Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Занимавам се с онлайн реклама Публикувано изображение , но от известно време ме карат да правя дизайнчета на флаери, визитки и такива дреболии. Не се занимавам основно с това но имам някакви познания а и някой допълнителен лев не е излишен. Само, че имам проблем с лаптопа ми. От време на време цикли и много ме дразни това. Взех решение да сменя машинката с по-мощна, но ако започна да се занимавам по-усилено с фотошоп дали няма да е по-добре да мина от лаптоп на настолен ?

И моля дайте някакви предложения за лаптоп на който да ми върви добре фотошоп.

За пари - Мога да отделя до 1500 лв. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължително настолен. Още повече, че може да му правиш и upgrade ако се наложи. Вероятно в сумата ще влиза и монитор. Така ли е?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предвид дейността няма проблем да е мобилна машина. Все пак ни осведомете за модела на сега притежаваният лаптоп. Да се прецени защо и какво не му достига и дали проблемът е от недостигащи ресурси, или е нещо друго.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-важното в случая е да имаш голям монитор. Всичко под 22 инча е болка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво излиза - че лаптопът не е компютър?По същество - лаптопът е компромис и има смисъл само ако ще се разнася постоянно - за сериозна работа настолният компютър е в пъти по-добре - ще е по-производителен от лаптоп с привидно същите компоненти и, както казаха колегите, ще има и възможност за надграждане.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то май така ще излезе колега. Лалтоп за по малко то 2000 лева май за нищо не става. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за бързите отговори. Та лаптопа е Asus x55c, i3 процесор 2.00 GHz и 4 GB RAM, а видео картата е вградена Intel.
Като цяло работя с много табове в браузърите и ката заредя и фотошопа се връщам години на зад. Публикувано изображение

А за бюджета от 1500 лв. ще включва и компютър и монитор ако избера настолния вариант.

А дали да е по-голям екран от 15.6 инча не знам. Не работя супер професионално и клиентите ми са по-скоро малки магазини за матраци, алкохол и цигари и такива други бизнеси дето не държат на високо ниво на изработка, а по-скоро на евтиното.

За това се чудя дали да избирам настолен или да взема по-хубав лаптоп и да си го разнасям навсякъде.Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то май така ще излезе колега. Лалтоп за по малко то 2000 лева май за нищо не става. 

Това донякъде важи за геймърските машини. За елементарна работа с шопара, нали няма да предлагате на човека космически кораб?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това донякъде важи за геймърските машини. За елементарна работа с шопара, нали няма да предлагате на човека космически кораб?

И аз смятам, че не ми трябва чак някакъв космически кораб Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мнения за този модел:

http://www.technopavilion.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%B8/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BE-%D0%BE%D1%84%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B8/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82/%D0%9B%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF-Asus-X550DP-XX069D-2515До тук съм доволен от моя Asus и за това пак гледам тази марка, но ако някой може да изкаже добри впечатления от друга марка и определен модел ще се радвам. Посъветвахме и Lenovo да съм си взимал, ама до сега не съм имал допир до тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложение в рамките на бюджета.

Мнения за този модел:

http://www.technopavilion.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%B8/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BE-%D0%BE%D1%84%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B8/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82/%D0%9B%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF-Asus-X550DP-XX069D-2515До тук съм доволен от моя Asus и за това пак гледам тази марка, но ако някой може да изкаже добри впечатления от друга марка и определен модел ще се радвам. Посъветвахме и Lenovo да съм си взимал, ама до сега не съм имал допир до тях.

Евтино...Става за офис програми .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мнения за този модел:

Този модел с тази разрешителна способност и за чеп за зеле не става. За какво ми е 15 инчов като поддържа 1300 точки. Вие прочетохте ли какво търси питащия (за какво ще го ползва)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са точно параметрите на твоя? Ако е изряден лаптопа и с добавянето на още 4гб рам и едно ссд доста ще литне машинката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.......Посъветвахме и Lenovo да съм си взимал, ама до сега не съм имал допир до тях.

Lenovo са добри! Аз имам и е перфектен Lenovo b5400 е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за бързите отговори. Та лаптопа е Asus x55c, i3 процесор 2.00 GHz и 4 GB RAM, а видео картата е вградена Intel.

Като цяло работя с много табове в браузърите и ката заредя и фотошопа се връщам години на зад. Публикувано изображение

А за бюджета от 1500 лв. ще включва и компютър и монитор ако избера настолния вариант.

Моят лаптоп е подобен, малко по-мощен. Занимавам се с обработка на снимки, и просто съм се отказал да го мъча с Photoshop, а съм го заменил с по-лекия Lightroom.

За тези цели - категорично настолна машина. С 1/3 от бюджета се купува приличен 24" монитор с 1920х1200 пиксела и IPS матрица, за останалото разбиращите колеги могат да предложат добра конфигурация. Ще получиш повече мощ от лаптоп за 1500 лв, възможност за ъпгрейд, и по-добро охлаждане. А стария лаптоп можеш да си го запазиш, ако трябва да правиш някъде презентации на готовите снимки пред клиент.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от SilentSword
      Здравейте! Специално се регистрирах за да получа вашето мнение относно моят проблем свързан с лаптопа ми. Купих лаптоп Асус преди четири месеца, наложи се да ми го преинсталират още на първия месец, защото взе да забива. След преинсталацията всичко беше наред, вече не забиваше, но ми изникна друг проблем. Когато пусна някое клипче  след няколко минути звука сякаш се проваля, не знам как по друг начин да го опиша. Пускам клипа някъде към средата се чува "тррр" за няколко секунди и после се оправя. Помислих си, че е от самия уиндоус и го дадох на друг човек да ми го преинсталира, но това нещо си продължава, вече не толкова често, но си продължава. Днес го носих на сервиз уж ми го били тествали нямало проблем за тях, но проблема все си стои.
    • от g-p xayc
      Здравейте.Имам лаптоп Lenovo Flex 15 и отскоро имам следния проблем.
      Залях с вода платката, която служи за пускането на лаптопа, две усб-та и копчето за Биос.Попринцип тази платка се свързва с лентов кабел към дънната платка.
      Когато я бях залял лаптопа не тръгваше.След това махнах платката и когато допитах лентовия кабел до крачетата на платката лаптопа тръгваше.Проблема, е че когато лаптопа работи около 40-50 мин просто изгасва, без предупреждение, без да прегрява, просто гасне, пускам го пак по този начин включва се и пак изгасва след 40-50 мин работа.Въпроса ми е проблема породен ли е от проблемната платка или някъде другаде да го търся.Пробвах с Убунти на флашка и пак същата работа.Благодаря ви, хубав ден.
    • от Ndishev
      Здравейте имам проблем свързан с един старичък лаптоп MSI MegaBook ER710 (MS-171B) 17”
      Лаптопа работеше нормално и не беше пускан от доста врвме. Пуснах го за 10 мин и видях, че доста бучи от охлаждането. Следователно го отворих,  почистих охлаждането и всички останали компоненти. Смених пастата на процесора и го затворих. Но след опита ми да го включа той просто не тръгна. Като е на зарядно свети индикатора за батерия и това е. Не реагира по никакъв начин. 
      Някой има ли си идея къде да търся проблема? 
    • от ivanov11
      Здравейте,
      бих искал да се посъветвам с вас за закупуване на нов компютър, който да е до 3 000 лв. Компютърът ще се използва само и единствено за монтаж. Към цената не влиза монитор. Бих искал да има здраво захранване и добро дъно, тъй като в даден момент може да се наложи да ъпгрейдвам конфигурацията. Относно монитор съм се насочил към 34'' на LG, който е UltraWide Screen. Бих искал да има 4TB хард, 256 SSD. Рам паметта не съм сигурен, че 16гб ще е достатъчно, но може отначало да сложа 16, а да има слотове за допълнителни платки.
      Общо взето е това.
      Благодаря!

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.