Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Зравейте!

Купих си HP Mini 210-3000 ew и искам да питам, какъв ъпгрейд мога да му направя!

Мога ли да му сложа хард на 7200rpm, и каква памет мога да му сложа ДДР3 но на каква честота и до какъв обем - 2 или 4 GB?

Ето я машинката:

http://www.youtube.com/watch?v=EwmpRcyXsuk

Постоянно ми изписва, че дадена програма или процес заемат твърде много памет, която в момента е 1 GB.

При браузване процесора се товари почти до 100%, а филмите ми насичат и много се ядосвам...един филм не мога да изгледам нормално.

И по принцип, каква ОС ще върви най-гладко и леко на тази машинка?

Редактирано от C.O.M.O.D.O (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не се бъркам от 2GB DDR3 рам е максимума

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не се бъркам от 2GB DDR3 рам е максимума

Бъркаш се. Ако колегата правилно е изписал притежаваният вариант. Той фабрично е оборудван с максималният поддържан обем оперативна памет: Линк и цитат:

Memory
1 GB DDR3
Memory Max
Upgradeable to 1 GB DDR3
Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AIDA ми изписва:

Поддържани типове памет DDR2-667

Максимален обем памет 2 GB

Но пък става въпрос за DDR2  и за SDRAM

При ъпдейт на биос, дали няма да разпознае 2 GB или 4GB?!

Ако не може да му се прави ъпгрейд лоша работа...

Редактирано от C.O.M.O.D.O (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

биос не разширява възможностите на чипсета, така че по вече памет няма открие. а на тоя умрял процесор повече рам не му трябва... вземи си ssd и ще литне...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че HP в случая знаят повече от AIDA, нали те са правили машината ;) Де да знам какъв е проблема. Процесора  поддържа и 2ГБ, ама по 1ГБ на банка, а в съответният модел банката е 1брой...заета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еее, братле аз тая пръчка ще я махна, която е в момента и мисля да я заменя с една такава, но на 2ГБ, ама знам ли дали ще я разпознае...да не се набутам с пари само?

Някакъв линукс мога ли да му измисля, който да не е лаком откъм хардуер? Интересува ме само за нет и да ми вървят безпроблемно MKV-тата с плеъра.

Тоя продавача в техномаркет ми вика, че мога и 4 ГБ да му сложа и аз на хайдушко доверие го взех...сега си скубя косите, ама кел файда вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За подходящ Линукс, колегите които са напред с материала в съответната секция, ще дадат компетентен отговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако това е машината не виждам как ще и сложиш повече от 1 Gb ram. Затова даже е и с Windows 7 Starter. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.linuxmint.com/

Минимални системни изисквания

• [*]х86 процесор (за 64-битовия вариант е необходим 64-битов процесор. 32-битовият вариант работи както на 32-битови, така и на 64-битови процесори) [*]512 MB оперативна памет [*]4 GB дисково пространство [*]видеокарта с минимална резолюция 800х600 пиксела [*]CD устройство или USB

Редактирано от miazmatik (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета, да Ви кажа, че вчера си купих една пръчка 2GB втора радост от един човек, сложих я и машинката си я разпозна от рЯз.Сега си бичи на 2GB безпроблемно!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.