Премини към съдържанието
Todor91

Температури на лаптоп Lenovo G500 и съвет за охлаждаща подложка

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Според вас как са тези температури: 

post-327120-0-81456800-1405361290_thumb.

Когато правих снимката системата НЕ беше под товар. Имаше 2 таба отворени с Chrome и 1 WMP player с музика.

Също така искам да ми препоръчате някаква охлаждаща подложка. Бюджета е 35-36 лева. Аз си мислех за тази: DEEPCOOL WIND PAL WHITE.

Редактирано от Todor91 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако играеш тежки игри на този лаптоп каквато и подложка да сложиш няма да ти реши проблема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурите са добри. Колкото до подложките те са само за украса един вид, не смъкват температурите с повече от 2-3 градуса.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2 игри се играят на лаптопа. Age of empires 2 и San andreas. Иначе главно се използва за интернет, филми и музика. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото до подложките те са само за украса един вид, не смъкват температурите с повече от 2-3 градуса.

Като почнете така ,че подложките били за украса .

Ми тука може да се спори ,но ще оспамим темата на човека.

Нещата зависят от много други фактори ,за да е една  подложка ефективна.

При мен подложката си върши работата отлично . 

Клик 

Редактирано от Dishkata (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като почнете така ,че подложките били за украса .

Ми тука може да се спори ,но ще оспамим темата на човека.

Нещата зависят от много други фактори ,за да е една  подложка ефективна.

При мен подложката си върши работата отлично . 

Клик 

Прочетох темата и това е лаптопа ми отдолу:

Публикувано изображение

Дали е по-добре малки вентилатори или големи? Доколкото знам малките са по-шумни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2 игри се играят на лаптопа. Age of empires 2 и San andreas. Иначе главно се използва за интернет, филми и музика. 

Изобщо не натоварват много тези игри. Температурата е нормална, имайки предвид, че е лято.

Може ли само да кажеш, какъв е процесорът?

Редактирано от Bulgaria8 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel Core I3 3110M е процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel Core I3 3110M е процесора.

Максималната работна температура на този процесор е 105 градуса. Не виждам повод за притеснения. С тези игри дали ще загрее и до 70.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурата е добра. Колкото до охлаждаща подложка ето едно интересно видео http://www.youtube.com/watch?v=mHgH_VebIU0 . Подложката е от висок клас с цена около 100 лева. Резултатът е, че вместо да стигне 87 градуса за 2 минути, лаптопа ги стигна за 6. След по-интензивна работа, подложката държи температурата на 87 градуса и не мърда повече. Друг е въпроса дали при тази температура просто вентилатора на CPU-то не е започнал да върти по-бързо. Според мен е загуба на пари да се налива в подложка освен, ако не обичаш да лежиш в леглото с лаптопа. Дори и тогава някаква равна повърхност ще свърши същата добра работа. Ако пък държиш да си в леглото с подложка според мен вземи най-евтината затворена от двете страни (защото има такива където вентилатора можеш да го спреш с пръст от долната страна). За мен най-доброто охлаждане за лаптоп си остава редовната профилактика, равна повърхност и стая с климатик :D

ПП: Когато моя започне да вдига температура просто го подпирам на нещо. Подложка от 10 лева също може да играе ролята на подпора пък и може да свети тарикатско синьо.

Редактирано от InFirM (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа не се товари много и винаги го държа на бюрото. В момента съм го подпрял с 2 капачки отпред. Все пак мисля да взема някаква подложка.  Аз гледах тази и доста ми хареса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти,

ако имаш възможност си махни долният капак. При HP-тата има същият проблем, при махане на долният капак вентилатора има по-голям поток на въздух, това, че производителя пише 105C...не е нормано, над 50C процесора си сменя поведението на работа и започва да работи много тегаво, колкото по-ниска температура толкова по-добре и по дълъг живот на хардуера. Можеш сам да си направиш подложка за охлаждане, измери си лаптопа, поръчай си парче плексиглас надупчи го с винтоверта за 120мм вентилатор и го разположи точно под охладителя на процесора.При мен на 50% натоварване с  i5 беше 63C-79C градуса,след малката намеса за премахване на капака и подложката на максимален товар не преминава 45C.

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако имаш възможност си махни долният капак. 

Няма как да стане това.

Можеш сам да си направиш подложка за охлаждане, измери си лаптопа, поръчай си парче плексиглас надупчи го с винтоверта за 120мм вентилатор и го разположи точно под охладителя на процесора.При мен на 50% натоварване с  i5 беше 63C-79C градуса,след малката намеса за премахване на капака и подложката на максимален товар не преминава 45C.

Мислил съм си го, но май ще излезе по евтино готова подложка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да стане това.

Мислил съм си го, но май ще излезе по евтино готова подложка.

здрасти,

да става и подложка ако не ти се наливат пари, но гледай да вентилатора да е по-голям.

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.