Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте. Реших да напиша тази тема, защото когато пусна някой клип от Youtube на HD (720p/1080p) и на пълен екран, Windows-a ми изведнъж просто замръзва и няма как да го ползвам повече, освен ако не го рестартирам от копчето. Това става понякога и когато не гледам клипове в Youtube, ами само използвам компютъра - изведнъж замръзва мишката и трябва да го рестартирам. Забравих да спомена, че и звука започва да забива и бързо да се повтаря, когато пусна клип от Youtube на пълен екран и HD. Компютъра ми е долу в подписа. Ето снимка от HDD Scan - линк и AIDA64 - линк. Кажете ако се нуждаете от повече инфо за компютъра ми.

Редактирано от ProudlyTM (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Реших да напиша тази тема, защото когато пусна някой клип от Youtube на HD (720p/1080p) и на пълен екран, Windows-a ми изведнъж просто замръзва и няма как да го ползвам повече, освен ако не го рестартирам от копчето. Това става понякога и когато не гледам клипове в Youtube, ами само използвам компютъра - изведнъж замръзва мишката и трябва да го рестартирам. Забравих да спомена, че и звука започва да забива и бързо да се повтаря, когато пусна клип от Youtube на пълен екран и HD. Компютъра ми е долу в подписа. Ето снимка от HDD Scan - линк и AIDA64 - линк. Кажете ако се нуждаете от повече инфо за компютъра ми.

Здрасти,

пробвай да забраниш звуковата карта от биоса или от device manager да и дадеш disable про за тест, да изчистим каквото може като проблем.

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако това не сработи, провери си хард диска с Windows-а за лоши сектори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да сканирай се в счучай, че s.m.a.r.t.-та на диска не е изревал, което е малко съмнително, обикновенно 7-цата нотифицира за проблем с диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От HDD Tune ли се гледаше за лоши сектори?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От HDD Tune ли се гледаше за лоши сектори?

цъкаш на My Computer, дясно копче върху C:, Properties, Tools (Error checking)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

цъкаш на My Computer, дясно копче върху C:, Properties, Tools (Error checking)

Ок, понеже след малко ще направя проверката за лоши сектори, искам да попитам - има ли опасност за загуба на данните от харда?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, понеже след малко ще направя проверката за лоши сектори, искам да попитам - има ли опасност за загуба на данните от харда?

има го като опция да не може да разчете сектора в който има лош сектор, но според мен нямаш лоши сектори, превери го за всеки случай, изтегли си Crystal Disk Info, мисля, че поддържа Seagate показва какъв е статуса на диска, личено ме ме е спасявала няколко пъти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо трябваше да провериш какви са ти температурите, после виж в safe mode дали зацикля- може да е от драйвер или друго по ОС. Възможно е и от вирус да се получи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има го като опция да не може да разчете сектора в който има лош сектор, но според мен нямаш лоши сектори, превери го за всеки случай, изтегли си Crystal Disk Info, мисля, че поддържа Seagate показва какъв е статуса на диска, личено ме ме е спасявала няколко пъти.

Ок, а ще имам ли проблеми, когато си взема ssd за ОС и оставя HDD-то само за сторидж?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, а ще имам ли проблеми, когато си взема ssd за ОС и оставя HDD-то само за сторидж?

ами не, но се сканирай за лоши сектори и кажи какъв е резултата,също както каза колегата, може да се сканираш за вируси и да си провериш перките дали въртят и ако въртят какво състоянието на охладителите, обикновенно под перките се събира много прах и с течение на времето става на мъх, може да е от прегряване или някой вирусче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами не, но се сканирай за лоши сектори и кажи какъв е резултата,също както каза колегата, може да се сканираш за вируси и да си провериш перките дали въртят и ако въртят какво състоянието на охладителите, обикновенно под перките се събира много прах и с течение на времето става на мъх, може да е от прегряване или някой вирусче.

Всички охладители работят без проблем. Сега ще проверя с програмата, която ми дадохте и после ще видя за вируси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички охладители работят без проблем. Сега ще проверя с програмата, която ми дадохте и после ще видя за вируси.

добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Има ли за какво да се тревожа? снимка от CrystalDisk Info. Това е единствената грешка. Всички останали са сини кръгове Редактирано от ProudlyTM (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли за какво да се тревожа? снимка от CrystalDisk Info. Това е единствената грешка. Всички останали са сини кръгове

много тъпо, това означава, че си имал лоши сектори и ги е заменило с резервни и презаписванията са станали много.направи си резервно копие на по-важната информация и Low format  на целият диск

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много тъпо, това означава, че си имал лоши сектори и ги е заменило с резервни и презаписванията са станали много.направи си резервно копие на по-важната информация и Low format  на целият диск

Как се прави "Low Format" ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как се прави "Low Format" ?

аз ползвам тази програма , за целта трябва вина да ти е инсталнат на отделен диск

http://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Level-Format-Tool/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз ползвам тази програма , за целта трябва вина да ти е инсталнат на отделен дискhttp://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Level-Format-Tool/

Имам Windows 7 на диск, но както виждам - програмата е за инсталиране от самия Windows, което ме довежда до въпроса как точно ще стане форматирането?

Извинявам се моя грешка. Мога ли да инсталирам на флашката някаква format програма за low level и да го пусна да се boot-не през Bios-а ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам Windows 7 на диск, но както виждам - програмата е за инсталиране от самия Windows, което ме довежда до въпроса как точно ще стане форматирането?

може да си запишеш на флашката Hiren boot cd там има разни толчета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.