Премини към съдържанието
venci_1913

Ще се усети ли разлика при добавянето на SSD на стара конфигурация

Препоръчан отговор

Момчета, ако си сложа SSD на конфигурацията  ще усетя ли някаква разлика в сърфирането (youtube/face) , при зареждането на някои страници,когато скролвам надолу в долната част се появява бяло за няколко секунди преди да зареди,което не е проблем ,но ме дразни много. Играя една игра , която е за телефон и използвам симулатор за компютър "BLUESTACKS"  ,но усещам ,че е една идея по-бавно на компа.

Другото нещо , което ме интересува е защо като пусна клипче от youtube 2160p 4k ми насича? Видеото ли не става?

Процесор - Intel Core 2 Quad Q8400 2.67 GHZ /DeepCool Охлаждане

RAM - 2х2 GB DDR2 @ 800Mhz 
Видео - SAPPHIRE HD 6670 1GB GDDR5
Хард - Western Digital Hard Drive - 1TB, 64 MB Cache @ 7200 RPM 
Дъно - ASUS P5G41 ML X
Захранване - cooler master 460w elite power
Кутия - Vento A8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, видеото не става(за  нормално плейване на 4К клипа). Въобще системата е стара. Принципно най-тясното място на всяко система е твърдият диск, но в случая причините е по-вероятно да са други(относно проблема със скролването), даже изключвам да са хардуерни(освен ако не се случва когато на компютъра вървят още много други, често излишни процеси на програми и услуги.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другото нещо , което ме интересува е защо като пусна клипче от youtube 2160p 4k ми насича? Видеото ли не става?

А каква ти е скоростта на достъп до интернет ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От "близуууу" бегай надалеч :D Ъплоуда е яко кофти и ако сийдваш и торенти да гепат повечето кънекции.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От "близуууу" бегай надалеч Публикувано изображение Ъплоуда е яко кофти и ако сийдваш и торенти да гепат повечето кънекции.

Де да мога и аз един такъв нет да си поръчам при мен ...

много се размечтах май за сега.

Публикувано изображение

Съжалявам за офтопика ама нета е едно от нещата за които ви завиждам.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 4к видео  ще ти трябва карта  най малко  GeForce GTX 650  или от 7-ма серия 750 .При Ати  почваш  с карти  от 7770 серия или R5  и нагоре. който иска да си пробва желязото да свали  от тия клипове 4K UHD 60p clip

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно ли е процесорът да спъва работата?

Редактирано от venci_1913 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!
Искам да ви попитам набързо за едно сравнение.
Дали е нормално, когато стартирам видео клип с качество 2160p. с плеъра PotPlayer, процесора да товари на максимума тоест между 96-100 %, а кадрите да са едвам 2-3 fps?
По време на работа на плеъра, като памет заема над 800 МБ, RAM-памет и сече яко!
Това нормално ли е като се има в предвид хардуера с който разполагам?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не не е нормално и погледни  в настройките на тоя умрял плеар  отметната ли  хардурната акселерация. Със тази видео карта процесора тъи трябва да е на 2%  -10% максимум

Венци видеото ти е умряло човек  и не може да енкодва тоя формат.  Процесора  ще  плейне и 8K video  без проблем. Щом вградената видео карта 4400-4600 на интел  се оправя  смятай. Битрейта на тия видеа е зверски и ако  е само от процесор няма да стане работата изобщо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не не е нормално и погледни  в настройките на тоя умрял плеар  отметната ли  хардурната акселерация. Със тази видео карта процесора тъи трябва да е на 2%  -10% максимум

Предполагам този отговор се отнася за мен. Ако е така, то кажи ми как да намеря "хардуерна акселерация" и да махна отметка ако има такава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам този отговор се отнася за мен. Ако е така, то кажи ми как да намеря "хардуерна акселерация" и да махна отметка ако има такава?

Ама вземи малко отвори едно две търсения с Гугъл, що аджеба е "хардуерно ускорение". Не си на 5 години, или да си нов член и знаеш(или би трябвало да знаеш), че мързела не се толерира.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей сега си свалих едно тестово клипче от тубата да пробвам на моя котор  с видео 5450  под минт 17 и  пуснах клипа с VLC ( не става за гледане 100% цпу ) след това  пробах Тотем и там същата работа ама накрая си инсталнах SM Player  и о чудооооо  клипа върви гладко  и процесора седи на 85% . Pot плеар не ползвам  но се загледах в кодека който ти е пуснало  и си залагам главата че в него е проблема. Отделно от това на mkv ше видиш ускорение на 36 в шестак  да ти кажа. Свали си един MP4 клип  и пробвай пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей сега си свалих едно тестово клипче от тубата да пробвам на моя котор  с видео 5450  под минт 17 и  пуснах клипа с VLC ( не става за гледане 100% цпу ) след това  пробах Тотем и там същата работа ама накрая си инсталнах SM Player  и о чудооооо  клипа върви гладко  и процесора седи на 85% . Pot плеар не ползвам  но се загледах в кодека който ти е пуснало  и си залагам главата че в него е проблема. Отделно от това на mkv ше видиш ускорение на 36 в шестак  да ти кажа. Свали си един MP4 клип  и пробвай пак.

Ето как изглеждат нещата при пускане на видео MP4 формат.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видя ли как падна процесора с 40% и видеото зе да смята с 60% повечко :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно, но не забелязах това с GPU-то. При пуснат видео файл с mkv разширение видеото почти не се товари, но пък за сметка на това CPU-то се товари отвсякъде, а кадрите са едвам 2-3 fps.При другия файл с разширение mp4 пък се забелязва по умерена работа тоест процесора и видеото се товарят наполовина, а fps е малко под нормалните 60 fps.Колегата "AlkatrazBG" споделя, че не е нормално такова натоварване на процесора при първата снимка която показах. По тази логика втория клип, който пуснах CPU не би трябвало да се товари повече от 5% ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко реални ядра ти се товарят защото на снимката покзва само 2 а ти си с 4  реални. За тоя битрейт и с тоя бъгав плеар  е нормално натоварването.  Технологията е още нова и  тепърва ще пишат кодеци  и плеари за нея.  От  бала на Лили Иванова се знае,че при MKV няма ускорение. Отделно от това ти гледаш на 1080  монитор  и допълнително товариш машината. Петко пусни друга тема да не спамим на Венци в темата повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В друг форум за хардуер в тема за спам бях попитал същото като в темата и там ме изкараха ,че съм бил работил за ретропц и какво съм се хвалил с процесора (българска работа) Никъде не съм им казал ,че е някаква мощ или ,че е най-добър просто като нормален човек ги попитах в кое е причината. Те се нахвърлиха 2-3ма ,че процесора бил зверски слаб и т.н . Аз им написах ,че най-вероятно не са прави за процесора и е от видеото и бях запсуван.
Ще опитам и аз с SM Player да видя какво ще стане.Защото и при мен се товари процесора към 100 %

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.