Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Занимавам се с онлайн реклама Публикувано изображение , но от известно време ме карат да правя дизайнчета на флаери, визитки и такива дреболии. Не се занимавам основно с това но имам някакви познания а и някой допълнителен лев не е излишен. Само, че имам проблем с лаптопа ми. От време на време цикли и много ме дразни това. Взех решение да сменя машинката с по-мощна, но ако започна да се занимавам по-усилено с фотошоп дали няма да е по-добре да мина от лаптоп на настолен ?

И моля дайте някакви предложения за лаптоп на който да ми върви добре фотошоп.

За пари - Мога да отделя до 1500 лв. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължително настолен. Още повече, че може да му правиш и upgrade ако се наложи. Вероятно в сумата ще влиза и монитор. Така ли е?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предвид дейността няма проблем да е мобилна машина. Все пак ни осведомете за модела на сега притежаваният лаптоп. Да се прецени защо и какво не му достига и дали проблемът е от недостигащи ресурси, или е нещо друго.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-важното в случая е да имаш голям монитор. Всичко под 22 инча е болка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво излиза - че лаптопът не е компютър?По същество - лаптопът е компромис и има смисъл само ако ще се разнася постоянно - за сериозна работа настолният компютър е в пъти по-добре - ще е по-производителен от лаптоп с привидно същите компоненти и, както казаха колегите, ще има и възможност за надграждане.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то май така ще излезе колега. Лалтоп за по малко то 2000 лева май за нищо не става. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за бързите отговори. Та лаптопа е Asus x55c, i3 процесор 2.00 GHz и 4 GB RAM, а видео картата е вградена Intel.
Като цяло работя с много табове в браузърите и ката заредя и фотошопа се връщам години на зад. Публикувано изображение

А за бюджета от 1500 лв. ще включва и компютър и монитор ако избера настолния вариант.

А дали да е по-голям екран от 15.6 инча не знам. Не работя супер професионално и клиентите ми са по-скоро малки магазини за матраци, алкохол и цигари и такива други бизнеси дето не държат на високо ниво на изработка, а по-скоро на евтиното.

За това се чудя дали да избирам настолен или да взема по-хубав лаптоп и да си го разнасям навсякъде.Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то май така ще излезе колега. Лалтоп за по малко то 2000 лева май за нищо не става. 

Това донякъде важи за геймърските машини. За елементарна работа с шопара, нали няма да предлагате на човека космически кораб?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това донякъде важи за геймърските машини. За елементарна работа с шопара, нали няма да предлагате на човека космически кораб?

И аз смятам, че не ми трябва чак някакъв космически кораб Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мнения за този модел:

http://www.technopavilion.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%B8/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BE-%D0%BE%D1%84%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B8/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82/%D0%9B%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF-Asus-X550DP-XX069D-2515До тук съм доволен от моя Asus и за това пак гледам тази марка, но ако някой може да изкаже добри впечатления от друга марка и определен модел ще се радвам. Посъветвахме и Lenovo да съм си взимал, ама до сега не съм имал допир до тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложение в рамките на бюджета.

Мнения за този модел:

http://www.technopavilion.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%B8/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BE-%D0%BE%D1%84%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B8/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82/%D0%9B%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF-Asus-X550DP-XX069D-2515До тук съм доволен от моя Asus и за това пак гледам тази марка, но ако някой може да изкаже добри впечатления от друга марка и определен модел ще се радвам. Посъветвахме и Lenovo да съм си взимал, ама до сега не съм имал допир до тях.

Евтино...Става за офис програми .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мнения за този модел:

Този модел с тази разрешителна способност и за чеп за зеле не става. За какво ми е 15 инчов като поддържа 1300 точки. Вие прочетохте ли какво търси питащия (за какво ще го ползва)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са точно параметрите на твоя? Ако е изряден лаптопа и с добавянето на още 4гб рам и едно ссд доста ще литне машинката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.......Посъветвахме и Lenovo да съм си взимал, ама до сега не съм имал допир до тях.

Lenovo са добри! Аз имам и е перфектен Lenovo b5400 е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за бързите отговори. Та лаптопа е Asus x55c, i3 процесор 2.00 GHz и 4 GB RAM, а видео картата е вградена Intel.

Като цяло работя с много табове в браузърите и ката заредя и фотошопа се връщам години на зад. Публикувано изображение

А за бюджета от 1500 лв. ще включва и компютър и монитор ако избера настолния вариант.

Моят лаптоп е подобен, малко по-мощен. Занимавам се с обработка на снимки, и просто съм се отказал да го мъча с Photoshop, а съм го заменил с по-лекия Lightroom.

За тези цели - категорично настолна машина. С 1/3 от бюджета се купува приличен 24" монитор с 1920х1200 пиксела и IPS матрица, за останалото разбиращите колеги могат да предложат добра конфигурация. Ще получиш повече мощ от лаптоп за 1500 лв, възможност за ъпгрейд, и по-добро охлаждане. А стария лаптоп можеш да си го запазиш, ако трябва да правиш някъде презентации на готовите снимки пред клиент.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Trenndo
      Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
      P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
      Поздрави! 
    • от Trenndo
      Здравейте, ще уча архитектура и ще ми е нужен мощен лаптоп. Бюджета ми е 2000-2100лв като държа марката да е DELL или Asus. Ще се радвам ако някой успее да ми препоръча модел, да ми изясни каква е разликата между NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti и AMD Radeon 530, има ли смисъл от съчетанието HDD и SSD, и защо intel i7-8... поколенията са по-добри от intel i7-7.. Ще съм Ви безкрайно благодарен! 
      Поздрави!
    • от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.