Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Хора например имате 4 слота за рам като максимума е 32 гб. Аз имам 2 x 2гб =4гб и лошо ли е ако сложа 3та плочка от 4 гб? Питам защото чух че се разваля някакъв дуал режим. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пример:Имаш 2х2 и добавяш още една плочка 2гб. Губиш двуканалния режим, съответно ползваш 6 гб.Пример 2:Имаш 2х2, добавяш 2х1, пак ползваш двуканален режим, пак ползваш 6гб.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пример:Имаш 2х2 и добавяш още една плочка 2гб. Губиш двуканалния режим, съответно ползваш 6 гб.Пример 2:Имаш 2х2, добавяш 2х1, пак ползваш двуканален режим, пак ползваш 6гб.

Е аз имам 2X2ГБ и искам 1 4 гб плочка да сложа този двуканален режим какво дава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е аз имам 2X2ГБ и искам 1 4 гб плочка да сложа този двуканален режим какво дава?

по-голяма скорост на достъп до паметта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не губиш двуканалния режим взимаш още 2x2 или продаваш сегашната РАМ и купуваш 2x4.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако сложа 2x4 от тези http://nikem-bg.net/computer-components/4GB-DDR3-1333-A-DATA/description.html  става ли двойният режим, а онези по 2 гб ги премахна? 

Редактирано от Zippaks (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.