Премини към съдържанието
толчо

Записване на видеофилми чрез програмата nero върху дискове dvd r 4,7 gb

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам една двд записвачка на персоналният-настолният ми компютъра с характеристики  dvd multi recorder r dl>rw dvd-rdl>compact disc rewritable ultra speed+ .

Значи имам изтеглени видеофилми които са в mp 4 720p hd tv и  ts формат, те са изтеглени оригинално от торен сайт и не съм им правил никаква обработка с специални програми.

Една част от видеофилмите които съм изтеглил от торента сайта съм ги записал върху rw dvd+r 4,7 gb дискове, с тях нямаше проблем. Значи този вид видеофилми ги записах върху дисковете чрез следния начин: задавам в програмата nero от полето да бъде dvd, след това давам make data dvd и ми се отваря прозорец с функция за поставяне на файлове, после поставям видеофилма с опцията add, натискам next, появява прозорец с които може да се настрои скоростта  и вида двд-аз тук не коригирам нищо.После натискам burn и филмът започва да се записва. Накрая като се зареди ми излиза малък прозорец с информация давам ok върх бутона и филма е готов и записан върху rw dvd+r диска.

С тази функция върху диск rw dvd+r 4,7 gb съм записал филми и от двата формата 4 720p hd tv и ts които съм посочил горе в описанието.

Сега имам още няколко филма за записване.Този път съм купил дискове с формат dvd r 4,7 gb обаче не става да ги запиша видеофилмите с функцията make data dvd. Пробвах и с други функции до колкото можах пак не става, търсих в интернет статии обаче не намерих нищо съществено по темата.

Ще добавя още, че при записването видеофилмите ще ги ползвам да се отварят само от пресонален компютър и лаптоп, няма да ги ползвам за гледане от домашна кино система и двд.

Предварително благодаря!

Редактирано от толчо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ще добавя още, че при записването видеофилмите ще ги ползвам да се отварят само от пресонален компютър и лаптоп, няма да ги ползвам за гледане от домашна кино система и двд.

Предварително благодаря!

Правиш ги на .ISO и ги записваш така, няма никакъв смисъл да са DVD, което е много стар формат с малка резолюция, голям битрейт и всякви други прецаквания.

След това си ги гледаш с VirtualCloneDrive

Nero се ползвашше преди години, сега нямам представа защо някой би се мъчил с него при наличието на много по-добри алтернативи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правиш ги на .ISO и ги записваш така, няма никакъв смисъл да са DVD, което е много стар формат с малка резолюция, голям битрейт и всякви други прецаквания.

След това си ги гледаш с VirtualCloneDrive

Nero се ползвашше преди години, сега нямам представа защо някой би се мъчил с него при наличието на много по-добри алтернативи.

След като ще ги гледа само на компютър, защо е необходимо да ги прави и на ISO, че да му трябва и Virtual Clone Drive ?

Не може ли да си ги запише като нормални файлове, които после само да отвори с плейъра ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като ще ги гледа само на компютър, защо е необходимо да ги прави и на ISO, че да му трябва и Virtual Clone Drive ?

Не може ли да си ги запише като нормални файлове, които после само да отвори с плейъра ?

Точно това искам да направя. Да ги запиша като нормални файлове "както са изтеглени" за да мога когато вкарам един от дисковете в двд устройството на компютъра, видеофилмът да мога да го отварям с всякакъв плейър. Като пример и оточнение: на предишният ми компютър съм ползвал и сега на новият ми ползвам kmplayer, сестра ми също ползва такъв на лаптопа си. С него и двамата сме доволни и го ползваме от много години. 

Публикувайте стъпките които трябва да направя с nero за да запиша видеофилмите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=50514 с това става толкова просто. Завличаш видео файловете в прозореца, щракваш бутон Burn(запиши) и си готов. Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става и с тази програма въпреки, че е супер! А възможно  ли е от дисковете да е? Да се дефектни? Защото когато поставя диск dvd r 4,7 gb в записвачката не ми се появява веднага прозореца за функции а преди това се чува в двд записвачката нещо като чукане-дращене-търкане "ТЪК-ТЪК-ТЪК" и това продължава 5 секунди! Възможно ли е да не може да ги прочете двд записвачката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е.

Потърси обновяване за firmware на записвачката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става и с тази програма въпреки, че е супер! А възможно  ли е от дисковете да е? Да се дефектни? Защото когато поставя диск dvd r 4,7 gb в записвачката не ми се появява веднага прозореца за функции а преди това се чува в двд записвачката нещо като чукане-дращене-търкане "ТЪК-ТЪК-ТЪК" и това продължава 5 секунди! Възможно ли е да не може да ги прочете двд записвачката?

Опитайте да възпроизведете дисковете на някой друг компютър.

А защо изобщо си играете да записвате дискове?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Файловете по-големи от от 4ГБ се записват не от първата опция на нерото DVD(ISO) а от DVD(UDF) която е по-надолу.

Но така както го описваш проблема ми прилича или на калпави дискове или на скапана записвачка, може да потърсиш дали има за нея по-нов

firmware - понякога помага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.