Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здрасти, ползвам тази програма за копие на локалния диск C: но не знам как да направя .iso файл който да запиша на диск. ппц ми създава .tib файлове от 8/9гб които и няма как да запиша на боот диск за това ги зареждам от самата програма.

П.С.  не може всички да разбираме от всичко, за това  искам ако може някой да ме опъти, мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

В Disk Backup Options има ред Backup Splitting. Там можете да си изберете големината на всеки файл. Аз избирам 4,7 gB. Така целият имидж файл ще бъде разделен на отделни 4,7 gB "парчета", които може да си запишете на отделни DVD дискове. (при желание)  При Restore програмата сама иска всеки следващ диск.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

В Disk Backup Options има ред Backup Splitting. Там можете да си изберете големината на всеки файл. Аз избирам 4,7 gB. Така целият имидж файл ще бъде разделен на отделни 4,7 gB "парчета", които може да си запишете на отделни DVD дискове. (при желание)  При Restore програмата сама иска всеки следващ диск.

Успех!

На 2 диска ми се струва много. Значи тези .tib мога да ги запиша на боот диск?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 2 диска ми се струва много. Значи тези .tib мога да ги запиша на боот диск?

Защо трябва да ги записвате на боот диск? Програмата си прави отделен бутващ диск CD/DVD за възстановяване. Бутва се от него а tib файла (образ на диска) се отваря от флашка, външен диск или през мрежата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо трябва да ги записвате на боот диск? Програмата си прави отделен бутващ диск CD/DVD за възстановяване. Бутва се от него а tib файла (образ на диска) се отваря от флашка, външен диск или през мрежата.

Добре, няма значение какъв е формата, идеята ми е да го кача на един диск, и от него да го зареждам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Разширението, което ползва Acronis е .tib. Винаги. Прав е tihman - Инсталираният Acronis има опция за създаване на boot disk. С него се бутва системата и от него се указва, какво ще правите: запис или възстановяване. Големината на записаният image file ще зависи от големината на дял С:/ на хард диска - един или няколко, в зависимост дали сте го "сплитнали". Правенета на "сплит" ще Ви е нужно само ако искате да запишете image file на DVD-та, за да го махнете от дял D:/ В противен случай, може да си стои като един .tib на хард диска. Като System Backup.

P.S. В Мрежата може да намерите само Boot Disk на Acronis, което ще ви спести инсталацията на цялата програма. Този диск върши всичко и размера му е около 200-300 mB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.