Премини към съдържанието
VipKokata

От полза ли ще ми бъде "Пасивна Оптичена Мрежа"

Препоръчан отговор

Здравейте :) От интернет доставчика ми предлагат Пасивна Оптична Мрежа - Passive Optical Network (PON) това дали ще ми е от някаква полза ? Инъернета ми е 100Mbps - реални.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако и в момента получаваш на практика 100 Mbps, то вече ползваш оптична свързаност до някъде. Ако скоростта ти е достатъчна и няма прекъсвания, то няма да има голяма полза да сменяш технологията.

Ползвал съм пасивна, активна и хибридна оптика и всичко зависи от това на какъв доставчик ще попаднеш. Ако фирмата е калпава, персонала е некадърен, уцелиш лош момент или си в град където избора е ограничен, то технологията няма значение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чисто технологично, това е най-добрата технология за домашен достъп, измислена до момента.

Оттам нататък си зависи от доставчика доколко е читав. Ако е тъп като галош пак може да има проблеми. В смисъл че е пределно ясно, че Ферари е по-добра кола от Форд, но ако се даде на шимпанзе да я кара до 2 минути е нормално да се очаква катастрофа Публикувано изображениеПубликувано изображение

По-простичко на такъв доста общ въпрос не знам как да се отговори.

п.с. Изпревариха ме но колегата над мен ти е казал същото.

Редактирано от teou (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Насичания нямам даже съм си доволен, но когато времето стане прекалено лошо гръмотевици,светкавици,дъжд и силен вятър усещам, че връзката е малко по-бавна. Фирмата е много коректна и, ако има проблем веднага идват техници и оправят проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи в този случай може и да няма разлика, но най-малкото на оптиката няма да се притесняваш ако тресне светкавица на близа да не ти изгори лан картата.

Аз лично, ако доставчика ми предложи без пари да ми подмени лана с оптика, не бих се противил. Но ако лана е бил хубав може и да не усетиш съществена разлика.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.