Премини към съдържанието
rado99

Лаптоп не boot-ва нито от CD, нито от USB

Препоръчан отговор

Лаптопа е futjitsu siemens amilo l7320gw. Имам 2 флашки с WIndows Xp на тях и CD-диск с Windows XP- не иска да boot-не нито от флашките, нито от CD-то. НЯкакви предложения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошо записана флашка, лошо записан диск. XP се инсталира сравнително трудно от флашка, а диска да се провери дали е буутващ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен това трябва да видиш в BIOS дали first boot device ти е CD или USB-Flash... ;-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Лошо записана флашка, лошо записан диск. XP се инсталира сравнително трудно от флашка, а диска да се провери дали е буутващ.

На личния ми лаптоп всички са буутващи, диска включително, така че това като вариант се изключва.

Освен това трябва да видиш в BIOS дали first boot device ти е CD или USB-Flash... ;-)

Boot-вам от F12 и от там си избирам откъде да boot-не. Все пак ще пробвам и по този начин Публикувано изображение

П.П странен лаптоп- от boot-менюто не иска, но като му задам first boot device флашката си буутва от нея. Благодаря за бързия отговор.

Редактирано от rado99 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Много ядове  с новите модели преносими компютри! Скоро брах ядове с един лаптоп "Тошиба". Не успях да инсталирам никаква ОС. Най  накрая собственика го занесе при компютърен специалист, който го върна след 2 дни с оправданието, че бая се е озорил. Казал, че съществували някакви съглашения между производителите на компютри при съответните марки и производителите на ОС

(Аз лично не вярвам в това, но знам ли????)

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

rado99, задължително си направи пълна проверка на флашката:chkdsk N: /f /r /xна някой Windows компютър. Много е вероятно да има грешки във файловата система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я пробвай с F12 за boot menu наскоро инсталирах ОС на подобен лаптоп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.