Премини към съдържанието
EXCAL

Син Екран на неопределено време. Windows XP

Препоръчан отговор

Здравейте, до сега за 6 път ми излиза този син екран:

A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer.

If this is the first time you've seen this stop error screen,

restart your computer. If this screen appears again, follow

these steps:

Chek to be sure you have adequate disk space. If a driver is indetified in the Stop message, disable the driver or check with the manufacturer for driver updates. Try changing videop adapters.

Chek with your hardware vendor for any BIOS updates. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing. If you need to use Safe mode to remove or disable components, restart your computer, press F8 to select Advanced Startup Options, and then select Safe Mode.

Techical Information:

*** STOP: 0x0000008E (0xC0000005, 0xBF8125DB, 0xB30AE43C, 0x00000000)

***       win32k.sys - Address BF8125DB base at BF800000, DateStamp 40b1bb

Begginning dump of physical memory

physical memory dump complete.

Contact your system administrator or technical support group for further assistance.

Помощ!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли някаква закономерност при появата му ? Например при стартиране на определена програма или включване на допълнителен хардуер - флашки, камера.

Преди да започне да се появява инсталиран ли е някакъв нов хардуер ? Тунер, нова видеокарта.

Почистван ли е скоро компютъра ?

Провери дали RAM паметта не прави лош контакт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес си го прибрах от сервиза, слагаха му рам памет, почистиха го и го преиснталираха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има си хотфикс за тая грешкаhttp://support.microsoft.com/kb/834450

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен не е когато натисна нещо от keyboard-a , ами когато си пожелае.

То от тази грешка не мога да си го дръпна това :@

Редактирано от EXCAL (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес си го прибрах от сервиза, слагаха му рам памет, почистиха го и го преиснталираха.

Връщай го 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махнах новата RAM памет от компютъра и няма сини екрани. Явно проблема е във RAM-та ...

Edit:

Не не е от RAM-та, току що ми даде същия екран отново... Днес ще го върна във сервиза.

Second:

Днес го занесох, не беше от видео картата. След няколко дена ще ми звъннат за да видим какво е станало. Може и да е от слотовете за RAM-та но все пак не можем да гадаем.

Все пак благодаря на всички отзовали се! Може да заключвате!

Редактирано от EXCAL (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от velislavvasilev
      Форумци, пред дилема съм кой от двата вида  машини да взема. Платих за Windows 10 Home и не ми се ще да иде лицензът на вятъра. Все пак платих, не съм надграждал от 7-ца и прочее. Също имам и два лиценза за 7-ца (съответно Ultimate и Professional). Всичките ми машини са под Linux, но имам една под Windows 7. Та, ще и мятам Linux за пробите и мисля да си взема workstation за фото и видеообработка. Ориентировъчно около 2-2500 паунда. Като написах валутата, явно се досещате къде се намирам и какъв ми е дертът. Тук няма откъде да си купя компоненти част по част според изискванията ми. Говоря за нормален магазин от ранга на jar.bg, който го има от доста време и видно доста време ще го има. Тук топ магазините са Argos и Currys, ама вътре части като дъна, видео карти и прочее - като за Бог да прости. Намерих няколко магазина, пак с части от сорта на едва 3 вида налични дъна, гаранция по 1 година, щото, видиш ли, такава била давана от производителя. Доста чоплих и се оказа, че тук е масова практика. Все още бритиш гайс са в Европейския съюз и трябва ел. уредите да имат минимум 2 години гаранция, но уви. Също, не планирам в близко време да пътувам до България и отпада вариантът да купувам нещо от там. Та, дилемата е следната: дали да си губя времето да чопля за компоненти част по част или направо да взема един iMac. Като, преимуществата му са основно в монитора - 5К 5120x2880 Разглеждах и за монитори, тоз iMac направо кърти и тези, които се доближават до спецификациите му струват колкото целия iMac. Ако начена да събирам нещо от сайта на Asus примерно, после пък ме тревожат адски сериозно Microsoft. За реномето им няма да коментирам, но ме приитесняват продуктите им. Windows 10 преди около година даде фира на лаптопа ми, на десктопа пък Samba малко по малко започна да крашва Експлорера и така, докато накрая няма начин да си достъпя файловете. Доколкото изгледах ревюта, Mac-а няма проблеми с NFS. Забравих да спомена, че бъдещата машина (без значение Мак или Уин) ще е максимално офлайн. В смисъл, за инсталирането на Adobe ще им пусна, ама само толкова, после - не. Та, досега не съм чоплил по-задълбочено Mac. Нали няма да има проблем да работи с месеци (дано години) без интернет? Колкото до Adobe, ще ги издиря (отново) кой адрес/порт/протокол им трябва за програмата и само това е. Всичко ще се мята на NFS/Samba сървър, а от него вече с друг лиунукски десктоп - по предназначение из Мрежата.
      Та, по-конкретно дилемат е следната:
      1. Взимам iMac, пускам го и започвам да го ползвам.
      2. Намирам монитор, дъно, процесор, един модул RAM, захранване, видео карта, охлаждане евентуално. Покрай последните ИТ новини, вглеждам се на AMD. Имам SDD-та и кутия.
      Вторият вариант - много рисков. Обаче за сметка на това, ще мога да ъпгрейдвам с времето. После още RAM, още една видео и т.н. Ако пък взема MAC-a, ще спестя адски много време и нерви. Няма да мога да го ъпгрейдват (т'ва да ида да им плащам да ми добавят RAM, да ми сменят процесор - просто няма как да се случи).  Та, според вас кой от двата избора е по-удачен?
    • от victork
      Привет на всички!
      Изчетох доста в раздела за Windows, но не намерих решение на моят проблем. Взехме служебен лаптоп с преинсталиран Windows 10 S. За съжаление идея нямах какво точно представлява тази версия на Уиндоус, тъй като и досега ползвам 7, от която съм достатъчно доволен.
      Почнах да тегля софт за колежката (тази, която ще ползва лаптопа) и с учудване установих още на първото приложение (WinRAR), че не може да се инсталира. Тази "страхотна" версия позволява САМО инсталиране на софтуер от Windows Store. А в този Store няма елементарни неща като WinRAR, Chrome...
      Моля, ако някой знае как да избегна това ограничение... да сподели. Разбира се, Уиндоуса любезно ми предлага ъпгрейд до Pro, което обаче струва 49$...
      Предварително благодаря!
    • от bumblebee
      От 2 дена се боря с това нешо и не мога да го направя - пробвах какво ли не. 
      Прецъквам като луд измежду 4 езика и не мога да ги махна. Помощ?
      Не мога да добавя снимките тук, затова ги пускам на линк - сами виждате, че са 4 езика, но не ми дава да махна другите, които не ми трябват.
      https://imgur.com/cHE31bG
      https://imgur.com/MPUtZYd
      https://imgur.com/a/nmgMF
    • от MaDCoW
      Здравейте, от близо седмица компютърът ми постоянно получава blue screen с най-различни грешки ( Със Windows 7 съм ), някой от тях са: Memory_management, IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL, SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION имаше и други преди, но не ги помня. Сега съм пуснал Memory Diagnostics да видя какво ще ми излезе.. Ако някой има идея дали може да се оправи, да пише ☺ The file is possible corrupt. The file header checksum does not match the computed checksum.. Ми излиза сега, дори и не се пуска компютъра, да го засилвам ли през терасата или?!? 
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.