Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Най добрата програма за Backup.

Виж решението Разрешен от B-boy/StyLe/,

Препоръчан отговор

Добър вечер вчера си купих нов компютър и и искам да го запазя в оригиналното му състояние инсталирал сам си програми който ми трябват, и искам да направя бакъп. Но с коя програма да го направя трябва ми някоя която е тествана и да съм сигорен че ще въстанови всичко както си е било. А и ако има опцията да се запише на флашка или диск ще е най добре, но каквото има, искам да ми предложите най-доброто гледах търсих теми но са стари. Със 7ца съм ако трябва инфо. Междо другото е леново който има опция да направи бакъп нов не знам защо не работи. Като я пусна ми включва компютара нормално. И нищо нестава погледнах за драйвъри има само за 8ца аз съм с 7 исках да е 7 защото 8цата е пълен боклук за мен и за много други хора ....  та ако някой може да хелп да пише и благодаря. 

Редактирано от chakalcheto_pz1 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение

Има достатъчно добри програми в тази сфера...платени и безплатни...

Платени:

Acronis True Image (има безплатна версия за WD дискове)

Norton Ghost

Безплатни: (тези имат и платени версии)

EaseUS Todo Backup Free

AOMEI Data Backuper

DriveImage XML (Private Edition)

Macrium Reflect Free Edition

Paragon Backup & Recovery (Advanced) Free Edition

Comodo Backup

Аз лично залагам на Macrium Reflect Free в момента и съм доволен. Въпрос на вкус.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Има достатъчно добри програми в тази сфера...платени и безплатни...

Платени:

Acronis True Image (има безплатна версия за WD дискове)

Norton Ghost

Безплатни: (тези имат и платени версии)

EaseUS Todo Backup Free

AOMEI Data Backuper

DriveImage XML (Private Edition)

Macrium Reflect Free Edition

Paragon Backup & Recovery (Advanced) Free Edition

Comodo Backup

Аз лично залагам на Macrium Reflect Free в момента и съм доволен. Въпрос на вкус.

Вмомента свалям Macrium Reflect ще направя с нея сега.. а и нали прави backup на целият Ц  ? Трябва ми и някой вирус да вфана в бъдеше да мога да си въстанова в първоначално състояние. Ако тази ми хареса ще използвам нея. Междо другото пробвал съм Ghosta но неми харесва просто , защото ако направиш ц то по голямо или по малко неможе да го възвърне или ако е на някой друг компютър. Тази предполагам не е така нали ?.....................Записах всичко от Ц то на 3 диска да видим дали ще проработи когато ми потрябва за сигорност направил още 2 със други програми :D трябва да е сигорно благодаря все пак може да заключвате темата. :)

Редактирано от chakalcheto_pz1 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Clonezilla. Малко изглежда сложна в началото но може почти всичко което може да му хрумне на човек.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Clonezilla. Малко изглежда сложна в началото но може почти всичко което може да му хрумне на човек.

точно тая е пълен боклук... dd + tar върши много по добра работа, без значение от файловата система (друг е въпроса че по тоя начин отива много място за бекъпа)...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Авторя може да опита и със платената Acronis True Image.

На лично съобщение, мога да му помогна, да си намери Live CD.

Със нея може да направи и запис на диск.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Авторя може да опита и със платената Acronis True Image.

На лично съобщение, мога да му помогна, да си намери Live CD.

Със нея може да направи и запис на диск.

Благодаря, добре че поглеждам все пак форума и мойте теми :)

ba4o_kiro64 ще ти пиша на лично :) 

Може да заключвате оправих проблема и с Macrium Reflect  и още 2 програми да съм сигорен. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

точно тая е пълен боклук... dd + tar върши много по добра работа, без значение от файловата система (друг е въпроса че по тоя начин отива много място за бекъпа)...

Странно на мен размера на бекъпа ми е ужасно малък. И програмата се справя ужасно бързо с него през буут мод. Ако кажеш някоя добра Open Source алтернатива за тест ще я разгледам детайлно.

И какво имаш предвид като наричаш Clonezilla пълен боклук?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

.

И какво имаш предвид като наричаш Clonezilla пълен боклук?

Няма да получиш отговор,защото преди няколко дни ми каза,че TuneUP била най лошата оптимизираща ПР.  Не разбрах , защо и не получих отговор, коя ползва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 година по-късно...
преди 13 часа, aten написа:

Paragon Backup & Recovery Free може ли да възстановява имидж от самата програма а не само от външен носител.

След малко ще ти кажа със сигурност.

EaseUS Todo Backup Free  може.

Понеже нея съм лолзвал и съм сигурен.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

+1 за Acronis, ползвам я от години и е наистина страхотна. Програми има много, въпрос на предпочитания и нужди.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 11 месеца по-късно...
  • 4 години по-късно...

Здравейте !
Моля ви да ми предложите програма за клониране на хард диск (системния му дял) под Linux Mint 18

С Clonezilla вече пробвах, на флашка и на CD. Резултат не се получи.
Изпълних упътванията от сайта на Clonezilla.
Tuxboot инсталира папките, но флашката не става буутваща.
CD-то записа 27 GB с неясно каква информация, и после тези 27 GB пак не се видяха като папки, и клонираният хард диск пак не извади операционна система. Екранът си остана черен, с мигащо бяло тире горе вляво.

После му инсталирах Минт 18 от Libe флашка. Всичко стана както трябва.

Само, че аз не искам нова инсталация, а да преместя старата, от голям незапълнен хард диск, на по-малък.
За да си останат програмите и настройките както са си били.

Предварително ви благодаря !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Недко написа:

, но флашката не става буутваща.

Аз нали ти дадох софтуер, ама ти не искаш да го ползваш, е ... насила няма как да те накарам да се научиш да го ползваш.
Софтуерът който аз ти дадох прави бутващи флашки, доста пъти съм го ползвал точно за това.
Оправяй се както можеш, щом като предпочиташ да вярваш на върли последователи на линукс сектата, а не на нормални потребители като мене.

Жена ми още ползва Минт 18, ама при най-малкия проблем с него ще ѝ сложа xubuntu а ако не го иска, тогава новия Минт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, Недко написа:

Здравейте !
Моля ви да ми предложите програма за клониране на хард диск (системния му дял) под Linux Mint 18

С Clonezilla вече пробвах, на флашка и на CD. Резултат не се получи.
Изпълних упътванията от сайта на Clonezilla.
Tuxboot инсталира папките, но флашката не става буутваща.
CD-то записа 27 GB с неясно каква информация, и после тези 27 GB пак не се видяха като папки, и клонираният хард диск пак не извади операционна система. Екранът си остана черен, с мигащо бяло тире горе вляво.

После му инсталирах Минт 18 от Libe флашка. Всичко стана както трябва.

Само, че аз не искам нова инсталация, а да преместя старата, от голям незапълнен хард диск, на по-малък.
За да си останат програмите и настройките както са си били.

Предварително ви благодаря !

О така не става от по голям на по малък, диска трябва да е по голям или равен на клонирания иначе ето как се клонира

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, petie1 написа:

О така не става от по голям на по малък, диска трябва да е по голям или равен на клонирания иначе ето как се клонира

Минах го това, изпълних го, картинка по картинка. В сайта има линкове, отварящи страници с такива скрийншотове.
Програмата сама води и на почти на всеки етап е маркиран точния ред, само да се натисне Ентър.
Ако сбърках някъде, след това в текста (на сайта) виждах че е трябвало да маркирам друг ред-опция, изпълнявах го и нататък.
И аз съобразих от опита, че голям на малък диск за програмата дава грешен резултат.

После смених задачата ... само на системен дял, който е по-малък от новия диск.
part to part, partition to partition. 
Имитира копиране, или наистина го прави няколко минути, но накрая копираните 27 GB не сработват.
Виждат се с Gparted в друг цвят, но не работят, или им липсва нещо, файл или настройка, за да буутне диска.

преди 2 часа, Белгиеца написа:

Аз нали ти дадох софтуер, ама ти не искаш да го ползваш, е ... насила няма как да те накарам да се научиш да го ползваш.
Софтуерът който аз ти дадох прави бутващи флашки, доста пъти съм го ползвал точно за това..

Какъв софтуер си ми дал ? и къде ? Да не е бил някой друг ?

преди 2 часа, Белгиеца написа:

Софтуерът който аз ти дадох прави бутващи флашки, доста пъти съм го ползвал точно за това.

Извинявай, излязло ми е от ума. Такива денонощни маратони ми се струпаха в просъница до изнемога да чета и да пробвам.
Сега ще го видя и непременно ще го пробвам. Disks

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А някой знаеше ли, че Gparted може да клонира устройства и дялове ????

Ето тука го е написал човека, на второ място след Clonezilla https://www.ubuntupit.com/top-15-best-disk-cloning-software-for-linux/

Вече ви пиша от същата Минт-18-ка, НО на другия диск. Всичко си е тука. Само като си видя плота с иконите му
и като си отворих браузъра с настройките му, отметките му и иконките за бързо сърфиране (или както там се казваха)
и ми става ясно, че работата е станала ! Gparted върши работа !

Работата става с Live флашка на Минт, с вътрешния хард диск и с външен хард диск.
Прави се с копиране на избрания дял, избиране на целевото устройство, и поставяне в него.

Първо тръгнах да го правя без Live флашката, но операцията с копирането е недостъпна, ако не се размонтира дяла.
Да се демонтира работещият в момента системен дял ... !!! ???

Сетих се, че така или ще угасне системата, или ще ми забрани операцията и вместо до га правя,
изключих, вкарах флашката с Минт 20.1 и рестартирах.

Останалото е история ... 😎 

Благодаря ви за съветите !!!

P.S.  Мисля, че разбрах защо не е бутвала флашката с папките на Clonezilla.

Докато щраках из опциите на Gparted видях, че има и такова нещо като управление на флагове.
Най-вероятно от това меню е трябвало да си вдигна флага на флашката и да стане boot

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се че успя да си решиш проблема макар че не и с Clonezills а аз отдавна не ползвам флашки за да си подкарам клонирането  стартирам я директно от дял на диска, благодаря за инфото за gparted :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване