Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте всички! Реших да си купя нещо по-актуално..сегашната ми конфигурация е доста стара и нямам какво да използвам от нея. Захранването е китайче, харда го продадох беше 80гб,процесора е някакъв sempron на 2,7гхз, дъното издаде багажа, кутията е с неизвестна марка,няма места за вентилатори тоест е неподходяща за новата машина. Машината ще се ползва за филми blu-ray, интернет, някоя програма като фотошоп и любителско енкодване на блу-рей аниме и филми! Моля, предложенията ви да бъдат включени слушалки и монитор! С времето машината ще се ъпгрейдва.Та изискванията ми са:

Процесор - Intel i5/i7 или AMD FX 83**

Дъно- Няма да се клоква така че ако е интел платформа h97/h87 чипсет . За AМД нямам представа какъв да е!

Видеокарта- Няма да се играят никакви игри така че преспокойно мога да мина и с вградена! А по-нататък ще сложа една!

Оперативна памет- 2x 4gb cl9/8/7 волтажа им да не е повече от 1.5

Твърдия диск- 1ТБ този на seagate с 3-те години гаранция ще ми свърши работа! За SSD не съм мислил, но ако мислите, че може да вмъкнете едно..

Захранването- Тук държа да е с 5г. гаранция сребърен или златен сертификат и да е тихо. Възнамерявам да не го сменям поне 5г++ и да не ми създава проблеми ако му сложа някоя по-нова видеокарта. 

Кутията-Искам да е много тиха, стилна, да е с изчистен, филтри за прах и долен монтаж на захранването. Нямам против ако е по-скъпа!

Монитора - Нещо от калибъра на Dell p2414h 

Слушалки -  тук трябва да са удобни и качествени!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Най-добрият процесор за платформата с вградена графика. В случая отключения е + 400MHz така че разлика има дори да не клокваш.

Дъно позволяващо клок. Дори да не клокваш ценовата разлика с H97 чипсет е минимална. Около 10 лв.

Паметта с най-добрите тайминги и на 1.5V както искаш. Харда които си харесал.

На там вече става сложно. Едно FSP 350W със златен сертификат е под 100 лв. или по-скъпата Aurum серия за около 100 лв.

Подобно ще позволи видео за около 300 лв. но не е ясно какво ще взимаш в бъдеще и всъщност въобще ще взимаш ли...

AOC имат сносни 23 инчови IPS монитори за по 260 лв. http://nikem-bg.net/computer-components/AOC-23-IPS-6ms-VGA-DVI-I2369V/description.html

Крайният вариант ще надхвърли бюджета -> Количка но е хубаво да го имаш предвид.

пс. Ах още един виновник за гадните хард субтитри на аниметата. Хора почнете да правите рипове вместо да обезобразявате съществуващите с повторен енкод и хард суб!  :no-no:

Смърт на караокетата и стайлинга! :clown:

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Най-добрият процесор за платформата с вградена графика. В случая отключения е + 400MHz така че разлика има дори да не клокваш.

Дъно позволяващо клок. Дори да не клокваш ценовата разлика с H97 чипсет е минимална.

Паметта с най-добрите тайминги и на 1.5V както искаш. 

Монитора - Нещо от калибъра на Dell p2414h 

???

ПС:

ASROCK B85 PRO4 /LGA1150

I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150

G.SKILL 4GB Ripjaws 1600 C9 1.5 F3-12800CL9S-4GBRL x 2

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR

PSU CM V450S /450W GOLD

CM SILENCIO 550 /SILENT /BLACK

Dell S2340L  23 LED IPS 7ms

Обща стойност - 1 331.11 лв. с ДДС

Количка.

H87/H97 чипсет е излишен в този случай. Опитах се да се доближа максимално до изискванията. Изключвам слушалките, избора е лично ваш. Ако монитора идва скъп, има и по-евтини пак с IPS матрица 23 инча.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви! Ще изчакам и други предложения!

Количка

Дъно позволяващо клок. Дори да не клокваш ценовата разлика с H97 чипсет е минимална. Около 10 лв.

Паметта с най-добрите тайминги и на 1.5V както искаш. Харда които си харесал.

На там вече става сложно. Едно FSP 350W със златен сертификат е под 100 лв. или по-скъпата Aurum серия за около 100 лв.

Подобно ще позволи видео за около 300 лв. но не е ясно какво ще взимаш в бъдеще и всъщност въобще ще взимаш ли...

AOC имат сносни 23 инчови IPS монитори за по 260 лв. http://nikem-bg.net/computer-components/AOC-23-IPS-6ms-VGA-DVI-I2369V/description.html

Крайният вариант ще надхвърли бюджета -> Количка но е хубаво да го имаш предвид.

пс. Ах още един виновник за гадните хард субтитри на аниметата. Хора почнете да правите рипове вместо да обезобразявате съществуващите с повторен енкод и хард суб!  Публикувано изображение

Смърт на караокетата и стайлинга! Публикувано изображение

Хард суб? Не! Просто ги вграждам в MKV след това всеки може да си ги извлече :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ее някой дето остава софтсуб, браво. Между другото може да помислиш за най-евтиния 8-нишков Xeon + евтина видеокарта като HD5450 като някъв междинен вариант.

Като производителност процесора е на ниво I7-4770 но значително по-евтин. Вярно трябва да се купи и видео но дори тогава спестяваш над 50 лв. 

Трябва да се спомене и че това видео може да се продаде ако решиш да взимаш по-добро докато вграденото в I7 си остава искаш-не искаш. 

Количка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слушалки:

Много хора ще ти кажат едно и също: За тея пари това са най-добрите слушалки Sennheiser HD201.

Кутия:

Най-добрият евтин вариант е Cooler Master Silencio 650 Pure. Silencio 500 е хубава като цяло, но не се справя никак добре с температурите.

Ако се вземе микро АТХ дъно може спокойно да се вземе Fractal Design Define Mini.

A ако можеш да отделиш оюе някоя пара за кутия - Define R4...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слушалки:

Много хора ще ти кажат едно и също: За тея пари това са най-добрите слушалки Sennheiser HD201.

Кутия:

Най-добрият евтин вариант е Cooler Master Silencio 650 Pure. Silencio 500 е хубава като цяло, но не се справя никак добре с температурите.

Ако се вземе микро АТХ дъно може спокойно да се вземе Fractal Design Define Mini.

Не са ли малко омовете ? Какво ще кажете за тези тук http://nikem-bg.net/computer-components/CM-HEADSET-CERES-300/description.html по-евтини са с 32ома

За кутията още от начало си мислех за fd define r4 window ще я побера в бюджета ако взема някой и5, който според мен ще ми е достатъчен..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са ли малко омовете ? Какво ще кажете за тези тук http://nikem-bg.net/computer-components/CM-HEADSET-CERES-300/description.html по-евтини са с 32ома

За кутията още от начало си мислех за fd define r4 window ще я побера в бюджета ако взема някой и5, който според мен ще ми е достатъчен..

Да си кажа честно, нямам ги тея слушалки. Малко солени са ми... Съраунда ми върши добра работа. Но на доста места четох само добри мнения за тях. На доста места на въпроса "какви евтини слушалки да си взема?" отговорите гласят "Senhaiser HD201. Всички останали са еднакво зле."

За кутията: Ако кутията означава падане от i7 до i5 - по-добре си вземи i7 и една Cooler Master 650 Pure.

Реално даже Pentium G ще ти свърши работа за всичко. Въпросът е, че с i7 нещата ще стават многократно по-бързо и лесно. Вземи си I7 и не режи от процесора, щом ти трябва за сериозна работа, а не само за игри...

PS: Ако някой предложи NZXT H230 - не се хващай. Звуковата изолация е зле, а редом с нея и въздушния поток е зле.

Редактирано от psycho_666 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен това е достатъчно. Няма нужда от i7.

Крайна цена 1 399,35 лв.
С включено SSD, 8 ГБ, 1ТБ твърд диск, достатъчно качествено захранване, което ще се справи с бъдеща карта от висок клас.
От по-скъпа кутия не виждам смисъл, N400 е просторна с осигурен въздушен поток и USB 3.0. Качествен монитор.
Слушалките си ги избираш и пробваш сам в близкия до теб магазин за компютри.
Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен това е достатъчно. Няма нужда от i7.

Крайна цена 1 399,35 лв.
С включено SSD, 8 ГБ, 1ТБ твърд диск, достатъчно качествено захранване, което ще се справи с бъдеща карта от висок клас.
От по-скъпа кутия не виждам смисъл, N400 е просторна с осигурен въздушен поток и USB 3.0. Качествен монитор.
Слушалките си ги избираш и пробваш сам в близкия до теб магазин за компютри.

Благодаря ти, много ми хареса предложението ти!

Виждам от подписа ти,че си с н300 те са от една серия, нали? Чуват ли се вентилаторите? 

И ако може да ми предложиш някое захранване с сребърен сертификат и с по-тиха перка от на това!

В емаг http://www.emag.bg/intel-solid-state-drive-ssd-320-series-120gb-sata-ii-2-5-ssdsa2bw120g301/pd/ELQYTBBBM/  Това ссд е на промоция, по-бързо ли е от това на адата или няма до усетя разлика освен при бенчове? Питам защото това на интел е с 5г гаранция.. Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На A-DATA са по-бързи и са пак с пет години гаранция. Разликата е че това е от ниския клас (три години) но пак е по-добро от посоченото на Интел.

Ако искаш по-висок сертификат (злато) гледай за 400W Aurum на FSP. Ако искаш по-яко падаш (сребро) на Raider 550W.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За слушалките хд 201 ще ти трябва слушалков усилвате за да им чуеш възможностите.Аз имам Koss porta pro много дълго време четах из интернет и казват,че до 150 лв. даже и повече по-добри няма да чуеш.Ама и хубава саунд карта трябва.Имат добри високи без пръщене и басите са много плътни.Препоръчвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля кутията да е тази от емаг NZXT H230 Black.

Кое от тези захранвания е по-тихо и въобще по-добро като изключим, че CM е модулно, а фортрона е с 50w повече? FORTRON AURUM S 500, 500W, COOLER MASTER V450 Semi-Modular, 450W?

Редактирано от BlqxD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предвид че няма какво да го натовари всяко ще е тихо.

Платинените например въобще няма да им работи перката при такъв нищожен товар и ще са напълно безшумни но са скъпи.

Ако си много вманиачен на тема тишина виж за това ако ще слагаш по-сериозна видеокарта. 

пс. И се откажи от NZXT H230. Виж за Fractal Design Define R4.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предвид че няма какво да го натовари всяко ще е тихо.

Платинените например въобще няма да им работи перката при такъв нищожен товар и ще са напълно безшумни но са скъпи.

Ако си много вманиачен на тема тишина виж за това ако ще слагаш по-сериозна видеокарта. 

пс. И се откажи от NZXT H230. Виж за Fractal Design Define R4.

Да, но в случая кое по-добре да взема?

Защо да се откажа от нея? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да се откажа от нея? 

Ако говорим за H230:

1. звуковата изолация е само върху левия и десния панел.

2. отворите, през които кутията вкарва студен въздух са само от дясната страна на предната врата. Не и от двете страни, само от дясната, и то до половината.

3. клетките за хард дискове са две, но долната не може да се премества. Ще спира въздушния поток от евентуалния вкарващ вентилатор, който за капак на всичко е ограничен от малкото отвори на предния панел.

4. покрива е абсолютно празен. Няма отвори за вентилатори за по-добро охлаждане, няма звукова изолация, няма нищо.

Define R4:

1. Звуковата изолация е навсякъде - двата странични панела, на покрива, на предния панел.

2. Отворите за въздух са от двете страни на вратата по цялото протежение.

3. Клетките, и двете могат да будат премахнати, долната може да бъде зьавъртяна на 90 градуса, което да не пречи на въздушния поток.

4. На горния панел кутията има два отвора за 120 или 140мм вентилатори, които ако няма нужда от тях, са затворени с шумоизолация.

За това ти предложих Silencio 650 Pure.

1. Звуковата изолация е навсякъде.

2. Въздушния поток е по-добър от Н230

3. нищо не може да се направи за хард дисковете

4. Горния панел е балансиран с отвор за вентилатор, който ако не използваш може да бъде затворен за по-добра шумоизолация.

Освен това вентилаторите са нискооборотни, съответно по-тихи и има вграден SD card reader.

Просто смятам, че 20лв отгоре си заслужават за R4, но ако наистина надвишаваме много бюджета, 650 Pure е по-добър вариант и от H230 и от Silencio 550...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слушалки:

Кутия:

Aко качи парите за кутия до 153 лв - може да си вземе без проблем CM 693

За парите си кутията предлага достатъчно много екстри.

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Истински грамотна кутия е  CORSAIR CARBIDE TOWER 300R CC-9011014-WW едно ревю на кутията Corsair Carbide Series 300R

Публикувано изображение

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти, много ми хареса предложението ти!

Виждам от подписа ти,че си с н300 те са от една серия, нали? Чуват ли се вентилаторите? 

И ако може да ми предложиш някое захранване с сребърен сертификат и с по-тиха перка от на това!

В емаг http://www.emag.bg/intel-solid-state-drive-ssd-320-series-120gb-sata-ii-2-5-ssdsa2bw120g301/pd/ELQYTBBBM/  Това ссд е на промоция, по-бързо ли е от това на адата или няма до усетя разлика освен при бенчове? Питам защото това на интел е с 5г гаранция.. Поздрави!

Поносимо шумни са. Трябва да си допреш ухото до тях за да ги чуеш. Или поне аз не долавям шум. Ако махна видеокартата, да, чуват се. 

Лично при теб те ще се чуват най-много.

За другото naruto ти е отговорил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

NZXT H210-тази кутия е перфектна за 66 лв,другият вариант на подобна цена,но с някой лев за доставка е CM N300,големите и скъпи кутии са за клокнатите печки с огромни охладители и чифт горещи карти.Спестените пари ги вложи в друг стаф.Колкото до захранването-Rider 550,макар и да не е най-качественото,си остава едно от най-добрите предложения до 100 лв и отговаря на конфигурацията,щом ще добавяш карта.

Редактирано от johny01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Fractal Design Define R4 е най-добрата кутия от споменатите и до 150 лв. Останалите варианти не са лоши ако решиш че ни ти се дават толкова пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.