Премини към съдържанието
nordland22

Замяна на лаптоп с този таблет.Заслужава ли си?

Препоръчан отговор

Здравейте!Сестра ми е решила,че е време да си купи таблет и да смени лаптопа си IBM Thinkpad T60 с IPS матрица 1400-1050.Неин познат и е предложил да разгледа следния таблет - http://www.notebookcheck.net/Review-HP-SlateBook-x2-10-h010nr-Tablet.103282.0.html. Но понеже тя не е компетентна по темата,а и аз,реших,че е тук мястото за точния отговор на въпроса - заслужава ли си замяната на лаптопа с този таблет.Ще се ползва за фейсбук,скайп и мултимедия-филми,музика,ютуб.Моля за мнението ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти кажа само едно, все още не съществува таблет, който може да изпълнява и 50% от възможностите и на компютър от 2006 година. Все едно се чудиш дали са си продадеш компютъра за да си купиш Iphone, не може да става и дума за съпоставяне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Таблета на пръв поглед е супер,но все пак нека се изкажат компетентните,преди да рещим да го купуваме.

Ще ти кажа само едно, все още не съществува таблет, който може да изпълнява и 50% от възможностите и на компютър от 2006 година. Все едно се чудиш дали са си продадеш компютъра за да си купиш Iphone, не може да става и дума за съпоставяне.

Предполагам,че зависи за какво ще се ползва един таблет.А и този си е по скоро като лаптоп,само дето е с Андроид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей кажи на сестра си да не прави тази грешка.IBM особено Thinkpad моделите са бизнес клас и няма втори като тях.Много корави лаптопи издържащи на високи натоварвания и прочие.За мен по-добри от Thinkpad няма.Поздрави

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Лаптопа и доста грее (чистен е преди месец) и това е една от причините да иска да го сменя за нещо по ново.Препоръчали и този таблет.

Редактирано от nordland22 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто си осигурете един читав Cooler pad. Поздрави !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей нормално е да грее все пак това е лаптоп .Сега в тези жеги и кажи да си вземе подложка,може да сканира за вируси профилактично,да добави още рам или да смени модела t61

П.П Засечка с колегата от горния пост

Може да пробва Notebook hardware control http://www.pbus-167.com/ {не е реклама} или power manager http://support.lenovo.com/en_US/detail.page?LegacyDocID=MIGR-70601 {не е рeклама}

Редактирано от Holla. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто си осигурете един читав Cooler pad. Поздрави !

Казват,че ефекта бил минимален,почти незначителен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да зависи за какво ще го ползва, макар че аз мога да ти кажа за какво става един таблет. За четене на книги не става, болят много очите за това си има ел.Книги, за сериозно писане без физическа клавиатура не става (особено за жена), за филми я става, я не. Таблета е за презантационост и за развлечение, нищо повече.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей подложката сваля няколко градуса,а за температурата може да се ъндерклокне за по безшумен и студен лаптоп.Може да пробва програмите изброени по-горе.Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей нормално е да грее все пак това е лаптоп .Сега в тези жеги и кажи да си вземе подложка,може да сканира за вируси профилактично,да добави още рам или да смени модела t61

П.П Засечка с колегата от горния пост

Може да пробва Notebook hardware control или power manager http://support.lenovo.com/en_US/detail.page?LegacyDocID=MIGR-70601 {не е рeклама}

Инсталирал съм и Линукс Минт 13 и тя го хареса,така,че вируси няма.Едва ли ще се навие да смени матрицата на Т60 S-IPS с с друга.Точно затова се спряхме на този таблет,с IPS матрица е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е с 2 гб или повече и сложи 7 и ще заспи,ако при линукс и е по-удобно нека остане с него.Пак ви казвам не правете тази грешка.Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е с 2 гб и сложи 7 и ще заспи,ако при линукс и е по-удобно нека остане с него.Пак ти казвам не правете тази грешка.Поздрави

С 2ГБ е.Лаптопа беше с Уин 7 но,температурите пак бяха високи и реших да пробвам с Линукс.Пак същото,на браузър е на 60 градуса,а на HD видео стига до 85.Но Линукс-а и хареса,по удобен и е и сега е на него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей нормално е все пак скапаха браузърите и всяка страница е бъкана с флаш млаш и т.н.

Може да инсталирате приставки като Adblock и Flashblock,а за HD е нормално все пак лаптопа е за работа извън дома създаден е да си свършиш работата,а не да играеш 3D игри да гледаш 3D клипчета и прочие.Надявам се си ме разбрал какво искам да кажа Публикувано изображение

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е с 2 гб или повече и сложи 7 и ще заспи,ако при линукс и е по-удобно нека остане с него.Пак ви казвам не правете тази грешка.Поздрави

До тук нито едно положително мнение за таблета!Мислех,че ще го харесате!Но след като препоръчвате оставането на лаптопа,при това е почти нов(пратиха и го от Швеция,неизползван,а на склад в някаква фирма),май наистина ще е по добре да си стои на него.Лошото е,че батерията беше на 0.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей за батерията може да използваш това https://01.org/powertop {не е реклама}

Според мен на джама ще работи по-прилично. Публикувано изображение

Thinkpad са корави лаптопи никой не може да ги бие по-здравина;производителност и прочие{е може би може,но за мен това е лаптоп}

Поздрави

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей нормално е все пак скапаха браузърите и всяка страница е бъкана с флаш млаш и т.н.

Може да инсталирате приставки като Adblock и Flashblock,а за HD е нормално все пак лаптопа е за работа извън дома създаден е да си свършиш работата,а не да играеш 3D игри да гледаш 3D клипчета и прочие.Надявам се си ме разбрал какво искам да кажа Публикувано изображение

Поздрави

Игри не играе,за разлика от мен,но филми няма как :ohmy: .Тия приставки важат ли за Линукс?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Chromium мисля,че не...

Използвайте си Firefox  Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей за батерията може да използваш това https://01.org/powertop {не е реклама}

Thinkpad са корави лаптопи никой не може да ги бие по-здравина;производителност и прочие{е може би може,но за мен това е лаптоп}

Поздрави

Тоя powertop какво върши?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PowerTOP is a Linux tool to diagnose issues with power consumption and power management.

Прави диагностика на консуматорите на батерия и управление на захранването

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поздрави

ОК.

PowerTOP is a Linux tool to diagnose issues with power consumption and power management.

Прави диагностика на консуматорите на батерия и управление на захранването

Какво ще я диагностицира,тя няма никакъв заряд.Е,за 2-3 минути държи.Съмнявам се,че са я сменили с тази,която е била на лаптопа.Лаптопа е нов,а батрията не държи.Странно.

Значи дотук разбрах - никакъв таблет,оставаме на Thinkpada-a,но...трябва да се купи подложка с вентилатор и да се инсталира Уин 7,макар,че лично аз предпочитам Уин ХП,но както кажете.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно или са ви я подменили или просто е дефектирала бройка.

Ако има още въпроси питай не се срамувай все пак не крадеш Публикувано изображение

На моя Т43 държи 3 часа на Low usage в power manager.Все пак си зависи и как ползваш батерията

Поздрави

И аз предпочитам ХП пробвайте.С практика учиш повече от колкото с четене използване на браузър различен от explorer без антивирусна може да се мине или с panda cloud в доверени сайтове и сте чист.Аз 1 години без антивирусна с култура на ползване никакъв бацил{ухх изпуснах се сега някой от форума ще ме хакне Публикувано изображение }

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да питам!Явно трябва да се настрои,да се оптимизира лаптопа да държи по ниски температури,ако е възможно...Явно трябва да му сложа и качественна термопаста,защото,когато го отварях преди месец,нямах такава и не му сложих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Божи закон е след като чистиш сменяш термопаста термолепенки и прочие.Използване на класическа тема използване на power manager или notebook hardware control и сте чук.Колкото повече пазиш толкова повечко се чупи.Все пак и производителите трябва да мецат нещо на масата.Лек ден

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И нещо,което не е

Божи закон е след като чистиш сменяш термопаста термолепенки и прочие.Използване на класическа тема използване на power manager или notebook hardware control и сте чук.Колкото повече пазиш толкова повечко се чупи.Все пак и производителите трябва да мецат нещо на масата.Лек ден

Това последното не го разбрах :ohmy: .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.