Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Проблема е че лаптопа има 2 видео карти една във процесора Intel HD а другата е Nvidia Geforce GT 525M 1GB но когато започна да инсталирам Nvidia драйвера интел видео картата се включва и спира инсталацията и нямам контролен панел на Nvidia за да я сложа като Default 

как да направя Nvidia картата като Default 

и във Device manager ми излиза Code 43 като грашка попречила за инсталирането на драйвера но каквото и да търся единственото което намирам е да я сложа като Default през контролера който не иска да се инсталира :( 

Малко помощ 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Познай какво те чака с тази Nvidia 525. Темепратури над 80 градуса. Както и да е. Кажи точно какво ти излиза като грешка? За този проблем ли става на въпрос

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Познай какво те чака с тази Nvidia 525. Темепратури над 80 градуса. Както и да е. Кажи точно какво ти излиза като грешка? За този проблем ли става на въпрос

Да това е грешката и не мога да я установя :(

пробвах описаното във темата която ми даде но няма ефект :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nvidia картата вижда ли се както хардуер от device manager? Сигурен ли си, че слагаш правилния драйвер за правилната ОС? Инсталирал ли си драйверите за чипсет на дънната платка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да слагам точния драйвер но това за чипсета мисля че да но не съм сигурен 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Варианта е следния. Инсталираш проверен, работещ Windows. След инсталацията сваляш правилните драйвери от сайта на производителя. Преди да инсталираш драйверите за видеокартите инсталираш драйверите за чипсета. Ако и тогава ти дава същата грешка има вероятност самата видеокарта да не работи коректно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече инсталирах и чипсета но проблема е същия :S

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли всичките стъпки, които ти написах по горе. В момента вероятно драйверите са омазани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Варианта е следния. Инсталираш проверен, работещ Windows. След инсталацията сваляш правилните драйвери от сайта на производителя. Преди да инсталираш драйверите за видеокартите инсталираш драйверите за чипсета. Ако и тогава ти дава същата грешка има вероятност самата видеокарта да не работи коректно.

Направих следното премахнах всички следи от драйверите и на двете и взех да инсталирам Nvidia картата след това ми изписа че трябва да сложа първо Intel драйвера че да инсталирам Nvidia драйвера 

направих първото взех да инсталирам Nvidia взе че стана работата имам контролен панел но грешката си остана Code 43 след това гледам да включа панела но ми излиза че не ползвам Nvidia чипът и не ми дава да конфигурирам нищо друго :S

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да си инсталирал драйверите за чипсета и за вграденатa интелска карта няма да може да инсталираш Nivida картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой модел точно е лаптопът?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой модел точно е лаптопа

Dell Inspiron N5110 P17f

Без да си инсталирал драйверите за чипсета и за вграденатa интелска карта няма да може да инсталираш Nivida картата.

Инсталирани са и двете интела и чип сета но след инсталацията на Nvidia ми дава единствено да тегля драйвера отново и отново и така :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dell Inspiron N5110 P17f

Инсталирани са и двете интела и чип сета но след инсталацията на Nvidia ми дава единствено да тегля драйвера отново и отново и така Публикувано изображение

Пробва ли с по стар драйвер например?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли с по стар драйвер например?

не не съм пише да тегля най новия и го правя ще пробвам със стар :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Замомента 

Обнових биосът (няма разлика освен че батерията ми се съживи :) 

пробвах всичко за да подкарам и двете видео карти но не стана работата 

Ще го помъча да сменя операционната система на Windows 7 защото на 8.1 драйвера на чип сета не работи правилно 

може и това да е проблема 

Лаптопа стандартно и препоръчително е със Windows 7 така че ще го измъча до края 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ефект :( 

Вече не знам какво да правя някой някакви предложения 

Вече нямам грешка във Device Mnager че картата не работи и двете си работят нормално но когато искам да включа Nvidia панела ми излиза че няма закачен монитор към Nvidia GPU 

някой някак да помогне ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то тази карта Nvidia 525 си е голям проблем. Ддосега съм имал проблем с няколко модела лаптопи, на които тази карта е сложена като хардуер. Или прегряват или просто дават грешки и не тръгват. Сега виждат ли се и двете карти в device manager и съответно има ли някъде ! знак което да говори за проблем със софтуера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то тази карта Nvidia 525 си е голям проблем. Ддосега съм имал проблем с няколко модела лаптопи, на които тази карта е сложена като хардуер. Или прегряват или просто дават грешки и не тръгват. Сега виждат ли се и двете карти в device manager и съответно има ли някъде ! знак което да говори за проблем със софтуера?

Да те от началото се виждаха и двете видео карти във Device Manager но при Nvidia има знака ! а при Intel няма такъв и дори да изключа вградената карта не включва на Nvidia чипът дори драйвера на Nvidia казва че няма монитор свързан към нея и си пуска базовата отново 

А при този знак ! има и код Code 43 някои казват че е софтуерен проблем някои казват че е хардуерен но дори във Dell.com няма никаква информация как се оправя този проблем при Nvdia чиповете 

Казват пробвайте със стар драйвер на някои има тръгва други им блокира машината и вече не отчита видео картата други имат опция във Bios да се изключи вградената но ТОЧНО за моя модел няма такава опция 

не че другите които я имат  тази опция нямат този проблем.

Просто от много време не съм харесвал Nvidia видео карти и чип сетове но няма за какво да си блъскам главата за лаптопа все пак е реставриран

Може и проблема да е от старите собственици от които го взех  при които се откачила едната панта и просто го блъснали във пода и го прибрах за части но му взех матрица и хард капаци и лаптопа си работи по едно голямо чудо защото капаците не знаех че дори са от него първоначално не мязаха на нищо от сблъсъка  но всичко си му е здраво по дънната платка :)

Все пак ще оставя лаптопа със вградената нямам друг шанс освен на ремонт но златен ще ми излезе а гледам да му избия парите при продажба

не е проблем защото и така си работи прилично и подкарва игри до 2010 година почти без проблем но щеше да е по добре със Nvidia картата както и да е 

Все пак мерси за трудът 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно не съм съвсем сигурен, но май при всички лаптопи (при тези с АМД видео със сигурност) външното видео няма връзка с монитора. Т.е. за да има външното видео връзка с монитора, то вграденото трябва да работи. Само при някои еденици лаптопи има фабрична опция в БИОС за забрана на вграденото видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е ти с това започни, че лаптопа е изпускан. Със сигурност е станал проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LooToSGoD пробвай да пуснеш по-тежко графично приложение или HD видео - трябва да превключи на nVidia.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо няма да превключи, видеото си е заминало, щом даже драйвер не успява да инсталира.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.