Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съмнение за инфектирана система

Препоръчан отговор

От няколко дена курсора ми забива на едно място и не мърда.Смених мишката и не се промени,ъпдейтнах драйверите и пак нищо.И от както стана този проблем,в Task Manager-a открих,че имам 10-15 svchost.exe процеса,а винаги досега съм имал 1 или 2. Благодаря предварително!

Информация от Farbar

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Деинсталирайте следния софтуер по стандартния метод:

BabylonObjectInstaller

BrowserCompanion

GadgetBox

GadgetBox Expansion

Optimizer Pro v3.2

Softonic toolbar  on IE

Yontoo 1.10.02
YourFileDownloader

Повторете сканирането с Farbar Recovery Scan Tool

Публикувано изображение

• [*]Моля изтеглете
Farbar Recovery Scan Tool и го запазете на десктопа. [*]Стартирайте файла FRST.exe. [*]Програмата ще се стартира. Натиснете YES за да се съгласите с лицензионното споразумение. [*]Сложете всички отметки. [*]Натиснете бутона SCAN. [*]Ще се създадат два лог файл с името - FRST.txt и Addition.txt на десктопа. [*]Файлът FRST.txt копирайте в следващия си пост. Addition.txt прикачете в следващия си коментар (погледнете опцията Прикачени файлове, когато публикувате мнение).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Емил Костов
      Моля да се провери дали тази машина е заразена или всичко е наред. При мен всичко работи, но когато се включи на мястото в офиса върви бавно, лентата със задачи на Windows блокира както и половината му команди.
      Прикачам съдържанието от FRST64
      Addition.txt FRST.txt
    • от Alpine Trail
      Здравейте!Преди около 2 месеца Avast взе да алармира за заплаха Експлойт.Изглежда това се оказа провокирано от Adobe Flash Player,защото след като го деинсталирах нещата се оправиха.Наскоро пак имах съмнения че нещо не е наред със системата ми,затова инсталирах MBAM,която почна да изкарва съобщения че блокирва някои неща от мюторент,както и от тракера p2p,но пробният му период изтече и ето че сега Avast пропищя.Изкарва съобщения:"Заплахата е обезвредена.Безопасно прекъснахме връзката на udp://172.86.180.122.9777,тъй като беше заразена с/ъс Botnet:Blacklist."
      Ето логовете от FRST:
      FRST.txt Addition.txt
    • от blinkxz
      Здравейте,отнякъде съм хванал RAT (remote administration tool).
      Който остава след преинсталация на Windows.
      Опитах да сканирам с няколко буут антивирусни,но без успех.
      Също пробвах да направя слоу формат,но гадинката си остава.
      В интернет прочетох,че има такива който поразяват MBR/BIOS.
      Имам още един проблем,че в момента съм на Линукс.
      Та какво да правя.

• от turb1te
      Здравейте,
      Изтеглих Malwarebytes Anti-Malware и направих сканиране. Карантинирах откритите заплахи, но след рестартиране на системата отново се появиха нови заплахи от същия тип. Ще прикача лог от MBAM и от Farbar, както е по инструкции. Рестартирах лаптопа преди да създам прикачените логове, тоест не съм чистил отново преди да ги взема. Също пробвах да реша проблема с AdwCleaner, но не проработи. Бях чекнал всичките опции в AdwCleaner за ресет без chrome policies. В Farbar чекнах всичко преди сканиране.
      MBAM_20210718_1030.txt Addition.txt FRST.txt Shortcut.txt
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване