Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

сглабяме тук 1 машина, която ще се ползва за AutoCad, SketchUp и 3d Max.

В общи линии това което изискват програмите е 8RAM (посъветва ме едно момче да е DDR3,че на 2 имало ядове с новите версии),1GB OpenGl 2.0 и да кажем е това.

За захранване съм харесал един http://www.stealtech.org/zahranvane/PSU_CM_TERMALMASTER_500W_id41157/. В смисъл с това разполагам в наличност и мислих да го дам на познатите.

Кутия мислих да им предложа мойта старата Neotech-ска за 10 лева, която си е стандартна ATX голяма - мисля, че моделът е http://www.altech.bg/files/products/17978.jpg.

За дъно по принцип харесах някакво втора ръка Asus за 45 лева.

и за процесор https://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&pref=tops&i=547626.

RAM намерих втора ръка - 2х4 DDR3.

VGA - поръчах от Жар, но мога да се откажа https://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=569216 .

Харда и оптиката нали няма да ги коментираме.

Дилемата е следната : дали да не взема вместо дъното втора ръка(45 лева) и процесора 73 лева с охлаждането нов го продава някакъв в OLX ето това https://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=563323 и да не взимам външна VGA?

Ще може ли да се монтира това дъно в нормална ATX кутия и тази вградената карта + 8GB RAM ще стигнат ли за приложенията?

Надявам се да съм нахвърлил нещата лесно четими и да получа отговори!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези 8 гъби рам са добре, но при условие че останалите компоненти са ужасно слаби, кое ще изчислява текстури и графики в програмите на които ще се работи ? Помислете и върху това...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам никакъв опит с горните програми, но не видях да има изискване за мощни процесори,за това питам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В какъв режим ще се работи ? 2D или 3D ? При последния видеокартата ще се напряга доста при изчисленията. Процеосра как да е, но за мен видеокартата е много слабичка за тези цели. Реално ако трябва да сме честни, оптимум ще е конфигурация примерно с i5/Xeon и някоя Nvidia Quadro/Ati FireGL карта, ама тук в този бюджет абсурд. Подобни програми не се възползват много добре от многоядрени процесори, но нали се сещаш че на заден фон работят и други приложения, колкото и да е трябва си и що-годе процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смених малко заглавието на темата, за да е ясно за какво става на въпрос

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми ще ви трябва доста силен процесор, след това рам и после видео. Една любителска конфигурация за работа с тези програми ще излезе поне 1400-500лв.Предвид че се занимавам с тези работи ще препоръчам:1/ Да се вземе силен процесор. Ако ще се рендерират много модели (фотореалистични изображения), най-добре е да се вземе някой звяр с 8 треда и висока многонишкова производителност. Ако преди всичко ще се моделира и четириядрен без допълнителни тредове ще свърши работа, но трябва да е с висока еднонишкова производителност. Аутокад ползва предимно 1 ядро, Скечъп 2, 3дс е лек за моделиране. Ако бюджета е ограничен препоръчвам да се вземе двуядрения отключен пентиум и да се търси малко клок за висока еднонишкова производителност и комфортно моделиране.

2/ РАМ. 8гб би било чудесно, но предвид че аз доста време се справях с едно лаптопче, което има 4, бих казал че е възможно да се вземе 4-ка и до 3-4 месеца да се вземе още един стик рам за ограничен бюджет.

3/ При по-сложни модели външно видео ще е от голяма полза. Хубаво е да е с широка шина и бърза рам. В университета компютрите са с тази видеокартаТова може да се счита като минимум за модели и чертежи с количество на полигони от ниско до средно. Не бих препоръчал в никакъв случай да се взима силно видео за сметка на предходните 2 компонента. Освен ако не се правят сложни модели (Red Vertex) - това е оптимален вариант Асус gtx750 1gb ddr5.ПС. Захранванията си ги знаете най-добре. В допълнение - ако ще се рендерира трябва да се вземе задължително кутия с добър въздушен поток и с опция за кабелен мениджмънт.ПС2: При по-малък бюджет е разумно да сев земат предвид и АМД процесори FX63** и FX83**

Редактирано от Игнатов (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не се бъркам, Open каквото и да е работи по-добре на AMD видеокарти. Що се отнася до процесора - колкото и да съм застъпник на AMD процесорите, в случая изборът е Intel. Още повече щом е неоптимизиран софтуера за многоядрени процесори, с които света разполага близо 10 години.Високочестотните рам памети са на цената на стандартните рам памети, тъй че не виждам смисъл да не се сложи 2133 или дори 2400 MHz рам.Това, което странно липсва в темата е бюджета.За супернисък бюджет, какъвто подушвам, приличен вариант е Pentium G3258 с едно дъно, позволяващо малко овърклок, т.е. нещо с повече от 2 фази на процесорното захранване, една рам тип Kingston Beast 2133 2x4GB на цена около 155лв, или дори не особено обичаните от мен Geil 2400на цена под 150лв.За видео силно препоръчвам едно R7-250 поне с DDR5 видеопамет, ако наистина ще се ползва Open GL. Това нещо може спокойно да се захранва от един Fortron HE400 с цена 63лв.Всичко това влиза в нискобюджетна кутия по мое мнение NZXT Source 210 на цена 65лв.Можеш да започнеш да режеш от кутията, дъното, ако няма да клокваш и от процесора. Не го препоръчвам, но можеш. Виждал съм предложения i5 за 300лв в кутия даотех за 20лв със захранване за 30лв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно продуктите на Аутодеск поддържат хардуерно ускорение предимно за модели на Nvidia. Затова предложих да се вземе Nvidia. Това важи и за Аутокад и за 3дс Макс. Бързината на рам-паметта няма голямо значение. Та аз по-скоро бих взел стандартна на 1600мхц.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://nikem-bg.net/cart/49161p1r50560p1r1157p1r38447p1r1080p1r47152p1rf.html Извинете ,но пиша от таблет. За мен тази конфигурация е минимум

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам знаете как е като клиент си мени мнението 200 пъти и като кажеш някаква средна цифра вече следва "О! НЕ!" За момента съм избрал неща за 400 лева и колкото им вървят нещата вървят. Ако искат още да ме занимават им казах, че излизам от кюпа.

За сега:мойта си кутия,cooler master 500W,някакво уж дъно, което поддържа 16GB RAM и някакви AMD-та,2x4RAM DDR3 въобще не знам на каква честота,за видео избрах Видео карта Sapphire R7 240 1G GDDR5 PCI-E HDMI / DVI-D / VGA WITH BOOST BULK поне е GDDR5 и 128бита.На мен картата ми идва 67.2$.

Това е положението, ако не им е кеф...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.