Премини към съдържанието
Jokerface

Таблет до 200 лева, насока от разбиращите ...

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Добър ден. Таблета ще се ползва от момиче, за facebook, youtube, vbox7 и флаш игри най-вероятно (нищо специално), както и за четене на книги. Идеята е да заменим един много стар лаптоп, който е цяло чудо че се ползва все още, но това е друг въпрос. Таблета ще се ползва главно вкъщи, за това не е от голямо значение батерията.Какво Ви е мнението за таблетите които съм посочил, достатъчни ли са като характеристики за това което съм посочил. Насочил съм се към

Lenovo IdeaTab A7-40

ASUS MeMO Pad 7 (ME70C)

ПС: До сега не съм ползвал такива устройства и всякакви съвети ще са ми полезни.

Редактирано от Jokerface (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първия, защото има по-добра разделителна способност, но за тези пари толкова. После като се научиш да работиш с таблет ще разбереш, че и двата не стават (лично мение). Успех в избора! Не е лошо да подържиш 2-3 часа в ръцете си за да си изградиш мнение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първия, защото има по-добра разделителна способност, но за тези пари толкова. После като се научиш да работиш с таблет ще разбереш, че и двата не стават (лично мение). Успех в избора! Не е лошо да подържиш 2-3 часа в ръцете си за да си изградиш мнение.

И аз клоня към него, предимствата които отчитам са, по-голяма разделителна способност, IPS матрица, по-добър процесор, единтвения недостатък е че няма задна камера, но това според мен не е толкова важно ....

Притесняваме размера на дисплея 7'', достатъчни ли са продължително ползване или идват твърде малки .... ?

Ако имате и други предложения, ще се радвам да ги споделите. Погледнах и noname марките, но не съм запознат с качеството им, имали качествени сред тях ?

Редактирано от Jokerface (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добър процесор ама другия път и само в мечтите ти. Този пиклив медиатек не може да стъпи на малкия пръст на интелчето които има две ядрa и HT . Asus-а е много по-добър като софтуер и хардуер с изключение само на екрана. Софтуерната поддръжка на асус е на много високо ниво всеки месец се получава ъпдейт, а зен интерфейса е великолепен. Работил съм с таблети на леново и мога да кажа, че са ужасни скърцат и дизайна не ми харесва. Софтуера е обикновенен андроид който на всичкото отгоре и насича лекичко из лаунчъра (все едно работя със зте бюджетни телефони), настройките и др. приложения а иначе в хрома браузването си е добре не насича както в лаунчъра а и забрави за ъпдейти от леново за андроид.Екрана на асуса е малко по-голям и по-широк нищо, че пише 7 инча. Има и задна камера :-) Софтуера има и режим за четене който не измrорява очите (поне моите не се изморяват) :-) Има и качествени китайски таблети а марките им са Aoson и Pipo :-)

Редактирано от VipKokata (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора ще го имам предвид. Както казах нямам никакъв опит с таблетите и гледам само по характеристики и по-това ги сравнявам, но явно накои неща не се разбират директно от тях.

Нещо за големината на екрана, удобно ли е да се ползва дълго време 7 инчов екран (удобно ли е самото браузване и тн.), защото на мен все ми се струва че е твърде малък, но може и да се бъркам ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Удобно е да, но трябва да си с мобилната верися на сайтовете, ако има такава. Аз мобилните версии ги мразя и си работя с версиите за компютър като зуумвам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още един въпрос, който може да Ви се стори глупав, но ще го задам....

Каква е процедурата с батерията, както казах ще се ползва вкъщи, на принципа на лаптопите ли е (ползваш си го на зарядно) или изхабяваш батерията, зареждаш и пак ползваш ?

Виж и този. В момента е на промоция.

http://www.technomarket.bg/products/09137406/philips-pi3910b2-58

Иначе Асуса.

Ще го погледна, мерси за предложението !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз правя така : като закупя техника с батерия, изтощавам батерията напълно докато се изключи уреда и слагам да се зарежда за 16 часа без да го пипам. После вече като стане на 15% го вкарвам да се зарежда до края и го махам от зарядното. Тоя филипс го премахни. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тези 7 инчови таблети не виждам какви книги ще може да чете. Най много да си напъва и тормози очите. Ако ще се взема таблет нека да е с по-голям екран. Иначе по-добре да се съберат пари за лаптоп или да се вземе такъв на изплащане. Колкото до батериите вече са доста подобрени и не е нужно да се изтощава батерията напълно, защото има опасност да се повреди. Освен това самите батерии вече се правят като консуматив и след най-много година просто се скапват.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.