Премини към съдържанието
xxMxx

Проблем със преинсталацията на Windows XP

Препоръчан отговор

Здравейте имам следният проблем решех да прейнсталирам лаптоп Acer  със флашка която направих бутваща поради причината, че лаптопа няма четец на дискове влязох във BIOS и нагласих флашката да е като първо устройство обаче не ми се показва надписа за прейнсталацията който иска да се кликне произволен клавиш а ми се показва този надпис

http://prntscr.com/42ikb9

Някой ако си има идея от какво е и как да го оправя ще съм му благодарен ако ми помогнеПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти,

1рво Kакъв е лаптопа?

2ро Какъв е windows?

3то Каква програма си позлвал да направиш флашката bootable?

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не вижда флашката,някъде бъркаш!!!Ползвай търсачката за да разбереш как се прави флашката за ХП. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа е Acer Aspire One  със Windows XP е искам да го прейнсталирам пак със XP флашката я направих бутваща със програмата rufus-1.4.9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами опитвам да кача папката със прейнсталацията на нея обаче виж какво ми изписва опитах около 10 пъти и все това ми се появява

http://prntscr.com/42m2mp

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа е Acer Aspire One  със Windows XP е искам да го прейнсталирам пак със XP флашката я направих бутваща със програмата rufus-1.4.9

Този лаптоп, има рековери партиция, ако е купен с windows.

За създаване на Windows xp флашка ползвам тази програма и съм доволен - WinSetupFromUSB_0-2-3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този лаптоп, има рековери партиция, ако е купен с windows.

За създаване на Windows xp флашка ползвам тази програма и съм доволен - WinSetupFromUSB_0-2-3

Да със XP е купен не съм му го слагал аз

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Значи, обърни внимание при стартирането в началото изписва с кой бутон се влиза в setup менюто, и с кой бутон или комбинация от бутони се пуска recovery. Пускаш го и възстановяваш системата. Имай в предвид, че е възможно възстановяването ще изтрие всичко по харда.

Редактирано от sheky (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами със F2 се влиза във стетупа обаче други бутони не виждам освен F2 и да се изтрие всичко от харда за мен не е проблем защото като го прейнсталирам ще му сложа каквото ми е нужноПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Копирам това от друг форум

Instructions1Consider what data you still need from your Acer Aspire One's hard drive. Save the files to an external USB device.2Restart the Acer Aspire One's operating system. Wait for the Acer logo to appear on the LCD screen.3Press the "Alt-F10" keys at the same time to bring up the recovery menu. Press "Enter."4Click "Next." Follow the prompts that appear on the screen to restore the operating system back to factory settings.5Use the drop-down boxes to select the time zone and language information for your Acer Aspire One. Restart the netbook when you are prompted to finish restoring the computer.6Connect the external USB device to your Acer Aspire One and transfer the data you saved earlier back to the netbook.

Редактирано от sheky (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Копирам това от друг форум

Instructions

1

Consider what data you still need from your Acer Aspire One's hard drive. Save the files to an external USB device.

2

Restart the Acer Aspire One's operating system. Wait for the Acer logo to appear on the LCD screen.

3

Press the "Alt-F10" keys at the same time to bring up the recovery menu. Press "Enter."

4

Click "Next." Follow the prompts that appear on the screen to restore the operating system back to factory settings.

5

Use the drop-down boxes to select the time zone and language information for your Acer Aspire One. Restart the netbook when you are prompted to finish restoring the computer.

6

Connect the external USB device to your Acer Aspire One and transfer the data you saved earlier back to the netbook.

Опитах но и това не ставаПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитах но и това не ставаПубликувано изображение

Чакай малко... Дай първо да изясниме дали си направил флашката като хората... Пробвай някоя от програмите които колегите ти дадоха, като погледни в нета някъде за стъпка по стъпка туториъл, защото като прочетох "Ами опитвам да кача папката със прейнсталацията на нея" и ми се струва, че флашката не е буутваща. Пробвай да я буутнеш например на твоя компютър, за да разберем дали е правилно "направена" (само виж дали ще я захапе, не си преинсталирай компа, но стигни поне до партишъните)

Излизам от офиса, ако се сетя за нещо друго ще пиша като се прибера, но поне дай това да изясниме ;) 

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж нали програмата иска да прехвърля ихформацията от диск обаче аз нямам утре трябва да си взема такъвПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обаче Руфас не искаше диск и със него бях си направил бутваща флашка обаче не ставаше да се прейнсталира понеже БИОСА не ми отваряше бутващата флашка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

понеже БИОСА не ми отваряше бутващата флашка.

Трябва да я вижда или показва,не да я отваря.Тоест,ако в БИОС виждаш флашката,значи флашката и ЮСБ порта са работещи.А сега вече,дали си я направил буутваща,зависи от други неща.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да я вижда или показва,не да я отваря.Тоест,ако в БИОС виждаш флашката,значи флашката и ЮСБ порта са работещи.А сега вече,дали си я направил буутваща,зависи от други неща.

Да разчита я колега утре като си взема диск ще я направя бутваща от  диск със уроците който колегите по-горе ми дадоха и ще дам резултати тук какво е станалоПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам изобщо пресни спомени от Boot Flash_ките с ХР и може и да не съм прав, но ми се струва, че някъде бъркаш... Не е възможно според мен да ти иска Диск, за да направиш Флаш... звучи не какво трябва ;) Според мен пак погледни стъпките една по една.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам изобщо пресни спомени от Boot Flash_ките с ХР и може и да не съм прав, но ми се струва, че някъде бъркаш... Не е възможно според мен да ти иска Диск, за да направиш Флаш... звучи не какво трябва Публикувано изображение Според мен пак погледни стъпките една по една.

Поздрави!

Само със Руфас не иска диск обаче за програмите който колегите са дали по-горе иска диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм правил вутващо юсв и като ми иска диск а нямам мятам исото на виртулно сиди дивиди даемон тоолс или магик диск и става пробвайте дали ще вутне линукс или с виртуален диск маунтвайте

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо си правиш празна папка с някакво име(не е от значение името) и в нея разархивираш iso файла.След това в WinSetupFromUSB 0.2-3 му показваш папката в която си разархивирал файла и започва да я прави бутваща.Но не оставяй iso файла в нея.

ПП:Флашката я форматираш във FAT32 формат.

Редактирано от Iliyan Georgiev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не съм го пробвал дано да помогне. Www.isotousb.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ползваш Rufus, направо му посочваш пътя до iso файла и той си свършва работата. Като форматираш флашката с Rufus от падащото меню Partition scheme... избери ...for BIOS or UEFI computers, за File system избери NTFS, маркирай Create bootable disk using (ISO Image) щракни на (0) - иконка CD диск, посочи iso файла и щракни бутона Start

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги знае те ли какво се сетих че тази година на 8 Април компанията Microsoft изнесоха статия че след 12 годишна под дръжка на Windows XP спират цялото му обновяване на драйверите и системите му и така казаха че ставал уязвим на вируси вече и аз нали искам да прейнсталирам лаптопа си на XP е за жалост няма как да стане понеже при самата прейнсталация се свързват автоматично данни със Microsoft системата а щом вече те не отговарят за неговата под дръжка няма как просто да стане това и затова ще ви питам за тези характеристики бихте ли ми препоръчали някаква ОС която да ми върви добре дори и да е някоя дистрибуция на Линукс лаптопа няма да се ползва за игри така че и Линукс да е ме устройва за игрите си имам Windows 7Публикувано изображение

[img*]http://prntscr.com/43hvo6  

Това са характеристиките

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, инсталираш си смело и директно Windows XP. Не може да се свърже по време на инсталацията със съсървърите на Microsoft!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.