Премини към съдържанието
rusimc

Миграция към Windows Phone (нужда от съвет при избор на телефон)

Препоръчан отговор

Здравейте. От година и малко горница съм с Huawei G600, който е с OS Android 4.0, но от компанията решиха да не ъпдейтват до по-нова версия. Преди имах Nokia N8, от която бях супер доволен (камера, живот на батерия и .т.н), но OS морално остаря.

Не искам темата да се превръща в WP vs Android. Играх си с едно HTC 8s и останах доста доволен от бързината на операционната система. След това се разходих до магазин за мобилни телефони и си поиграх с Lumia 920 - страхотна бързина на работа, семпли менюта и удобен за ръката. Цената на лумията (нова) обаче не ми е по джоба за това реших да разгледам какво се предлага втора ръка из сайтовете. Рових няколко дни, гледах ревюта, четях мнения и честно казано се обърках. Спрях се на лумия 920 или 820. Нямах възможност да си поиграя на живо с тези телефони дълго време и за това се обръщам към вас за съвет. Искам телфеона да има прилична камера (предна 0,3 ме устройва) + светкавица, да има среден на големина дисплей, че да е удобен за работа с една ръка (в момента с huawei-я ми е мъка работата с една ръка понякога), да има "екстрата" (незнам как се казва :( ...) като изкараш телефона на скънчева светлина и да се вижда долу горе добре, не да си пазя сянка с едната ръка и разбира се да има добра батерия (поне 2000mah). Предложете ми можел телефон, който може да задоволи нуждите ми.  Не съм казал твърдо Nokia, но нали MS си ги купиха и OS е тяхна. За това мисля, че Nokia  е най-добрия избор. Държа телефона да има WP 8.1 (или ъпдейт към 8.1).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си казал с какъв бюджет разполагаш. Не ти препоръчвам телефони втора употреба, защото не се знае как са използвани и пазени. Може би вероятност нещо на изплащане.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не желая на изплащане. Като казах втора употреба ... ще гледам да е нещо с остатъчна гаранция. Бюджета ще бъде около 300 лева за втора употреба. Ще гледам да продам Huawei-я за 200 поне и ще донадя около 100 лева. За лизинг не искам да чувам. Не съм свикнал да вземам неща на лизинг. Всички лумии за момента са ми еднакви :D :D :D За това поисках съвет тук. 920 / 820... нещо такова ще да е. С N8 се прецаках защото не попитах какви са намеренията на нокия (бързах да купя) и се оказа, че след 1 година зае*аха Symbian напълно... Както стана и с лумия 800/900 и т.н. ... така и не получиха WP 8. За това искам да избирам този път внимателно за да нес е окажа след 1 година пак с мъртва версия на OS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Не желая на изплащане. Като казах втора употреба ... ще гледам да е нещо с остатъчна гаранция. Бюджета ще бъде около 300 лева за втора употреба. Ще гледам да продам Huawei-я за 200 поне и ще донадя около 100 лева. За лизинг не искам да чувам. Не съм свикнал да вземам неща на лизинг. Всички лумии за момента са ми еднакви Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение За това поисках съвет тук. 920 / 820... нещо такова ще да е. С N8 се прецаках защото не попитах какви са намеренията на нокия (бързах да купя) и се оказа, че след 1 година зае*аха Symbian напълно... Както стана и с лумия 800/900 и т.н. ... така и не получиха WP 8. За това искам да избирам този път внимателно за да нес е окажа след 1 година пак с мъртва версия на OS.

920 разбира се , това са различен клас телефони. За времето си 920 беше ТОП Публикувано изображение

Редактирано от snipi (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 2год. съм с HTC 8S,няма предна камера, но това не ме бърка. Удобен с размера си, не се изплъзва от ръката, батерията държи, камерата добра, обхвата е мн добър в сравнение с др. по скъпи тел.. С една дума мн съм доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз ползвам Лумия и съм много доволен. Колкото до ОС ,не се тревожи ,и телефон с 8-ца да вземеш , без проблеми го обновяваш с 8.1 Колкото до милиамперите на батерията ,от тях нищо не можеш да разбереш. Всеки компонент на даден телефон има определен разход на енергия. Колкото по-голям е дисплея ,и колкото повече пиксели има ,толкова повече енергия изразходва. От типа на процесора също много зависи спрямо разхода. Така че един телефон с батерия 1200 милиампера може спокойно да издържи повече от негов конкурент с батерия 2000. Гледай в ТТХ на телефона колко време издържа батерията ,а не колко милиампера е. Ориентирай се по "Максимално време на работа" в различните режими. 
И аз не ти препоръчвам телефон втора ръка. Вземи една свесна Лумия 1020 на изплащане от Е-маг примерно и ще си доволен. Това е може би най-доброто за сега от Нокия с 41мр камера и ксенонова светкавица. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, които се отзоваха. Помогнахте ми адски много. Реших да не си продавам андроидчето, а да го подаря на приятелката, че неийния телефон се е сбозил вече. Бюджета намаля следователно и мисля, че ще се спра на HTC 8S или на Lumia 820 (което намеря на добра цена и ми хване окото). Така де.. Благодаря ви и ако има нещо ще питам пак.

Редактирано от rusimc (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте и благодаря на всички, които се включиха в темата. От днес съм с Lumia 720 и съм визхитен от телефона. Можете да заключвате темата.

Редактирано от rusimc (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.