Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Трябва ми software, който да записва под формата на лог файл всички действия на потребителя на даден компютър, тъй като имаме изтичане на информация от фирмата и не знаем колко папки са копирани и кои точно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ми software, който да записва под формата на лог файл всички действия на потребителя на даден компютър, тъй като имаме изтичане на информация от фирмата и не знаем колко папки са копирани и кои точно.

Само да ви предупредя че ако не информирате служителите и не получите тяхното съгласие да бъдат следени можете да се окажете под ударите на закона

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми трябват паролите им, изобщо не ме вълнуват. Искам да знам кога от шернъта директория е копиран файл на локална, после качен на служебен, или личен мейл и пратен нанякъде. Кой е файлът.  Това ми трябва.  Трябва да си защитя фирмената информация. Аз не ги следя тях, а техните действия. Не попадам под никакви удари на никакви закони. Можете ли да ми помогнете, или - не?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми трябват паролите им, изобщо не ме вълнуват. Искам да знам кога от шернъта директория е копиран файл на локална, после качен на служебен, или личен мейл и пратен нанякъде. Кой е файлът.  Това ми трябва.  Трябва да си защитя фирмената информация. Аз не ги следя тях, а техните действия. Не попадам под никакви удари на никакви закони. Можете ли да ми помогнете, или - не?

Щом следите техни действия попадате. Защото техните действия не са нещо отделено от индивида а са част от тях! Мога, но вие няма да спазите препоръката ми за съгласие на служителите

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност на мен не ми пречи да знаят. Барем спрат да се правят на хитри и понамалеят делата, които водим за изнасяне на информация. 

Или можете да ме посъветвате как да забраня прикачянето на файлове, или изпращането им към външни домейни като abv.bg и т.н. Т.е. да могат да си пращат само на вътрешната поща. Отделно ще се погрижа някак да не могат да копират на USB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност на мен не ми пречи да знаят. Барем спрат да се правят на хитри и понамалеят делата, които водим за изнасяне на информация. 

Или можете да ме посъветвате как да забраня прикачянето на файлове, или изпращането им към външни домейни като abv.bg и т.н. Т.е. да могат да си пращат само на вътрешната поща. Отделно ще се погрижа някак да не могат да копират на USB

На граничния маршрутизатор филтрирате ИП-тата на пощите, ИП-та на услуги като дропбокс и подобни. Освен това ги карате да подпишат анекс че на работа няма да си отварят личната поща и да ползват горните услуги

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но те могат да не го спазват, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но те могат да не го спазват, нали?

Да, но тогава законно можете да ги накажете/уволните (ако са подписали анекса)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На граничния маршрутизатор филтрирате ИП-тата на пощите, ИП-та на услуги като дропбокс и подобни.

Т'ва не е ли малко кофти тактика? В смисъл, "отвън" винаги може да се направи "услуга" специално за да приеме пратените данни, за която администраторът няма как да знае, че да я филтрира. Единствено обратен филтър (само това, което изрично е упоменато се пропуска) би свършил работа, но не винаги е приложимо. Анекса става, но незнам как ще се регулира спазването му... Логер е допустим, всички системи с които съм работил на големи фирми си пишат при вход - "ние те гледаме в ръчичките, смей да кривнеш. Ако искаш влизай:"

Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Т'ва не е ли малко кофти тактика? В смисъл, "отвън" винаги може да се направи "услуга" специално за да приеме пратените данни, за която администраторът няма как да знае, че да я филтрира. Единствено обратен филтър (само това, което изрично е упоменато се пропуска) би свършил работа, но не винаги е приложимо. Анекса става, но незнам как ще се регулира спазването му... Логер е допустим, всички системи с които съм работил на големи фирми си пишат при вход - "ние те гледаме в ръчичките, смей да кривнеш. Ако искаш влизай:"

Начини за филтриране много, само че всеки от тях е уязвим в някакъв контекст. А за логването - да, няма проблем, стига да е информиран (и да се е съгласил) служителя

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.