Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте днес си купих един HDMI кабел за да мога да гледам  филмите на тв-то, което е Panasonic модел: TX-L32UX3E . Всичко ок, при изключено тв и заспал лаптоп свързах с кабела двете устройства, включих и картината се показа на двете устройства и звукът тръгна от тв-то при клипове от youtube. Но на тв-то картината е орязана отвсякъде. Бъзиках в настройките и пусках картината да се показва само на ТВ-то или на лаптопа или и на двете и единственото което постигнах е или на тв-то да е орязана от всякъде или да има черни ивици пак и от четерите края. Максималната резолюция на ТВ-то е 1920 на 1080 на лаптопа е 1366/768. Някакви съвети как мога да постигна добра картина на ТВ-то? Разбрал съм се да сменя кабела ако нещо не пасне, взех 3 метра на HAMA high speed hdmi - Kabel.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно е,че си постигнал разширяване на десктопа си.Сега остава да кажеш какви настройки си задал точно за телевизора.дали резолюцията ,която си задал е 1920/1080 ,също и каква честота на опресняване на телевизора си задал?

п.п.И все пак кажи каква е видеокартата на лаптопа.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно е,че си постигнал разширяване на десктопа си.Сега остава да кажеш какви настройки си задал точно за телевизора.дали резолюцията ,която си задал е 1920/1080 ,също и каква честота на опресняване на телевизора си задал?

п.п.И все пак кажи каква е видеокартата на лаптопа.

1920/1080 e картината на ТВ-то на 60 херца. Лаптопа е с 2 карти. HD 4000 и GT 640 на nVidia

Редактирано от bolgarin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако резолюцията на лаптопа е HD,тогава е ясно,че трябва така да е зададена от настройките.Но не казваш каква е резолюцията на телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поиграй си с настройките на видеокартата за изходния сигнал (резолюция, херци) Там ти е проблема!Като нацелиш правилните настройки всичко ще е наред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако резолюцията на лаптопа е HD,тогава е ясно,че трябва така да е зададена от настройките.Но не казваш каква е резолюцията на телевизора.

Да HD е на лаптопа, и Full HD на тв-то. В предишния си коментар обърках малко: Значи на лаптопа е 1366/768 мисля че е на 50 HZ а на телевизора е Full HD с 1920/1080 и 60 херца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някъде четох в нета,че телевизора е 50 херцов.Опитай да направиш настройките му такива,от видеокартата и виж какво ще се получи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някъде четох в нета,че телевизора е 50 херцов.Опитай да направиш настройките му такива,от видеокартата и виж какво ще се получи.

Бъзиках в настройките. Направих да е на 50 херца, сякаш по малко е изрязана сега картината, защото вече долу в дясно се виждат часа и минутите, но датата е изрязана и правоъгълника за десктопа след датата. Ще видя дали мога да постигна нещо повече...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Филмите много рядко са на 1080/60p резолюция,  обикновенно са на 24p или 25p. Така че ако телевизора има 1080/24p режим може да го ползваш за такива филми за останалите карай на 1080/50p (50p е точно 2х25p за разлика от 60p което пасва само за някои 30p или 60i клипове)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах всички възможни опции: от 800/600 до 1920/1080 със всички възможни херцове. При по-малките резолюции се вижда цялата картина, но в зависимост от резолюцията остават отстрани или отдолу черни ленти или и на двете места. Възможно ли да е от кабела проблема? Този струваше 10 и нещо, но имаше и на сони пак hdmi кабел, но той беше близо 30 лв...

Филмите много рядко са на 1080/60p резолюция,  обикновенно са на 24p или 25p. Така че ако телевизора има 1080/24p режим може да го ползваш за такива филми за останалите карай на 1080/50p (50p е точно 2х25p за разлика от 60p което пасва само за някои 30p или 60i клипове)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1...При по-малките резолюции се вижда цялата картина...

2...Възможно ли да е от кабела проблема? Този струваше 10 и нещо, но имаше и на сони пак hdmi кабел, но той беше близо 30 лв...

1.И след като при зададен изходен сигнал на по-малка резолюция виждаш цялата картина какво още питаш не мога да разбера?

2.И от 300 лева кабел да си купиш пак ще е същото! Н-а-с-т-р-о-й-к-и....това ти е проблема, който явно и решил пак питаш---но какво?

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.И след като при зададен изходен сигнал на по-малка резолюция виждаш цялата картина какво още питаш не мога да разбера?

2.И от 300 лева кабел да си купиш пак ще е същото! Н-а-с-т-р-о-й-к-и....това ти е проблема, който явно и решил пак питаш---но какво?

1. Когато виждам цялата картина има черни ленти отстрани или отгоре или и на двете места, което не ме устройва. Питам защото искам да реша проблема.

2. Пробвах доста "Н-а-с-т-р-о-й-к-и" от Разделителна способност на екрана, nVidia Control Panel и Intel Graphics. Ако знаеш как може да виждам всичко при 1920/1080 50Hz и имаш някакъв конкретен съвет, можеш да го споделиш, а не да се правиш на интересен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Когато виждам цялата картина има черни ленти отстрани или отгоре или и на двете места, което не ме устройва. Питам защото искам да реша проблема.

2. Пробвах доста "Н-а-с-т-р-о-й-к-и" от Разделителна способност на екрана, nVidia Control Panel и Intel Graphics. Ако знаеш как може да виждам всичко при 1920/1080 50Hz и имаш някакъв конкретен съвет, можеш да го споделиш, а не да се правиш на интересен.

Е как да виждаш всичко на 1920х1080 бе? Поста на ined прочете ли?Поредния който само пита и хората опитвайки се да му помогнат едно, че не вдява , ма и много знае.

Аре лека ти вечер-интереско.

пп. Чети какво са ти писали хората-недей философства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как да виждаш всичко на 1920х1080 бе? Поста на ined прочете ли?Поредния който само пита и хората опитвайки се да му помогнат едно, че не вдява , ма и много знае.

Аре лека ти вечер-интереско.

пп. Чети какво са ти писали хората-недей философства.

Разбира се, че го прочетох Разбирачко-заядливко и написах, че съм пробвал всичките херцове, които ми дава като опции на 1920 х 1080. При тази резолюция (без значение от херцовете) не се вижда част от картината. При по - малките 1600/900, 800 / 600 и т.н. се вижда всичко, но е събрана картината и остават черни ленти. Ти също чети малко и не пълни темата със спам и негативни коментари след като не можеш да помогнеш. Каквото писаха по-горе пробвах и съм благодарен на тях и бих се зарадвал ако не оспамваш повече темата и въпроса ми. Всичко хубаво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търси в настройките на видео картата ти опция с име "Overscan". Аз имах същия проблем с черни ленти от страни на ТВ-то но с тази опция ги премахнах. Успех

post-351424-0-41899200-1405498527_thumb.

Редактирано от padarina (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като сложите кабела едната част в плазмата и другата част в лаптопа , декстопа или ще е на половина или напълно ще е изключил какви настройки какви 5 лв аз като си купех моя кабел преди година включих го и тръгна без допълнителни настройки на двете страни само дето отначало имах проблем с звука вместо на плазмата се чуваше на лаптопа и тва ме дразнеше .

Пс после  отиваш на настройките на плазмата и от там на източник , и търсиш HDMI И натискаш ок и си в играта . И аз отначало си мислих , че ще имам главоболия за настройки но се оказа  лесна играчка все пак зависи от модела на твто и лаптопа

Редактирано от adersa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търси в настройките на видео картата ти опция с име "Overscan". Аз имах същия проблем с черни ленти от страни на ТВ-то но с тази опция ги премахнах. Успех

Благодаря много за отговора. С nVidia съм и с вграденото видео на интел. Погледнах кое видео се използва в момента (на интел беше) и там в менюто потърсих подобна опция. Оказа се че се появява само при 1920/1080 Aspect Ratio опцията. А в менюто на Intel при избрано tv максималната резолюция беше като максималната за лаптопа (1366/768) и не се променяше нищо. Отидох в Разделителна способност на екрана от десктоп менюто с десен бутон, където от самото начало се пробвах да постигна нещо, от там пак избрах да се показва само дисплея на Panasonic-a, по дефолт си беше на макс резолюцията, отворих наново интел менюто и вече беше активно Aspect ratio при разделителна способност 1920/1080. Интересно ми е защо не е активно при по-малка резолюция, 1366/768 примерно, защото от по-далечно разстояние е по-удачна за текст? Но нищо, това което исках го постигнах. Няма изрязана картина или черни ленти и мога да гледам филмите на по-голям екран с по-добра картина (full hd) и по-добър звук. Благодаря на всички които ми помогнаха или се опитаха да помогнат.

Link

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много за отговора. С nVidia съм и с вграденото видео на интел. Погледнах кое видео се използва в момента (на интел беше) и там в менюто потърсих подобна опция. Оказа се че се появява само при 1920/1080 Aspect Ratio опцията. А в менюто на Intel при избрано tv максималната резолюция беше като максималната за лаптопа (1366/768) и не се променяше нищо. Отидох в Разделителна способност на екрана от десктоп менюто с десен бутон, където от самото начало се пробвах да постигна нещо, от там пак избрах да се показва само дисплея на Panasonic-a, по дефолт си беше на макс резолюцията, отворих наново интел менюто и вече беше активно Aspect ratio при разделителна способност 1920/1080. Интересно ми е защо не е активно при по-малка резолюция, 1366/768 примерно, защото от по-далечно разстояние е по-удачна за текст? Но нищо, това което исках го постигнах. Няма изрязана картина или черни ленти и мога да гледам филмите на по-голям екран с по-добра картина (full hd) и по-добър звук. Благодаря на всички които ми помогнаха или се опитаха да помогнат.

Link

Е и? Излезе от настройките-това за което ти говорех, ма що трябваше да се заяждамеПубликувано изображение

Нищо-на мен ми мина, ако и на теб-да пием по една бира по случаяПубликувано изображение

Ако имаш други питанки свързани с гледането, или  възпроизвеждането на каквито и да е файлове питай, но не се заяждай излишноПубликувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е и? Излезе от настройките-това за което ти говорех, ма що трябваше да се заяждамеПубликувано изображение

Нищо-на мен ми мина, ако и на теб-да пием по една бира по случаяПубликувано изображение

Ако имаш други питанки свързани с гледането, или  възпроизвеждането на каквито и да е файлове питай, но не се заяждай излишноПубликувано изображение

Това да не се вижда част от картината ми се е случвало само 1-2 пъти при покупката на чисто нов монитор, но там го настройвах от копчетата на монитора. Нямах си никаква представа от къде да го настроя софтуерно от лаптопа. Разбира се че ми е минало, вече свалям 2 филма от по 20 ГБ :) Виж на колко забутано място е опцията в менюто на Intel Graphics, и ако избера друга резолюция картината се прецаква и я няма вече като възможност Aspect ratio. Примерно пусна Clone displays и на ТВ-то автоматично се променя резолюцията и става като на лаптопа 1366/768 и стои изрязана картината. В най-долния десен ъгъл ми е часовника, а датата изобщо не се вижда и всички други страни са изрязани по толкова.

Интересно ми е сега защо е така, но няма да си забивам главата. Така или иначе постигнах основната цел. Има едно но. Игрите като ги пробвах орязани на ТВ-то вървяха ОК, но не ми харесваше, че не се вижда част от надписа в менюто. Сега като са на 1920/1080 и само на ТВ-то всичко се вижда, но... насичат Публикувано изображение .  Не може всичко да е 6, пък и така или иначе ТВ-то го ползвам средно в месеца 1 седмица и повечето време върви някаква музика докато играя или от сега вече ще си гледам филмите на него. При всички положения съм доволен както от себе си, че изрових къде е опцията така и от помощта. Жалко че нямаше кой да ми каже: Направи ТВ-то основен и единствен дисплей, отиди на Intel опциите и от там си регулирай орязаната картина ;)Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Сега като са на 1920/1080 и само на ТВ-то всичко се вижда, но... насичат Публикувано изображение ....

За това мисля трябва да ползваш опцията Game mode , или нещо подобно-честно не знам при твоя модел дали я има, но може да потърсиш и да видиш ще има ли разликаПубликувано изображение

Също виж това дали ще ти е от полза (поне да те насочи).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.