Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Бях решил да си правя компютър с 800лв, но поради непредвидени обстоятелства, се наложи да копувам нов таблет.Така останах само с 350лв.Та след като разбрах, че мога да ползвам харда от сегашния комп, се питам дали евентуално и кутията, и захранването ще мога да взема.Притеснява ме факта, че кутията е MicroITX (почти същата като Daotech k5), а захранването е 420W, но не знам марката.Та кутията не ме вълнува толкова, защото и за 30лв ще намеря нещо, което ще ми свърши отлична работа, но захранването едва ли ще стане, заради размера...Искам просто да взема процесор, дъно и рам, и да използвам сегашните HDD, кутия и захранване.След 2-3 месеца ще подменя case-а и PSU-то, а видео ще добавя около Коледа.Ето към какво съм се насочил горе-долу: http://nikem-bg.net/cart/47066p1r51109p1r1003235p1rf.html Ще играя LoL на машинката, като графиката не ме вълнува, но поне да държи 40-50 фпс.

Редактирано от ИзмислеН (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета темата, чета заглавието. И пак ги чета и не хващам връзката помежду им.Хайде малко по-конкретно какво ще става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да си сглобя компютър, но имам само 350лв.Въпроса ми е дали ще мога да използвам захранването от сегашната ми конфигурация и да го сложа на примерно тази кутия - SHENHA SH-901 http://nikem-bg.net/computer-components/SHENHA--ATX-TOWER-SH-901 .Притеснявам се дали случайно няма да мога да го сложа, защото кутията(SHENHA) е по-голяма от сегашната ми.(DAOTECH)Другия вариант е да ползвам сегашната кутия, но отново се притеснявам, дали дъното ще стане в нея.Просто това с което разполагам е от най-малкия размер и се опасявам дали ще има проблеми със поставянето на останалите компоненти.

Редактирано от ИзмислеН (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното, което си избрал е microATX и би трябвало да се събере в сегашната ти кутия (макар, че не си посочил кой модел е). Просто сменяш дъно, процесор и памет, като ползваш наличните кутия и захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даваш снимки на захранването и кутията и ти казваме дали ще могат да се ползват. Ако можеш да ги използваш предлагам това:

Обща стойност - 362.74 лв. с ДДС
Ако ти идва много може да се вземе малко по-евтино дъно, както и по-евтиния i3-4130 от sky.bg.
Захранването стига да не е най-големия боклук ще се справи да захрани машината докато вземеш външна видеокарта.
Дъното ще се събере щом кутията е MicroATX.
А ако случайно кутията и захранването не могат да се ползват ти предлагам да събереш още пари за да закупиш нещо по-добро.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се че закъснях  :)

Ето и с какво разполагам:

http://www.prikachi.com/images.php?images/110/7488110k.jpg

http://www.prikachi.com/images.php?images/111/7488111O.jpg

Ако ви трябва още нещо, казвайте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че ти трябва това: 

Обща стойност - 336.70 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен, не.

От това, което съм ти предложил, не съм сигурен за дъното, защото процесора е отключен за клок, но не съм сигурен, че дъното ще може да го клоква. По-запознатите от мен да кажат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак някаква спамерска тема, само че този път не е от е-маг, а на никем нет. Заглавието трябва да се направи СПАМ! Въпрос относно кутията и захранването...

Редактирано от Петър Василев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целта ми е да се допитам до хора, който очевидно разбират повече от мен, дали ще мога да използвам сегашните кутия и захранване.Ако решите, че темата ми е с цел да ви спамя във форума, директно я заключвайте и в коша.И да допълня, че няма да оувърклоквам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът на наличното ти захранване е, че е много старо. Множеството дори качествени захранвания дават 3 години, а тоя модел е на доста повече време. С времето кондензаторите изсъхват, чиповете се поизносват от употреба и т.н, да не говорим, че самия модел няма никакви сертификати за качество.Най-добре го смени, за да не ти прибере машината като реши да изгаря.И за да покажа, че не съм лош човек ще похваля всички, които не отговориха на зададените въпроси, но за сметка на това предложиха конфигурации с VS захранване, което също няма сертификати за качество, ама е корсар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...И за да покажа, че не съм лош човек ще похваля всички, които не отговориха на зададените въпроси, но за сметка на това предложиха конфигурации с VS захранване, което също няма сертификати за качество, ама е корсар.

На кой въпрос не съм отговорил? Ще ми е интересно да ми покажеш и сертификати за качество. Ако пък измислиш и нещо по-добро до 350 лева, ще си още по-полезен за питащия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбирам кое е лошото на избраната от питащия машина, та да трябва да събираме нещо по-добро...Освен това фортрон имат хубави захранвания с 80+ сертификат, които даже имат писано ревю във съответния форум. Не знам как изведнъж тоя VS доби такава популярност, при все че има по-добри от него за някой лев разлика.http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-FORTRON-FSP400-60APN-85 Fortron с 85% ефективност и по-висока мощност.PS: не е лично към теб насочен коментара, щото не само ти предлагаш части за смяна на конфигурацията.

Редактирано от psycho_666 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фортрона, може и да е по-добро захранване. Това, което си е подбрал е 350 лева без захранване, затова му предложих друга сглобка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.