Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

С напълно нов Cloud базиран енджин, това е най лекия Norton създаван до сега. Вече 80% от антивирусните дефиниции са преместени в облака и дефинициите оставащи на харда са едва около 40 мб. Предоставям линк за сваляне на новата бета версия: http://external.comss.ru/url.php?url=http://us.norton.com/beta/downloads/ns_beta/NS-BETA-22.0.0.67.exe

Редактирано от T H E P L A Y E R (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Norton Security - цялостeн защитен пакет от ново поколение на Symantec. Той е мощна облачно базирана  компютърна защита, комбинираща 5 защитни компонента за максимална сигурност.
Публикувано изображение

Разработчик: Symentec (USA)

Лиценз:  Beta 7 дни / след регистрация 14 дни
 Версия:  [2015] 22.0.0.67
 Обновено:  2014-07-08  
 Windows:  8.1 / 8 / 7 / Vista / XP 32|64-bit  
 Интерфейс:  английски  
 Рейтинг:  Публикувано изображение  
 Категория:  БЕТА продукт

Размер:  71.2 MB

Линк за изтегляне: http://dox.bg/files/dw?a=5d06b7adb0 или http://us.norton.com/beta/downloads/ns_beta/NS-BETA-22.0.0.67.exe

* Внимание! Бета-версията на програмата може да бъде нестабилна. Предназначен само за напреднали потребители.

Описание на програмата

Norton Security - комплексна защита, изградена въз основа на надеждни решения за сигурност от компанията Symantec.

Новият продукт включва солиден набор от технологии доказали се в областта на компютърната защита. Norton Antivirus, Norton Internet Security и Norton 360 вече се заместват от едно единствено решение - Norton Security.

Norton Security използва пет нива на компютърна сигурност, обхващащи критичните данни и онлайн активността, включително и технологии за защита на мрежата, като защитна, и система за превенция (IPS), технология за защита на файловете (традиционните възможности на един анти-вирус), технология за защита въз основа на репутацията (Insight) и технология за защита въз основа на анализ на поведението (SONAR).

Много от тези технологии са подобрени и / или напълно изградени от нулата. Да разгледаме основните подобрения, които са вече на разположение в новата версия.

Ново в Norton Security 2015

Нов интерфейс за улеснено използване
• Най-очевидната промяна е новият потребителски интерфейс. Предлагането на чист и модерен външен вид, решение за сигурност, което ще бъде използвано на различни операционни системи Windows.

Антивирусен "двигтел от ново поколение":
* Нов антивирусни "двигател", работещ в реално време за откриване на зловреден софтуер осигурява фундаментална промяна на начина, по който традиционното се откриват заплахи и се защитават файловете.

Основни характеристики на новия двигател включват:
• 4300 милиарда връзки (взаимодействия) по света - обединени в облака на Symantec за по-добра защита, която Norton Security осигурява в реално време. Всеки път, когато получите достъп до файл, Norton анализира на база хиляди критерии за идентифициране на потенциалните рискове и заплахи.

• Откриването на нови вируси се базира, на многочислеността на потребителите обединени в облака. Този процес може да отнеме от няколко минути до няколко часа. С новия "двигател" Norton получава информационна обезпеченост за изключително кратко време, за най-новите заплахи и по този начин свежда до минимум риска от заразяване, кражба на информация и прочие.

"Умната" защита включва:
• Смарт защита по време на зареждане на системата
• Агресивно откриване на евристични заплаха с помощта на новия Norton Power Eraser
• Автоматично активиране на агресивно сканиране за откриване на ботнет
• подобряване на обмена, на информация за злонамерени сайтове в общността на потребителите Norton Community Watch
• Защитете уеб браузърa
• Преработена защита срещу атаки в социалните мрежи
• Ново поколение SONAR-на  технология

Повишена производителност
• Пестене на енергия, когато работи на батерия
• По-малко влияние върху скоростта на уеб браузъра 
* И много други...

Резюмето е взаимствано от http://www.comss.ru/page.php?id=2086
Подробна статия за новите възможности http://www.comss.ru/page.php?id=2089 Редактирано от hUstle (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като вече имаше такава тема ги слях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз видях, че я има ама нарочно реших да създам нова, лично според мен темата не отговаряше на изискванията за публикуване на новина, и исках резюмето да е първи пост...

Редактирано от hUstle (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори да е така в името на прегледността не е редно да имаме 100 дублиращи се теми за една и съща новина (програма). А и автора е първи в случая с пускането на новината.

Ако искате се разберете дали твоя пост да отиде на мястото на неговия, но да разделя темите и да изтрия неговата ще е леко нагло, не мислиш ли? :)

Иначе да, определено при пускането на новина има изисквания да бъде ясно оформена и добре форматирана. Две мнения няма по въпроса.

Поздрави!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А„ се говореше, че ключовете за ИС щяха да стават... сега я оплескахме :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Гледам, че са си оправили проблема с Remote Decktop.Най накрая.

iPJaa1Q.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изгледах ей това видео (интересната част започва от 9:20):

Вярно, че youtube тестовете не трябва да са койзнае какъв критерии при избор на защита, но може да се филтрират програмите, които трябва да се избягват и Norton определено спада към тази група. Програмата се представи изключително зле при тест с файлове, намиращи се на харддиска. Ама то това се и очакваше при положение, че Download Insight работи само с файлове дошли през интернет. Надявам се никой да не е направил грешката да закупи това недоразумение и се чудя, не ги ли е поне малко срам да искат 79 долара?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От години тая програма е пълна скръб! Те и за това не я дават вече за тестове никъде защото беше много назад  в последните такива! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Вярно, че youtube тестовете не трябва да са койзнае какъв критерии при избор на защита, но може да се филтрират програмите, които трябва да се избягват и Norton определено спада към тази група. Програмата се представи изключително зле при тест с файлове, намиращи се на харддиска. Ама то това се и очакваше при положение, че Download Insight работи само с файлове дошли през интернет. Надявам се никой да не е направил грешката да закупи това недоразумение и се чудя, не ги ли е поне малко срам да искат 79 долара?

Не са само те. Ето и тест на Касперски от същият тестер. И какво излиза че двете най- известни програми са за боклука.

Като му прегледах тестовете само май Emsisoft става. :)

Поне така твърди той.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помните ли за хакерската APT кампания, продължила няколко години на китайците от Comment Crew над американски медии и военни контрактори и не знам какво още. Едни от засегнатите бяха NewYork Times и обвиняваха Symantec, което първо е глупост, защото става дума за целенасочена APT (advanced persistent threat) атака, след това са инсталирали защитните продукти (предполагам някакъв eneterprise продукт) и дотам. Та Симантек просто им бяха казали, че софтуера им - а и не само техния, между другото - не се използва с дефолт настройки.   ;) Вдигнете настройките на програмата и вижте как ще се справи. Не знам как е сега, но "2013" беше много силен продукт. И да, не се обади на никой файл, при он-деманд скан и не пропусна нито един при стартиране, като включи мощен евристичен анализ. Какво става обаче със зловреден файл, който вече е попаднал на системата не съм тествал. Да изкл. защитата, да заразя системата и след това да вкл. защитата. Някой да пробва, ако иска, но си мисля, че ще се справи. Иначе да, цената и на Симантек и на Касапа продуктите е супер солена, но нормално...

Не четете задрасканото. Бяха им казали, че само с антивир не става - в атаката е използван custom млауер:

http://www.theregister.co.uk/2013/02/01/symantec_responds_nyt_apt/

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иначе да, цената и на Симантек и на Касапа продуктите е супер солена, но нормално...

Като пишеш поне провери цените

- KAV /годишен за 1 компютър = 33 лева

- KIS / годишен за 1 компютър = 62 лева 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мнезнаех, че е толкова...  60лева не е толкова, наистина...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мнезнаех, че е толкова...

Да ама постовете четат много хора , та ....

Един бърз преглед с Гошко

http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.do?productguid=567629&scenario=&productarea=P11010501&detailScenario=PC-Softuer-NORTON-INTERNET-SECURITY-2014

39 кинта

http://www.softkeybg.com/catalog/program.php?ID=10498

50 кинта

Много ли  е?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен конкретно, ако питаш - не знам. Пари за антивир лично аз едва ли ще дам. Просто има достатъчно безплатни решения. Като почнеш от това да смениш Уиндоуса с Убунту, да речем, или някоя още по-рестриктивна система като Trisquel. След това идват безплатните решения за сигурност, и да - може да философствам много. На Касапа съм ти казвал, че уважавам безпрекусловно един продукт  - KSOS. Само един гол антивир не бих си сложил. Ако ще купувам нещо, то ще е решение от типа на PURE или KSOS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са само те. Ето и тест на Касперски от същият тестер. И какво излиза че двете най- известни програми са за боклука.

Като му прегледах тестовете само май Emsisoft става. :)

Поне така твърди той.

Винаги съм се чудил защо хората, като правят подобни тестове, пускат CCleaner. За вирусите няма значение къде се намират, дали на десктопа, дали в system32, дали във временната папка... Защо трябва да бъдат премахнати от последната? За да се увеличи рейтинга на антивирусните ли или какво? Така и не ми стана ясно.

Редактирано от саби (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен конкретно, ако питаш - не знам. Пари за антивир лично аз едва ли ще дам. Просто има достатъчно безплатни решения. Като почнеш от това да смениш Уиндоуса с Убунту, да речем, или някоя още по-рестриктивна система като Trisquel. След това идват безплатните решения за сигурност, и да - може да философствам много. На Касапа съм ти казвал, че уважавам безпрекусловно един продукт  - KSOS. Само един гол антивир не бих си сложил. Ако ще купувам нещо, то ще е решение от типа на PURE или KSOS.

39 кинта за NIS някак си не се връзва като  супер солена цена. Това имам впредвид. Нищо повече.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, де :) Казах ти, не знаех. 

Добре, де, не знам защо го повтори няколко пъти... та хайде обясни ми как точно ще ме защити Касперича или НИС, или който и да е от тези готови антивири в реална среда? След като самите специалисти по сигурност признават, че зостават всекидневно с няколко десетки хиляди проби на ден!, как точно ще ме убедиш, че трябва да си КУПЯ, едно антивирусно решение, което не решава нещата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, де :) Казах ти, не знаех. 

Добре, де, не знам защо го повтори няколко пъти... та хайде обясни ми как точно ще ме защити НИС, или който и да е от тези готови антивири в реална среда? След като самите специалисти по сигурност признават, че зостават всекидневно с няколко десетки хиляди проби на ден!, как точно ще ме убедиш, че трябва да си КУПЯ, едно антивирусно решение, което не решава нещата?

На Нортън не са му нужни дефиниции , не можеш да стартираш файл който не присъства в белия му списък. Лично съм пробвал какво ли не , но със зловреден файл дошъл през нета така и не съм успял да заразя компютър. Това упражнение с Касперски на 80% винаги е в полза на зловредния файл , така че не ти го препоръчвам.

Редактирано от rewq (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Винаги съм се чудил защо хората, като правят подобни тестове, пускат CCleaner. За вирусите няма значение къде се намират, дали на десктопа, дали в system32, дали във временната папка... Защо трябва да бъдат премахнати от последната? За да се увеличи рейтинга на антивирусните ли или какво? Така и не ми стана ясно.

Защото повечето зловредни файлове дропват  в  TEMP Folder-а и просто са неактивни и CCleaner ги обира, за да са по обективни резултатите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може ли от 2014 да се мигрира към 2015? Ключът от 2014 не става май за 2015?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може ли от 2014 да се мигрира към 2015? Ключът от 2014 не става май за 2015?

Ключът от IS не става за NS неговият ключ е с 25 цифри.

Почитал "Новое в Norton Security ". Прямо революционные изменения.. Посмотрел в программе.. Ничего не нашел из заявленного. Вообще не нашел отличий от NIS. Ну, резервное копирование, так это к антивирусной защите не имеет никакого отношения. Нет, возможно там вся эта революция есть и усложнения с аккаунтами при активации, "бан" ключей от предидущих версий -  это не единственное изменение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ключът от IS не става за NS неговият ключ е с 25 цифри.

Много са алчни тези хора! На моя компа my остават 6м още от 2014!!! От Нортон ми казаха,че ако искам мога да си закупя за новата версия ключ. Направо съм потресена.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много са алчни тези хора! На моя компа my остават 6м още от 2014!!! От Нортон ми казаха,че ако искам мога да си закупя за новата версия ключ. Направо съм потресена.

Не знам колко са алчни ама  като пуснат ОЕМ версиите за по 90 и 180 дни и ще им изпият кръвчицата. :clown:

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.