Премини към съдържанието
D101149

Възможно ли е увеличаване на конета на дизелов автомобил без турбо

Препоръчан отговор

Здравейте! Любопитно ми е как се дигат конете на  дизелов автомобил без турбо..и имам друг ''безмислен'' въпрос... Може ли да се сложи турбо на автомобил, който няма турбо..Говорим за дизелови автомобили(двигатели)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Кажи марка и модел на автомобила.

2.Ако ще правиш подобрения ти трябва наистина специалист.

3.Няма да е евтино.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Турбо може да се сложи, въпроса е дали си заслужава. Защото в 95% от случаите ще спестиш време, нерви и пари, ако просто си купиш друга кола с турбина, вместо да слагаш на тази, която няма.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Няма невъзможни неща! В цял свят се тунинговат автомобили та дори и у нас, но трябва да си отговориш на следните няколко въпроса!

- Какво целиш?

Ако са няколко коня отгоре, то не си създавай главоболия а си купи по - мощен автомобил

- Заслужава ли си?

Всичките тези промени няма как да ги направиш сам т.е ще трябва да използваш услугите на някой сервиз, което пък ще ти излезе доста солено.

- Държиш ли на този автомобил?

Всяко излизане от заводските параметри на двигателя ще скъсят и живота му.

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говорих с едно момче имат голф 3 чист дизел без турбо и спорим дали може или не може да му се сложи турбо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Май не четеш!

Принципно е възможно, но тази операция трябва да се направи в сервиз, което, пък ще те "тресне" здраво по джоба. 

Прави се в сервиз защото поставянето на турбо не е само физическото му насаждене. Ще се наложат някои изменения и доработки. Ще се наложи нов реглаж на работата на двигателя.

Стойноста на такъв тунинг ще да е равна на стойноста но друг автомобил от същата марка но със турбо и повече ковнчета а и всичко това без излишни главоболия, които няма да са малко - вярвай ми!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да му залепи на Гоуфа лепенка TURBO отзад и ще вдигне мощността с 20 коня минимум.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ето тук можете да видите какво може да се направи за да му се вдигнат кончетата, ако го няма модела в каталога им, смятайте, че не е изгодно да се правят промени по въпросния автомобил.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те просто са спорели.

Едва ли някой от тях има реални намерения да го прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те просто са спорели.

Едва ли някой от тях има реални намерения да го прави.

:) Просто спорихме... Иначе мислим за нашия голф едно чипче, но ще видим още само в процес на мислене  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и друг начин да смениш двигателят с такъв с турбо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и друг начин да смениш двигателят с такъв с турбо.

да и това е вариант  :D

Благодаря на всеки за инфото 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се сложи турбо...А за вдигането на мощността - ЧИП (Стига да има комп колата...) Генерация...

Надуване на турбината..... По-голяма турбина.... Смяна интеркулер.... Но трябва много добре да се сметне всичко, че да няма голям турбо лаг...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз май ви схванах идеята момчета. Вие искате да направите от мощните турбо раздувки ,а не просто да сложите класически турбо двигател. Но за да направите такъв автомобил трябва да се сменят и доста други неща. От един малък двигател може да извадите до 400 коня ,но със свръх разход и нужда от основен ремонт след няколко дни агресивно шофиране. Всичко това е адски скъпо. Предполагам въпросния автомобил е Голф-2 1.6 дизел. Може да му сложите 1.9ТДИ от голф 3 за смешни пари. Подмяната на двигателя на такъв автомобил не е кой знае ,колко сложна стига да имате условия за работа (оборудван гараж). Държа да вметна ,че 1.9ТДИ е по-тежък от 1.6 и автомобила ще клекне. Виждал съм обратното , Голф-3 с двигател 1.6 от Голф-2 ,и изглеждаше ,като джипка отпред. :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.