Премини към съдържанието
Blue_Hulk

Мисля, че компютърът ми се товари повече от колкото би трябвало при 4k видео

Препоръчан отговор

Здравейте!
Искам да ви попитам набързо за едно сравнение.
Дали е нормално, когато стартирам видео клип с качество 2160p. с плеъра PotPlayer, процесора да товари на максимума тоест между 96-100 %, а кадрите да са едвам 2-3 fps?
По време на работа на плеъра, като памет заема над 800 МБ, RAM-памет и сече яко!
Това нормално ли е като се има в предвид хардуера с който разполагам?

При mkv:
Публикувано изображение

Ето как изглеждат нещата при пускане на MP4 формат.
Публикувано изображение

Ето и снимка, която показва, че видео с разширение MP4 товари и четирите ядра:
Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

А на какъв монитор искате да го гледате това 4к?

Ако той не поддържа тази резолюция се налага да преизчислява картината за да я доведе до тази която трябва да ви покаже. 

Редактирано от pconline (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Potplayera работи на Висок във диспечер на задичите направи го на нисък и пробвай 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А на какъв монитор искате да го гледате това 4к?Ако той не поддържа тази резолюция се налага да преизчислява картината за да я доведе до тази която трябва да ви покаже.

Не искам да гледам 4k видео, а просто реших да направя тест за сравнение. Вчера случайно попаднах на една тема където хора споделят как се представя машината им при пускане на 4k.

Potplayera работи на Висок във диспечер на задичите направи го на нисък и пробвай

Сигурно говориш за приоритета?Пробвах да на нисък и няма никакъв ефект в производителността.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да гледам 4k видео, а просто реших да направя тест за сравнение. Вчера случайно попаднах на една тема където хора споделят как се представя машината им при пускане на 4k.Сигурно говориш за приоритета?Пробвах да на нисък и няма никакъв ефект в производителността.

Да за него Процесор Монитор това може да са причините 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да за него Процесор Монитор това може да са причините

Еми дай по подробно!Какво мислиш за процесора? Може да е дефектен ли?А монитора какво общо има с производителността?Защо не пробваш да свалиш клипа с разширение mkv и да споделиш как се държи твоята машина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми дай по подробно!Какво мислиш за процесора? Може да е дефектен ли?А монитора какво общо има с производителността?Защо не пробваш да свалиш клипа с разширение mkv и да споделиш как се държи твоята машина?

:) Не четеш ли?

А на какъв монитор искате да го гледате това 4к?

Ако той не поддържа тази резолюция се налага да преизчислява картината за да я доведе до тази която трябва да ви покаже. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Искам да ви попитам

Последните версии на PotPlayer  и КМР станаха по - енергоемки / тежки. От своя страна съвременните формати също изискват ресур. Облекчете малко машината като инсталирате по - стара версия на PotPlayer или версия на КМР също от по - старите + K Lite

Пробвайте и снякой друг плеър

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Включено ли е хардуерното ускорение? В последните версий на Pot е изключено по подразбиране и трябва да го влючиш.

Публикувано изображение

Редактирано от iliarz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да гледам 4k видео, а просто реших да направя тест за сравнение. Вчера случайно попаднах на една тема където хора споделят как се представя машината им при пускане на 4k.

Понеже вашият монитор не поддържа 4 к и за да се визуализира изображението предполагам се интерполира и от 4 пиксела на видеото при вас трябва да се създаде нов усреднен който вие да видите. От тук и увеличаване на броя на изчисленията драстично и от там големия товар на машината.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно да пробваш това видео на 4К и да споделиш резултатите ето как е при мен 1 и 2 .

Понеже вашият монитор не поддържа 4 к и за да се визуализира изображението предполагам се интерполира и от 4 пиксела на видеото при вас трябва да се създаде нов усреднен който вие да видите. От тук и увеличаване на броя на изчисленията драстично и от там големия товар на машината.

Има много логика в това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Включено ли е хардуерното ускорение? В последните версий на Pot е изключено по подразбиране и трябва да го влючиш.

Публикувано изображение

Пробвах тази опция и мога да кажа или поне така изглежда, че без използване на "хардуерното ускорение" нещата са мааалко по-добре отколкото ако сложа отметка.

Звучи логично, но и при вас ли е така? тоест дали и вашите машини се товарят?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма разлика в това да се гледа 4К на по малък монитор 

просто видео картата не поддържа 4К декодиране 

а и тоя плеер не декодира качествено ами зърнесто 

в случая се ползва и външен декодер LAV в който си има отделна отметка за 4К

но и с нея и без без хардуерна поддръжка няма да стане

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звучи логично, но и при вас ли е така? тоест дали и вашите машини се товарят?

Честно казано и не смятам да пробвам. 

Какъв е смисъла да пробваш нещо за което хардуера ти не е пригоден, и така или иначе няма да получиш реален резултат. Когато си купиш 4к монитор или телевизор и видеото ти товари машината ще го умуваме. 

Редактирано от pconline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а и тоя плеер не декодира качествено ами зърнесто 

Точно това се опитвам да си обясня. Защо картината при филмите, които гледам, изглеждат някак си зърнести тоест един много много малки точки. Когато съм близо до екрана се забелязват, но от два метра разстояние не се забелязват.С плеъра mphc е същото!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Media playe classic HC също ползва LAV декодера

Честно казано и не смятам да пробвам. 

Какъв е смисъла да пробваш нещо за което хардуера ти не е пригоден, и така или иначе няма да получиш реален резултат. Когато си купиш 4к монитор или телевизор и видеото ти товари машината ще го умуваме. 

NVIDIA GPU support for 4K Resolutions

All GeForce GTX 600 and 700 series GPUs can support 4K resolutions through DisplayPort. The NVIDIA driver automatically detects 4K 60Hz tiled format, so no special user set up is required. In order to power games at this resolution with settings turned up NVIDIA recommends GTX 780 SLI or better.

не бъркайте възможността за изобразяване на 4К резолюция с възможността за хардуерно ускорение на видео с резолюция 4К 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Демек lav декодера прави картината да изглежда така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не бъркайте възможността за изобразяване на 4К резолюция с възможността за хардуерно ускорение на видео с резолюция 4К 

Много добре знам разликата между хардуерна поддръжка и липсата на такава.

Вие казахте, 

....... без хардуерна поддръжка няма да стане

което не е май точно така. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще стане защо не, има софтуерни декодери http://www.hhi.fraunhofer.de/fields-of-competence/image-processing/solutions/hevc-software-and-hardware-solutions/hevc-4k-real-time-decoder.html

/какви скромни изисквания/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.