е: кое ще е по-добрият вариант да избера от двата във всички варианти. Бих дал 100 кинта отгоре са i7 цата (бюджета тук не е проблем за тези двата , защото се не говори за голяма разлика), но проблема е single channela. Не ми е приоритет ъпгрейдването в бъдеще , взимайки под внимание разликата в пърформънса( ако евенуално взема този с i7 цата няма да слагам допълнителлно рам в близката 1-2 години). И още нещо: ако някой има информация за температурите на лаптопите , как се представят, загряват ли много , имат ли throling на gpu - то или пък на cpu - то. Ще ви бъда благодарен, ако споделите. Също не изключвам други варианти за лаптоп , но като вземем тази цена - acer - а е най-бюджетното решение , докато при asus и другите марки за същите пари ще намеря i5 или i7 , но с 1050 , няма да е 1050 ti. Ако имате предложения  - давайте ! С радост ще ги погледна.
      П.С.: Мога да намеря по-скъпия лаптоп в ardes, тъй като в йон е изчерпан. Това не е проблем
    • от Fiori
      Добър ден! Отново се обръщам към вас с молба за помощ. Не е кой знае какво за някои от вас, но мен ме затруднява махането на фон от гиф. Нямам си ни най-малка представа как се случва. На изображение знам, но гифчетата явно си имат някакъв чалъм, който ако някой знае - да ми сподели. Благодаря предварително и се извинявам, ако въпросът не е към тази графа във форума. 
    • от transcend92
      със Intel 2300 съм ядрата стигат до 65 градуса
      със един вентилатор на кутията съм 
      това става когато играя игри 
      играя Fortnite, PUBG със Nvidia - 1050ti 4gb 
      PC кутия е на Raidmax Vortex V4 404WBG
      ето и снимки

какво трябва да направя за да не стига тези температури докато играя
      имам опция за още 3 вентилатора 
      2 x 120 мм (опционален, отпред)
      1 x 120 мм (опционален, отгоре)
      ако сложа тях ще си реша ли проблема ?

• от Viktoria Petrova
      Здравейте, дойде време да подменя стария си лаптоп и моля за малко помощ. Според Вас този модел добър ли е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-PAVILION-15-CB005NU-2LD03EA/p/527950 Нямам възможност да дам повече от 1500лв. Интересува ме добър ли е за игри, понеже брат ми иска да го ползва да си играе новите игри, които не тръгват на неговия лаптоп ? Аз ще го ползвам за ровене в интернет, гледане на филми и програми за обработка (някои са доста тежки), когато съм в университета. Знам, че за игри е по-добре настолен компютър да се вземе, но на мен задължително ми трябва да мога да го нося в университета. Другият модел на тази цена е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-ACER-ASPIRE-7-A717-71G-50GG-BK/p/518213 На мен ми изглеждат напълно еднакви (като изключим големината на екрана). Моля за сериозни мнения, защото не съм запозната, а искам да зарадвам брат ми, понеже като не съм на лекции предимно той ще го ползва за игри. Отворена съм и за предложения, стига да са до 1500лв. Благодаря предварително! 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.