Премини към съдържанието
nordland22

Не зная какъв е проблема с видеоплеърите

Препоръчан отговор

Здравейте!Инсталирах си Уиндоус 7 и всичко работи добре с изключение на видеото.Когато пусна видео с независимо кой видеоплейър качеството на картината е лошо.Някак си е зърнеста и замъглена.Преди.когато ползвах Линукс нямах този проблем.Дали липсват драйвери за видеокартата ATI Radeon X1400 ?И откъде да ги изтегля и кои точно?  Моля за помощ!!! Лаптопа ми е IBM Thinkpad T60 - процесор intel core duo 2400 - видео карта ATI Radeon X1400

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От сайта на производителя на лаптопа си изтеглете драйверите.Само трябва да намерите точният модел на машината,и да съобразите колко бита е операционната система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От сайта на производителя на лаптопа си изтеглете драйверите.Само трябва да намерите точният модел на машината,и да съобразите колко бита е операционната система.

Не намирам за ATI Radeon x1400???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей изтегли Thinkvantage сам ще ги намери.Евала че си Запазил лаптопа

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро може да нямаш правилните кодеци : K-Lite Mega Codec Pack 10.6.0След това влизаш в настройките на плеиъра, който използваш. Във Video опциите трябва да имаш "Video Render". Направи го на "Auto Select". Ако е на него и пак го има този проблем - "VMR 9 Renderless".

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей изтегли Thinkvantage сам ще ги намери.Евала че си Запазил лаптопа

Дай линк!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря!

По-скоро може да нямаш правилните кодеци : K-Lite Mega Codec Pack 10.6.0След това влизаш в настройките на плеиъра, който използваш. Във Video опциите трябва да имаш "Video Render". Направи го на "Auto Select". Ако е на него и пак го има този проблем - "VMR 9 Renderless".

Правилно ли съм разбрал?Изтеглям кодеците,инсталирам ги и след това настройвам плеърите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правилно ли съм разбрал?Изтеглям кодеците,инсталирам ги и след това настройвам плеърите?

Ако след инсталирането на кодеците не се оправи само - да, тогава може да промениш настройките в плеиъра. Аз лично препоръчвам : Daum PotPlayer 1.6.48985За драйверите препоръчвам DriverPack Solution, обаче по-скоро да свалиш целия пакет (7,7Gb) и тогава с него да сканираш за най-нови драйвери. Имат и "Lite" версия, която сканира и сваля само нужните неща, но напоследък нещо не работи както трябва. Доста неща иска ръчно да се интегрират, като им казва само името.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не препоръчвам DriverPack.Лека вечер

Редактирано от Holla. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към автора-ако имаш инсталирани необходимите драйвери и проблема ти е в плеъра, то с две ръце ти препоръчвам и аз Potplayer!

Но... не инсталирай никакви допълните кодек пакети и подобни щуротии! Напротив-деинсталирай ако имаш такива, почисти с CCleaner и си направи инсталацията на плеъра на чисто.Той си има всичко необходимо и дори с настройките по подразбиране ще останеш приятно изненадан от качеството на възпроизвеждане на всякакви файлове.Не ти трябва  да донастройваш нищо допълнително (поне първоначално) Има разни филтри и рендери, които подобряват качеството на картината, но и по подразбиране се справя блестящо.

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.