Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте драги колеги събрах малко пари за да си начеша крастата и за момента ми се върти нещо подобно на акъла само като конфигурация на хардовете:

Брой и вид Цена:

Общо: 1259.94

4 x Хард диск Seagate Barracuda 2TB, 7200 об./мин, 64MB, SATA3 RAID 10 59996лв.

2 x Solid-State Drive (SSD) Corsair Force GS Series, 2.5" 240GB, SATA3, CSSD-F240GBGS-BK RAID 0 65998лв.

Ако е възможно моля дайте ми идеи за останалата част от конфигурацията , приемам варянти с AMD/Intel , обмислям и възможност за 2-way SLI/CFX. Минимумът ми за рам е 16GB тъй като ще се вдигат няколко наброй VM отгоре с цел симулация и тестове на мрежови конфигурации и сценарии, както и за тежък гейминг (BF4/WatchDogs/SidMeier's Civilization/etc.).

Благодаря предварително на отзовалите се !

P.S. Ще помоля да не се караме за вечните конфликти AMD/Intel , AMD/NVIDIA, зпознат съм с тази вечна вражда и нямам претенции.

P.S. 2: Aко може да останат и към 300-450лв. за монитор ^_^.

Редактирано от 2dumb2beTrue (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASUS ROG MARS 760 Dual GPU -> I7-4790K -> ASROCK Z97 Anniversary -> G.SKILL 2x8GB 1600MHz CL7 1.5V - 2. 282 лв. 

Super Flower Golden King PRO, 600W - 170 лв. (промо)

NZXT H440 - 202 лв. (промо)

Общо: 2 654 лв. Освен хардовете си харесай и добър охладител за процесора. Ако няма да клокваш може и да не го сменяш. Кутията е с уплътнения та ще обере шума от бръмчалника.

Алтернатива на двучиповия звер би трябвало да е 780TI но излиза по-скъпо. 

Евтин 23 инчов IPS монитор е AOC I2369V

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На дъното му трябва F6,хардовете си ги подбирай и връзвай както искаш.

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

^Май по-скоро ти трябва F06.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

XEC,по скоро си лягай,майка ти да не ти се кара;пък и темата е ала-бала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си избил рибата бе тигре с тоя толеранс от 1000 лева Публикувано изображение Само в толеранса ти се събират 2 монитора по 27 инча и мишка и клавиатура на Рейзър  та ще имаш баси якия комп :P

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В толеранса трябва да влезнат 2 x 240GB SSD и 4 x 2TB харда та и монитор. Всъщност 1 000 лв. е малко та най-добре самата машина да е около 3 000 лв.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В толеранса трябва да влезнат 2 x 240GB SSD и 4 x 2TB харда та и монитор. Всъщност 1 000 лв. е малко та най-добре самата машина да е около 3 000 лв.

2x240gb ssd-добре,ама 4x2tb hdd?!Ала-бала,момчето си няма работа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека пусналия темата каже на кои точно дискове ще е райда  и какъв точно ? И да сподели как се прави райд масив  на 6 диска два от които са SSD . На един компютър пичове може да има само един вид райд  и то с еднакви дискове.  Това да  искаш да пускаш виртуалки и да не знаеш какъв хардуер ти е нужен е най малкото смешно и несериозно. И като капак тъпотията със тежкия гейминг Публикувано изображение  Изобщо ви взеха за мезе дечурлигата тука . И ще си купува 2 топ карти за по 1000 и кусур лева на които ше окачи мониторче за 300 лева Публикувано изображение  Алоооооооо асемблаторите тия  сценарии се ползват за 3 монитора да се пускат  и то на  супер високи резолюции.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SB 960 при AMD 990 поддържа до 6 SATA3, същото важи и за Z97 на Intel, а отностно масивите е напълно изпълнимо да има два масива върху един контролер , изгражда се като се достъпи контролера при Boot и се създадът 2 отделни масива , след което се назначават по следният начин хардовете:  2хSSD на RAID0 със 64-128 stripe и 4хHDD на RAID10(1+0) Със 512 stripe + mirror.

Отностно виртуалките много добре знам какво ми трябва, но там цената става с 4+ нули , примирих се че в домашни условия толкова.

За монитор за момента съм се спрял на: http://accessories.us.dell.com/sna/productdetail.aspx?c=us&l=en&cs=19&sku=225-4201 Който намерих на втора ръка от Германия за 600лв.

И да неискам да разлайвам кучетата, просто ми трябват идеи които да се вместят в тази сума тъй като от 3 месеца се лутам по сайтовете и все не си харесвам нещо..

Редактирано от 2dumb2beTrue (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ли да е по-добър вариант 2 или 3 монитора 1080р вместо един толкова голям? Поне според мен ще е по-удобно на всеки монитор да работи различно приложение, вместо на един монитор 2, 3 или повече.Поправете ме ако греша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си от страна на удобството, но преди да се реша за подобна конфигурация трябва да уточня първо какво ще е GPU, тъй като разликите м/у Nvidia Surround  и Eyefinity на АMD оказва влияние и в/у нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що не разгледате 28" и 32" 4К монитори. Има вече модели, на цени вписващи се в бюджета. За сметка само(за сега) на една видео карта от висок клас(r9 290 или GTX 780OC) или ако непременно две карти за комбинация, тогава с  временно отлагане закупуването на някои и друг твърд диск или SSD.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята е добра, но замомента приоритет ми е това под капака, за мониторите ще се решава на следващите премии от работодателя..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята е добра, но замомента приоритет ми е това под капака, за мониторите ще се решава на следващите премии от работодателя..

Ако нещо разгледайте в нета 120Хц модели телевизори на Seiki. Докато обикновените 4К модели на фирмата, имат и  не добри отзиви за играене при висока резолюция, от някои ползватели, заради ниска честота на опресняване(което по-скоро, е от "`лабави" чаркове "под капака" на компотите, на някои от  правещите мини описания клиенти). То за моделите с цитираните 120Хц опресняване няма оплаквания. Вършат съответно добра работа и за ПЦ монитори. 55" 120Хц се намира и за около 530 долара, а 39" модел за около 320 долара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само ако може малък офтопик от моя страна...Sliderum на Сейки телевизора с 4к резолюция си е гола вода. Еди приятел го взе защото се подлъга от цената ( докато аз чакам друг китаец но по марков) и се оказа доста зле за игра, сложихме го в нас защото той има по слаба конфигурация и си мислехме че е от нея или телевизора си е прецакан и въпреки че моят компот не е върхът на сладоледа мога да се надявам че все пак става за новите игри с по добро качество, но при игра на 4к с 24 херца опресняване пада такова влачене на мишката по екрана че не е истина. Ако колегат иска да изчака такова решение, скоро се очаква модела на Hiaomi MI2 който в момента се превежда с българско меню. Аз лично него ще взема. Сори че не е по темата но все пак.......

Редактирано от COBRA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да напомня само на широката публика, че 4К си е все още предизвикателство за всички машини, като дори хай енд конфигурациите едва се добират до приличен фреймрейт при по-новите игри.4К е все едно да захранваш 4 full HD монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.