Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!Имам проблем с флопито.Свети при включване на компа,поставям дискета,но ми изписва Please insert disc in drive A.Не разбирам къде е проблема.ОС-Windows XP.

Не разчита диска или не работи флопито?Ако не работи защо свети?Бихте ли ми помогнали ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърде е вероятно дискетата да не работи.Опитайте с друга.Или сложете тази в друго флопи,за проба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърде е вероятно дискетата да не работи.Опитайте с друга.Или сложете тази в друго флопи,за проба.

Дискетата я купих днес.Нямам под ръка друго флопи.Има ли начин да се разбере дали флопито работи например с някоя програма?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво правиш с това флопи??? За какво ти е притрябвало????

Изключи го физически, че да се ориентираш за какво иде реч. Ако пък толкова ти е нужно то едно ново е на направо символична цена!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво правиш с това флопи??? За какво ти е притрябвало????

Изключи го физически, че да се ориентираш за какво иде реч. Ако пък толкова ти е нужно то едно ново е на направо символична цена!!!!

на CD-то неможе да записва ,а само да чете.Искам да си записвам разни неща.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че, то това фропи няма как да е аналог на CD-то. Както и да е!!!!

- Пробвай с друга дискета.

- Отвори машината и се опитай да наместиш кабелите на въпросното флопи.

- Ако се е прецакало то чисто ново мисля ,че струваше оклоло 10 лв, а втора употреба - може и подарък да ти дойде!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

USB Flash Drive няма ли да ти върши по-добра работа за записване на разни неща ?

Постоянно светещ диод на флопито може да се дължи на неправилно свързан кабел.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако темата беше написана миналия век , щеше да е подходящо Публикувано изображение През тоя век се появиха флашки Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- Ако се е прецакало то чисто ново мисля ,че струваше оклоло 10 лв, а втора употреба - може и подарък да ти дойде!

А как се наместват кабелите,машината отстрани ли се отваря,нещо съм чувала за обърнат кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как се наместват кабелите,машината отстрани ли се отваря,нещо съм чувала за обърнат кабел.

Зависи от машината. На някои се отваря страничния панел, на други - горния капак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако темата беше написана миналия век , щеше да е подходящо Публикувано изображение През тоя век се появиха флашки Публикувано изображение

В момента нямам флашка,нямам в биоса да бутва от флашка,след като имим към момента флопи защо да не го използвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента нямам флашка,нямам в биоса да бутва от флашка,след като имим към момента флопи защо да не го използвам.

Но ти не искаш да зареждаш от флашка а да си записваш разни неща.

Имаш флопи, но не работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето

Постоянно светещ диод на флопито може да се дължи на неправилно свързан кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

,нещо съм чувала 

О, забрави!

Ако имаш нещо ценно на дискетата то все ще намериш някой познат да ти прехвърли информацията на флашка или CD / DVD диск.

Някакъв облак също е решение!

Цената пък на малка флашка ще е равна на цената на ново флопи или цената за консултация при специалист!

П.П. явно с колегите сме писали по едно и също време, но нещо взех да губя логическата диря!!!!!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето

май ще трябва да отворя темата за правилно свързване на кебела.

О, забрави!

Ако имаш нещо ценно на дискетата то все ще намериш някой познат да ти прехвърли информацията на флашка или CD / DVD диск. Цената пък на малка флашка ще е равна на цената на ново флопи или цената за консултация при специалист!

П.П. явно с колегите сме писали по едно и също време, но нещо взех да губя логическата диря!!!!!

на кабела

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля , че причината е в кабела. Тези устройства са архаични и капризни, та най - вероятно то  е извървяло своят път. Все пак ако успеете да отворите машината то там където е свръзката на кабела с флопито, чрез леко разклащане се опитвате да наместите и то без да прилагате излишна сила. Ако това не помогне то другите решения са посочени, като отговори в темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Имам проблем с флопито.Свети при включване на компа,поставям дискета,но ми изписва Please insert disc in drive A.Не разбирам къде е проблема.ОС-Windows XP.

Не разчита диска или не работи флопито?Ако не работи защо свети?Бихте ли ми помогнали ?

Най вероятно сте сложили лентовия кабел на обратно, често случващо се явление (в миналото) :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най вероятно сте сложили лентовия кабел на обратно, често случващо се явление (в миналото) :)

какво значи на обратно.С главата надолу ли например като ези тура или краищата са разменени?Какво имате предвид.И да попитам още нещо.След като диска е празен защо трябва да показва информация...т.е. възможне ли е понеже е празен диска и няма какво да покаже да си мисля ,че флопито неработи?Как може да се провери това например чрез девиз мениджъра може ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом изписва Please insert disc in drive A значи не разпознава, че в него е поставена дискета.

Дори и празна да е ще я открие, ако работи както трябва.

Ако не е форматирана ще изведе съобщение, че трябва да се форматира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом изписва Please insert disc in drive A значи не разпознава, че в него е поставена дискета.

Дори и празна да е ще я открие, ако работи както трябва.

Ако не е форматирана ще изведе съобщение, че трябва да се форматира.

Добре,а след като свети това означава ли че работи и че проблема е в неправилно свързани кабели,или е възможно да свети ,но да не  работи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най вероятно сте сложили лентовия кабел на обратно, често случващо се явление (в миналото) Публикувано изображение

Няма как да стане това, ако кабела е 80-ка, което е най-вероятния сценарий!Публикувано изображение

Добре,а след като свети това означава ли че работи и че проблема е в неправилно свързани кабели,или е възможно да свети ,но да не  работи?

Вижте дискетата да не е заключена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.kaldata.com/forums/topic/229717-проблем-с-флопи/?p=2902146

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Означава че не сте го свързали правилно! Дали работи ще разберете когато го свържете както трябва и пробвате с дискета записана от друго флопи. И тази която я запишете на него я пробвате на друго флопи също. Причината е че Track 0 може да е отместен и в следствие само то да си чете дискетите.

какво значи на обратно.С главата надолу ли например като ези тура или краищата са разменени?Какво имате предвид.И да попитам още нещо.След като диска е празен защо трябва да показва информация...т.е. възможне ли е понеже е празен диска и няма какво да покаже да си мисля ,че флопито неработи?Как може да се провери това например чрез девиз мениджъра може ли?

Означава да погледнете къде е пин 1 Публикувано изображение Кабела може да се обърне на 180 градуса и пин 1 да сочи към захранващия кабел, а не както е на снимката.

Няма как да стане това, ако кабела е 80-ка, което е най-вероятния сценарий!Публикувано изображение

Колега, правите ли разлика между кабел за флопи и кабел за диск? Лично на мен ми се струва че не сте виждали флопи 3.5" за 5.25" да не говорим ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да и на мен ми направи впечатление,це нещо мърда ,но не разбирам как се отключва.бихте ли ми казали?

да и на мен ми направи впечатление,це нещо мърда ,но не разбирам как се отключва.бихте ли ми казали?

как се отключва дискетата след като се купи...нещо с плъзгача ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Останах с впечатление ,че отдавна използвате машината и знаете как се работи с дискета  - както и да е!

Обърнете дискетата с лицето надоло!  Т.е на гърба ще виждате кръгчето на задвижващия механизъм!

При тази позиция в долната дясна част на дискетата ще забележите нещо като копче, което трябва да избутате нагоре до затваряне видимия процеп. След това трябва да форматирате дискетата за да я приведете в работен вид!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.