Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте

Преди около 3 месеца закупих лаптоп - от Великобритания.Модела е Toshiba Satellite C50D-A-138

процесора е - AMD E1-2100 APU with Radeon(TM) HD Graphics рам  - 2 GB  с инсталирана ОС - Windows 8

Лаптопа работеше изключително бавно,посъветваха ме да махна тази ОС ,  и сложих Windows 7 Ultimate 64bit , вървеше много по-добре, но пак ми бавеше работата, също така ме посъветваха да сложа още рам памет - сложих още 2 GB.

Преинталирах отново и сложих Windows 7 Home Edition 64bit. тъй като имаше нужда от преинсталация.

Сега имам общо 4GB рам памет , но пак нещо го бави и се чудя какво ли може да е ?

Обръщам се към вас с цел съвет в предвит параметрите. Според мен проблема идва от процесора , който май си е доста слаб. Ще се радвам да прочета мнения от вас , и да ми дадете съвет какво бих могъл да направя , тъй като не съм наясно.

Благодаря

Поздрави

post-351450-0-67303400-1405547879_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво се използва този лаптоп. Би трябвало с тези параметри да работи нормално с Windows 7. Да процесора не е много бърз, но проблема може и да е от друго естество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудя се с базов клок на двете ядра от 1 Ghz ,дали изобщо тази тема трябва да съществува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво се използва този лаптоп. Би трябвало с тези параметри да работи нормално с Windows 7. Да процесора не е много бърз, но проблема може и да е от друго естество.

Използвам го само за интернет. Възможно ли е да бъде от самата версия на ОС , какво бих могъл да направя  ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи 32 битовата версия. Ако няма разлика, ще търсим проблема другаде.( 32 bit на WIndows 8 ако намериш - малко по-лек е )Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверка на хард диска може да опитате :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента може ли да покажеш от Task Manager, кои процеси товарят в момента процесора и РАМ паметта. Има и вероятност да има и проблем с хард диска на лаптопа. Него може да провериш с програмата HD Tune.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента може ли да покажеш от Task Manager, кои процеси товарят в момента процесора и РАМ паметта. Има и вероятност да има и проблем с хард диска на лаптопа. Него може да провериш с програмата HD Tune.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покажи всички процеси. По-долу има бутон затова, макар че като гледам за момента всичко е нормално. На какво точно се товари тази машина? Как разбираш, че е бавна? Бавно отваря страници, насичат клипчета в интернет, зарежда бавно ОС, зарежда бавно програми и приложения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покажи всички процеси. По-долу има бутон затова, макар че като гледам за момента всичко е нормално. На какво точно се товари тази машина? Как разбираш, че е бавна? Бавно отваря страници, насичат клипчета в интернет, зарежда бавно ОС, зарежда бавно програми и приложения?

Качвам снимка / надолу както се вижда има още/

ОС си зарежда супер, програми също. Проблема е главно в интернет при отваряне на страници , гледане на клипове особенно на HD 720p / наясно съм,че самото HD изисква и добра интернет връзка , която си я има имам 2-ри лаптоп на който всичко си е ок в интернет. Смених и браузъра , преди позлвах Chrome , сега съм на Mozila.

Публикувано изображение

Редактирано от Victor Todoroff (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покажи тези резултати, когато си пуснал клипче, за да видим тогава кое се товари. В момента вероятно картинката е когато лаптопа е ненатоварен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покажи тези резултати, когато си пуснал клипче, за да видим тогава кое се товари. В момента вероятно картинката е когато лаптопа е ненатоварен.

Ето снимка , тук съм пуснал клип на HD - 720p - от YOUTUBE. Оказва ли влияние това,че не е разделен както трябва ? HDD му е 500 GB , обаче последният път много се разсеях и какво направих отварям има само диск C  - 227 GB и го оставих така , не ми се занимаваше да го правя на ново. Това дали е проблем ?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е от разделянето на диска. Пробвал ли си с друг браузър или друга версия на флаш Плеър. Наистина ти счупва процесора, че и доста памет взема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е от разделянето на диска. Пробвал ли си с друг браузър или друга версия на флаш Плеър. Наистина ти счупва процесора, че и доста памет взема.

Както споменах сега използвам Mozila Firefox , преди бях със CHROME ама да не говорим какво беше положението. И аз си мислех за флаш плейъра , коя версия да сложа ? Или друг браузър - не знам. Някой горе беше написал за 32 bit версия на windows 8 , аз като цяло не го харесвам и предпочитам Win7 , дали ако сложа 32 bit версия на 7-цата ще е по-добре ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами доста процеси са...В това число запуснат Скайп, Пеинт и какво ли не друго. Така че да се твърди, че в даденият момент само се браузва...А и както беше споменато, процесорът не е кой знае с каква производителност...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай със Опера ще имаш чуството че лаптопа лети Сложи си някой по стара версия че тоя skype смучи доста рам също така и товари много 

Редактирано от TheWalk!nG (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема не ти е от ОС, а то браузъра и флаш плеъра. Много ресурси вече взеха да искат. Ако си с 4 Gb рам няма смисъл да слагаш 32 ОС, защото няма да може да използваш цялата рам. Ще ти отчита само 3 Gb. Пробвай с по стара версия на мозила и флаш плеър и по-точно с по-стара версия на плеъра. Има някой версии на флаша както за мозила, така и за хром, които страшно много товарят като цяло системата. Пробвай и по-стара версия на скайп, че с по-новите господата от Мicrosoft просто се оляха.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за вниманието и за съветите които ми дадохте. Ще сложа по-стара версия на плейр , ще сложа по-стара версия и на Mozila , ще пробвам и Opera , скайпа също. Да се надяваме,че ще се оправи :)

Още веднъж благодаря за бързите и компетентни отговори от ваша страна.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за вниманието и за съветите които ми дадохте. Ще сложа по-стара версия на плейр , ще сложа по-стара версия и на Mozila , ще пробвам и Opera , скайпа също. Да се надяваме,че ще се оправи :)

Още веднъж благодаря за бързите и компетентни отговори от ваша страна.

После да не забравиш да споделиш какъв е резултата, за да могат и други потребители, които четат тази тема да си помогнат, ако имат подобен на твоя проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тоя умрял процесор  нали не очакваш чудеса?Сложи си addons и memory fox -добавки за лисицата ,сложи си скайп 4.0 ,за да не смуче толкова ресурс.Като гледаш 720p клипове спирай другите приложения ,че тоя процесор бере душа  :)

Редактирано от McLane (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност, един от вариантите е да няма много добавки, щото и те харчат ресурс. Само AddBlock Plus или друг блокфилтър, с който да блокира повечето или всичкото рекламно съдържание, което товари често доста повече от основното съдържание на не малко от сайтовете.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново :) 

Сложих по-стара версия на флаш плеър , както и на скайп и пробвах с Опера , като добавих горе посочените добавки. Сега лаптопа значително промени състоянието в което беше , аз наистина го използвам за интернет и ми върши работа. 

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остава да изключиш и хардуерното ускорение:http://helpx.adobe.com/flash-player.htmlЩракни с десен бутон на мишката по картинката долу, избери Settings и махни отметката на Enable hardare acceleration и потвърди с ОКТествай промяната с клип от мрежата.Ако случайно не ти хареса (в което малко се съмнявам), възстанови ускорението по обратния път - с маркиране на Enable hardare acceleration.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.