Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Лаптоп или Компютър - за Photoshop

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Занимавам се с онлайн реклама Публикувано изображение , но от известно време ме карат да правя дизайнчета на флаери, визитки и такива дреболии. Не се занимавам основно с това но имам някакви познания а и някой допълнителен лев не е излишен. Само, че имам проблем с лаптопа ми. От време на време цикли и много ме дразни това. Взех решение да сменя машинката с по-мощна, но ако започна да се занимавам по-усилено с фотошоп дали няма да е по-добре да мина от лаптоп на настолен ?

И моля дайте някакви предложения за лаптоп на който да ми върви добре фотошоп.

За пари - Мога да отделя до 1500 лв. Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Задължително настолен. Още повече, че може да му правиш и upgrade ако се наложи. Вероятно в сумата ще влиза и монитор. Така ли е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предвид дейността няма проблем да е мобилна машина. Все пак ни осведомете за модела на сега притежаваният лаптоп. Да се прецени защо и какво не му достига и дали проблемът е от недостигащи ресурси, или е нещо друго.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-важното в случая е да имаш голям монитор. Всичко под 22 инча е болка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И какво излиза - че лаптопът не е компютър?По същество - лаптопът е компромис и има смисъл само ако ще се разнася постоянно - за сериозна работа настолният компютър е в пъти по-добре - ще е по-производителен от лаптоп с привидно същите компоненти и, както казаха колегите, ще има и възможност за надграждане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами то май така ще излезе колега. Лалтоп за по малко то 2000 лева май за нищо не става. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за бързите отговори. Та лаптопа е Asus x55c, i3 процесор 2.00 GHz и 4 GB RAM, а видео картата е вградена Intel.
Като цяло работя с много табове в браузърите и ката заредя и фотошопа се връщам години на зад. Публикувано изображение

А за бюджета от 1500 лв. ще включва и компютър и монитор ако избера настолния вариант.

А дали да е по-голям екран от 15.6 инча не знам. Не работя супер професионално и клиентите ми са по-скоро малки магазини за матраци, алкохол и цигари и такива други бизнеси дето не държат на високо ниво на изработка, а по-скоро на евтиното.

За това се чудя дали да избирам настолен или да взема по-хубав лаптоп и да си го разнасям навсякъде.Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами то май така ще излезе колега. Лалтоп за по малко то 2000 лева май за нищо не става. 

Това донякъде важи за геймърските машини. За елементарна работа с шопара, нали няма да предлагате на човека космически кораб?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това донякъде важи за геймърските машини. За елементарна работа с шопара, нали няма да предлагате на човека космически кораб?

И аз смятам, че не ми трябва чак някакъв космически кораб Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мнения за този модел:

http://www.technopavilion.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%B8/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BE-%D0%BE%D1%84%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B8/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82/%D0%9B%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF-Asus-X550DP-XX069D-2515До тук съм доволен от моя Asus и за това пак гледам тази марка, но ако някой може да изкаже добри впечатления от друга марка и определен модел ще се радвам. Посъветвахме и Lenovo да съм си взимал, ама до сега не съм имал допир до тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предложение в рамките на бюджета.

Мнения за този модел:

http://www.technopavilion.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%B8/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BE-%D0%BE%D1%84%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B8/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82/%D0%9B%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF-Asus-X550DP-XX069D-2515До тук съм доволен от моя Asus и за това пак гледам тази марка, но ако някой може да изкаже добри впечатления от друга марка и определен модел ще се радвам. Посъветвахме и Lenovo да съм си взимал, ама до сега не съм имал допир до тях.

Евтино...Става за офис програми .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мнения за този модел:

Този модел с тази разрешителна способност и за чеп за зеле не става. За какво ми е 15 инчов като поддържа 1300 точки. Вие прочетохте ли какво търси питащия (за какво ще го ползва)?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какви са точно параметрите на твоя? Ако е изряден лаптопа и с добавянето на още 4гб рам и едно ссд доста ще литне машинката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

.......Посъветвахме и Lenovo да съм си взимал, ама до сега не съм имал допир до тях.

Lenovo са добри! Аз имам и е перфектен Lenovo b5400 е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за бързите отговори. Та лаптопа е Asus x55c, i3 процесор 2.00 GHz и 4 GB RAM, а видео картата е вградена Intel.

Като цяло работя с много табове в браузърите и ката заредя и фотошопа се връщам години на зад. Публикувано изображение

А за бюджета от 1500 лв. ще включва и компютър и монитор ако избера настолния вариант.

Моят лаптоп е подобен, малко по-мощен. Занимавам се с обработка на снимки, и просто съм се отказал да го мъча с Photoshop, а съм го заменил с по-лекия Lightroom.

За тези цели - категорично настолна машина. С 1/3 от бюджета се купува приличен 24" монитор с 1920х1200 пиксела и IPS матрица, за останалото разбиращите колеги могат да предложат добра конфигурация. Ще получиш повече мощ от лаптоп за 1500 лв, възможност за ъпгрейд, и по-добро охлаждане. А стария лаптоп можеш да си го запазиш, ако трябва да правиш някъде презентации на готовите снимки пред клиент.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от dimo70
      Почистване на лаптопи. Профилактика против прегряване.
      Смяна термопаста при необходимост
    • от ceci78
      Здравейте.На кратко за проблема.Имах програмата,но нещо стана и когато искам да я стартирам..изписва проблем и крашна яко.Деинсталирах я,свалих я отново,пак не тръгва.....сега се пробвам чрез Creative-то.....но ето какво ми изписва.Изключвах защитната стена,пак това.Може ли съвет,не ги разбирам много нещата,но се мъча    Благодаря предварително.

• от tatimebie
      Здравейте машини
      Бих искал да ми кажете колко би струвала тази конфигурация мисля че ми е време да си продам машината  благодаря ви.
      Процесор AMD Ryzen 5 3600 Hexa-Core 3.6GHz AM4
      Дънна платка ASRock B450 Steel Legend
      RAM Памет Team Group Delta RGB 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz
      Видео Карта GIGABYTE AORUS Radeon RX 570 4GB GDDR5 256bit
      Водно Охлаждане COUGAR AQUA 240mm
      Захранване FSP RAIDER S 550W 80+Silver
      Кейс Deepcool Matrexx 55 + вентилатори RGB 3-от пред 1- от зад
      M.2 2280 SSD GIGABYTE 256GB
      HDD Samsung 2.5 870 EVO 250GB
    • от ivo23
      Имам проблем при връзката на компютърът с ресийвъра. Свтрзани са чрез HDMI, но след около 2-3 часа работа рейсъвара изключва. Сменях кабели, портове, същата работа. Реших да включа лаптоп и в продължение на 12 часа, докато бее включен, проблем нямаше. Излезе предположение, че контактът няма заземяване и го смених с такъв със заземяване (сградната инсталация има заземяване, но самият контакт беше без и го смених и свързах към жълто-зеленият кабел). Проблемът остана. Като добавка мога да кажа, че и компютърът, и ресийвъра, и приставката на телевизията, и адаптора на рутера са вързани към един разклонител, който си е най-обикновен. Електротехник ме посъветва да включа компютърът и ресийвъра в различни контакти, в различни токови кръгове, защото се получават хармонични трптения които задействат защитата на ресийвъра. Това хубаво, но идва доста неудобно с кабели през цялата стая. Така или иначе в момента съм в процес на тестване на тази система и за сега след около 5 часа ресийвъра не е изключвал. Ако се окаже наистина това проблемът, бих ли могъл да ги вържа отново в един разклонител, но със защита и каква защита трябва да има?
    • от Потребител 1
      Здравейте! Решил съм в скоро време да си купя лаптоп. Ще го използвам предимно за по-тежка обработка на аудио, видео и снимки, графичен дизайн, както и за игри (от по-леките). Бюджетът ми е до 2000 лв. Погледнах избора на пазара и на пръв поглед ми допаднаха ryzen 5 4600h, ryzen 7 4800h (малко по-скъпичка) и еквивалентите на intel - i5 10300h и i7 10750h. Като видео карти - това, което видях да се предлага в този клас, е gtx 1650, 1650 ti, 1660 и 1660 ti.
      Някакви препоръки към какво да се насоча?
      Благодаря предварително!
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване