Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Събирам инфо за смяна на горепосочения вентилатор, който е със следните характеристики:

Размери: 92х92х25

Захранване DC12V (10.8 ~ 13.2V) 2-проводно

Консумация: 0,3А

Скорост: 3300rpm

Възд.поток: 61.929 CFM

Шум:42.2 dBA

Въпросният вентилатор е в захранването на компютъра (375W).

Търси се по-тих аналог по обясними причини - шумът му започна да ми идва в повече.

И нека спамът да започне сега. Публикувано изображение

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се знае дали такъв обем/време е просто презастраховка, или захранването наистина има нужда от толкова въздух.За да е по-тих, трябва да работи на по-ниски обороти, но тогава пък няма да се постига такъв въздушен поток.След бърз преглед на магазина на dekada виждам, че повечето модели с този размер работят на два пъти по-малко обороти, но пък и носят два пъти по-малко въздух, т.е. нещата май се превръщат в мисия невъзможна.Какво точно е захранването? Не може ли да се замени нацяло?

Редактирано от killchain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://sky.bg/Details.aspx?ID=2237Работи на 3000 оборота, шум 35dba и има същият въздушен поток.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@psycho_666, дай модел, че при мен нещо не се отваря страницата. 10х

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

EVERCOOL Fan 92x92x25 2Ball (3000 RPM)Това пише в Скай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да е по-тих, трябва да работи на по-ниски обороти, но тогава пък няма да се постига такъв въздушен поток. 

Не е така самата форма на перката определя нивото на шум не оборотите

полиране, спецялни гърбици различни налкони в началото и края да не мислиш че ги слагат за красота 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е така самата форма на перката определя нивото на шум не оборотитеполиране, спецялни гърбици различни налкони в началото и края да не мислиш че ги слагат за красота

Говорех най-общо - разбира се, че има и други фактори, но просто според мен няма как вентилатор на двойно по-малко обороти да докарва същия въздушен поток.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10x, psycho_666, добро попадение! Въздушният поток зависи от оборотите, от формата на винта, от стъпката му. А борбата със шума пък е е*аси науката

И победителят е:

Публикувано изображение

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Cyberforce
      Здравейте.
      От известно време забелязах, че лаптопа ми понякога се включва трудно. Първоначално проблема се оправяше чрез изключване на лаптопа от захранването и изваждане на батерията за няколко секунди и свързването и отново.. предположих че проблема е софтуерен и просто лаптопа не се изключва добре и седи включен във вид на хибернация.. От няколко дена ползвам лаптопа с извадена батерия и ако проблема се появи просто беше нужно да го изключа от захранването за няколко секунди и да го включа отново.. но днес лаптопа започна да влиза в режим Sleep и след опит за събуждането му трябваше да натисна Fn + F7 за да мога да включа и дисплея отново.. след това при всеки опит да го събудя и докато си напиша логин паролата, дисплея ми се изключваше веднага отново и отново.. в това положение лаптопа е неизползваем.. Проблема го има дори когато лаптопа е в настройките на биоса. Имам чувството че все пак достига някакъв ток до лаптопа но той не е достатъчен.. дали проблема идва от захранването му ? Не мога да разбера защо първоначално се нуждаеше от изключване от захранване за няколко секунди за да се включи отново а сега дори докато е постоянно включен пак прави проблеми.. Батерията е все още здрава, но бях забелязал че не се зарежда до максимум ако това би имало някакво значение.. От къде все пак може да идва проблема ако не е от зарядното му? Някакъв проблем с дъното?
    • от loranst looa
      Здравейте искам да попитам на тази карта  nVIDIA GeForce 8800 GTX какъв тип игри могат да вървят и актуални заглавия от последните няколко години могат ли да бъдат подкарани на нея. Благодаря
    • от Raze
      Здравейте. Някой може ли да даде идея? Взех този вентилатор:
      http://www.praktiker.bg/bg/Fan/ВЕНТИЛАТОР-ЗА-БАНЯ-ELPLAST-WK-10/p/447424
      Проблема е, че вместо да дърпа той духа, когато се монтира в отвора на отдушника. Мястото е такова, че трябва вентилатора да е тръбен и без излишни стърчащи части - отвора е много близо/допрян до стената. Няма опции за свързване, освен кабели 0 и фаза. С размяна на кабелите не се променя посоката на въртене. Не е от бройката, това е втория такъв, който слагам и пак не "дърпа". Може ли да не правя нещо както трябва или просто си е така този модел? Ако се сложи обратно му се вижда задната част и кабела, което не е оферта.
    • от kolib4iata
      Здравейте.Имам захранване FSP HEXA 500W - http://www.fsplifestyle.com/PROP161000104/
      На кратко има две 12 волтови линии всяка по 18 ампера.Да разбирам ли, че едната е за процесора другата за видеото?Ако е така може ли да сложа видео карта GTX 980 като я дават 165 вата или грубо 14 ампера.
    • от Георги84
      Здравейте,
      искам да си сменя вентилатора в банята, но когато  го свалих видях това на снимките по-долу. Признавам, че съм много зле с битова техника, кабели и т.н, така че се извинявам ако е тъп въпроса,
      но не трябва ли да има син кабел за нула и още един за фаза? И как да ги откача, или да ги режа направо?

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.