Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Изчетох доста публикации за виртуалната памет, но все пак искам да попитам:

- До колкото разбрах се получава известно ускоряване работата на машината ако ораразмерената виртуална памет бъде разделена между два отделни HDD диска или бъде напълно преместана от систевния "С" диск  на друг пр."D"

Как ще да е по - добре:

- Да си стои на "C" диска изцяло

- Да се раздели равно между отделните дискове "C" и "D"

- Да се премести изцяло на диск пр. "D"

Това не разбрах????

Не бих се занимавал с глупости, но поради възраста на машината ми, то ме и нужна, както виртуалната памет, то така и известно ускоряване работата на машината та дори и минимално да е !!!!

Ще съм благодарен на отговорилите!!!!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- До колкото разбрах се получава известно ускоряване работата на машината ако ораразмерената виртуална памет бъде разделена между два отделни HDD диска или бъде напълно преместана от систевния "С" диск  на друг пр."D"

Как ще да е по - добре:

Това не разбрах????

Не бих се занимавал с глупости, но поради възраста на машината ми, то ме и нужна, както виртуалната памет, то така и известно ускоряване работата на машината та дори и минимално да е !!!!

ще съм благодарен на отговорилите!!!!

1. двата диска физически ли са или логически?

2. Ако са логически - слагате на единия и настройвате константен размер

3. Ако са физически слагате и на двата еднакви размери и отново настройвате константен размер

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как ще да е по - добре:

Това не разбрах????

Няма еднозначен отговор. Твърде вероятно е да се заформи спор тъй като има привърженици и на двата варианта. Имам само 1 физически диск и съм опитвал и двата варианта и ми се струваше, че стои по добре SAWP файла на различен дял от операционния, Сега пък съм го оставил на  C: и ме устройва.Някой твърдят че , само ако имаш 2 физически диска е хубаво да стои на другия физически диск.  

Редактирано от keba (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма еднозначен отговор. Твърде вероятно е да се заформи спор тъй като има привърженици и на двата варианта. Аз съм опитвал и ми се струваше, че стои по добре SAWP файла на различен дял от операционния, само ако имаш 2 физически диска. Аз имам само 1 физически диск и съм пробвал и двата варианта . Сега пък съм го оставил на  C: и ме устройва.

Тези въпроси не се решават от това кой колко фенове има а какво сочи логиката и практиката!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези въпроси не се решават от това кой колко фенове има а какво сочи логиката и практиката!

Май за спора съм прав Публикувано изображение  Само споделих своя опит.Решението си остава негово. Ако са логически дяловете е въпроса , на кой точно дял да стои виртуалната памет ? И на мен ми е интересно да знам , защото съм имал спорове на тази тема.

Редактирано от keba (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май за спора съм прав Публикувано изображение  Само споделих своя опит.Решението си остава негово. Ако са логически дяловете е въпроса , на кой точно дял да стои виртуалната памет ? И на мен ми е интересно да знам , защото съм имал спорове на тази тема.

АКо е логически или можете да заделите собствен както се прави при други ОС виртуалната памет се слага в средната част на диска. Така времето за достъп на главите от която и да е точка е най-бързо

Аз лично съм сложил swap само на единия си диск макар да имам два, защото единия е 15к оборота а другия 7200

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. двата диска физически ли са или логически?

2. Ако са логически - слагате на единия и настройвате константен размер

3. Ако са физически слагате и на двата еднакви размери и отново настройвате константен размер

Дисковете са физически.

Значи,  не трябва математически да деля на 2 съществуващата оразмелена памет, че да я разпределя между двата диска а да сложа на двата диска по толкова от същектвуващата оразмерена памет памет. 

Т.е ако имам пр. 2 гигабайта памет, то не трябва да я разделям, че да сложа по 1 гигабайт на диск а 2 гигабайта на единия и 2 гигабайта на другият диск. Скороста на дисковете е почти еднаква.

Правилно ли съм разбрал?

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дисковете са физически.

Значи,  не трябва математически да деля на 2 съществуващата оразмелена памет, че да я разпределя между двата диска а да сложа на двата диска по толкова от същектвуващата оразмерена памет памет. 

Т.е ако имам пр. 2 гигабайта памет, то не трябва да я разделям, че да сложа по 1 гигабайт на диск а 2 гигабайта на единия и 2 гигабайта на другият диск.

Правилно ли съм разбрал

Не, препоръката ми е да сложите по 1.5Г на двата. Като зададете твърдо размера т.е. стартов и краен размер да са с тази стойност. При два такива файла достъпа се осъществява по round-robin алгоритъм

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще съм благодарен на отговорилите!!!!

Губиш си времето, виртуалната памет не замества по абсолютно никакъв начин липсата на реална, никакво забързване няма да получиш.

Дефрегментира се, спират се ненужни сервизи и процеси, работи се с добре написан софтуер, това е начина при липсата на нова машина, всичко друго е заблуда, която отнема време, а резултат няма.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дефрегментира се, спират се ненужни сервизи и процеси, работи се с добре написан софтуер, това е начина при липсата на нова машина, всичко друго е заблуда, която отнема време, а резултат няма.

Е, да - предприети са и тези стъпки!

Губиш си времето, виртуалната памет не замества по абсолютно никакъв начин липсата на реална, никакво забързване няма да получиш.

Далеч съм от мисълта, че машината ще "литне".

Все пак комулативният ефект от прилагането на различни стъпки се усеща!

Тук е мястото да благодаря на всички вас отзовали се да помогнат!!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.