Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам един стар комп. със процесор INTEL Celeron 2.4Ghz .Подариха ми един комп. с процесор AMD Athlon 1.67Ghz с по малко рам.Кой от двата процесора е по добре и само да прехвърля рамта от единят на другият.Рових в интернет и сравнявах двата процесора и мисля ,че Интелският е по добре.Дайте мнение кой да оставя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай ги точно кои са процесорите, че Celeron-и и Athlon-и има от различни поколения...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интелският е от 2004г. ,а другият не знам от кога е.Просто дадох свойства на моя комп. и това излезе.Трябва да ги включа пак и двата и да видя по подробно или да инсталирам Еверест ли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съдейки по честотата Атлона е вероятно Атлон ХП от първите модели с PR индекс . Значи с не малка степен вероятност 32 битовия Athlon XP 2000+. Селерона е с ядро Prescott..Celeron D 320 или 320J. Ако наистина става въпрос за този Атлон, Селерона, колкото и да е ограничен и орязан е по-нов и  по-бърз процесор. Атлона дори няма sse2 и sse3 инструкции:

Публикувано изображение

Трябва да ги включа пак и двата и да видя по подробно или да инсталирам Еверест ли.

Защо не. Ако Вас ви мързи и нас ще ни домързи, да хвърляме боба на врачката на форума.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

press hot

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ги характеристиките на двата комп.От кой на кой да прехвърля рамта и харда и с него да се работи.

Редактирано от mrawkata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ммм, дори е по-стар с едно поколение Селерон-а, не е с Прескот, а е с Нортууд ядро. В този случай нещата са твърде на кантар при процесорите, практичски значение няма...Northwood  за разлика от Prescott не поддържа sse3 единственото му предимство пред Атлон.а като по-нови инструкции от sse серията, е само sse2. Което като скорост на изчисленията не му помага да излезе, нещо някак си, напред..Така че, да се обръща внимание на останалите компоненти на машините при избора(обем оперативна памет, клас дънна платка(съответно високият клас дънни платки, имат повече на брой и като разнообразие портове,  по-бързи комуникационни шини и прочие.) на обема на твърдият диск. На възможностите на вграденото видео, където има такова и/или на модела на дискретната видеокарта, пак така, ако и в която машина, има монтирана такава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали ще станат рамта и харда от единият на другият.Еднакви дъна искам да кажа ,дали ще паснат частите на единият на другият компютър.И наистина кой да оставя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали ще станат рамта и харда от единият на другият.Еднакви дъна искам да кажа ,дали ще паснат частите на единият на другият компютър.И наистина кой да оставя.

Теоретично да.

П.П. Все пак, ако нещо ще се прехвърля, нека да е в посока на системата със Селерон. Дънната платка е по-добра, вече монтираната видеокарта е мнооого по-добра, от тази на АМД системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок ,значи е по добре да прехвърля рам и хард към Интелският.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок ,значи е по добре да прехвърля рам и хард към Интелският.

Ами два Ide твърди диска и оптичното устройство...Малко ще се усложни кабелният мениджмънт и въздушният поток...Ама общо взето - да.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.