Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,Искам да попитам процесор с 1.8 GHZ слаб ли е като се има предвид че компютърът ще се ползва за бразаруване, говорене по скайп докато се играе Minecraft и същевременно се снима с Fraps, гледане на филми и т.н.Благодаря предварително !!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Процесор 1.8 GHz" може да значи страшно, ама страшно много неща. Може ли по-конкретно?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да питам дали е достатъчно мощен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами кажи точния модел на процесора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel Pentium 2117U 1.8 GHz /2 MB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами пробвай.Както ти казаха-нищо не питаш.За да ти е по-близо на едноядрено АМД 1.6 ГХз+някаква 128/128 AGP+1 RAM-върви Minecraft+Skype+Chrome.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Играене и записване с фрапс едновременно може да ти е проблемно. За другите неща си е супер.За записване може да пробваш dxtory, там можеш да разпределиш товара на двете ядра на процесора. Гледай гайдове и теми в интернет, че сега програмата не е пред мен и ме мързи.Видях какво е написал johny01, щом е толкова лека, нямаш проблем. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Начален клас лаптопски процесор отпреди 2 години. Колко е мощен - ами TDP-то му е 17 W. Колко е производителен? Не бих очаквал много. Игра + Fraps и Skype сигурно ще го задъхат. Филмите би трябвало да вървят; добре е да има дискретна видеокарта, която би разтоварила процесора, ако филмите са с голяма резолюция (по-големи от 720p).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FullHD ще се гледа без проблеми, но за игра, скайп и записване според мен ще издъхва...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За филмите мога да потвърдя че ще вървят. С процесор от същото поколение с толкова кеш и честота 2,4 се товари на 50% от 20ГБ-ов филм. Дори и 1,6 да му беше, пак щеше да стига.Относно играта и записа. Наистина ще е хубаво да има видеокарта. Един пич в тубата сподели това:

*FPS when recording : 30 - 50*FPS without recording : 60Като има следните части:

Windows 8Processor Intel ® Pentium ® 2117UCPU speed (GHz): 1.80Memory Size (GB): 4Storage Capacity (GB): 500Graphics card "Intel ® HD Graphics NVIDIA ® GeForce ® GT 740M with technology NVIDIA ® Optimus ™ 1GBResolution: 1366 x 768. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да става за снимане аз съм с Intel 2 cores 2.20ghz и 64mb video 4рам  и ми върви към 30фпс като снимам : )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този процесор е на лаптоп на който обмислям покупка. Та разбрах доста неща и съм благодарен на отзовалите се. Просто ще снимам на настолното PC и толкова. А пък инъче всичко друго си му е доста на лаптопа 6 GB рам, видео AMD Radeon HD 8670M 1 GB /HDMI (за нея не съм сигурен дали става), 750 GB хард диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно лаптопите са слаба работа за игри, но в случая явно ще върви на прилични детайли. Тук по-важното е самата изработка на лаптопа - да се разбере дали няма проблеми с охлаждането. Хубаво е да споменете какъв е този лаптоп, който мислите да вземете марка, модел, магазин и цена и колегите ще могат да споделят по-точно мнение за това доколко става и дали е изгоден. Иначе що се отнася до производителност, явно е достатъчна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеото е колкото да има. Може да си сложиш CoreAVC или нещо подобно и като пускаш филми да ти ги прекарва през видеокартата без да товари процесора. Ако се интересуваш как става, като седна на компа ще мога да ти обесня. За KMPlayer имам едно старо обяснение как става. http://www.kaldata.com/forums/topic/13268-kmplayer-въпроси-мнения-и-дискусия-обединена/?p=2527075

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За лаптопа аз ще си взема охлаждане така, че няма да има проблем. Най-вероятно ще го взимам от технополис а ето и линк за него : http://www.technopolis.bg/b2c/details/519692/P11010101/Prenosim-kompyutar-HP-PAVILION-15-N251SU/G1M64EA

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е десктоп да му сложиш охлаждане. Може да му вземеш "тавичка" да го пази от прах. Колкото до "духането" ефект няма да има.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от kolib4iata
      Здравейте.Помогнете в избора на процесор.
      Двоумя се между тези двата като бюджета е 400 лева.
      AMD Ryzen 5 2600
      Intel Core i5-8400
      Играя само WOT с GTX 1060 6gb, гледах сравнения на двата и клоня към Ryzen (игрането на игри не е преоритет)
    • от RoSS7
      Колеги, здравейте,
      ще съм ви много благодарен ако някой ми обясни по-подробно какво трябва да направя. Попаднах на две подобни теми, но не успях да постигна никакъв резултат. Синът ми използва компютъра за игри, но по 1-2 часа на ден и през останалото време аз съм на него. Проблемът ми е следния. Винтелатора на процесора е много шумен, понякога се изключва за няколко секунди и компютъра почти не се чува как работи, но след това перката се завърта отново и направо откачам. Използвам компютъра за писане на документи, които изобщо не натоварват процесора, понякога чета някакви статии в интернет и искам да разбера възможно ли е да изключвам перката на процесора за определено време, защото съм сигурен, че не го натоварвам. Четох в нета, че може да се направи при определени градуси да се пуска и когато не се натоварва да се изключва. Моят се изключва за няколко секунди и ако мога да увелича тези секунди или да го направя да се включва само когато е необходимо ще бъде страхотно. На снимката съм описал всички части на компютъра и ще съм ви безкрайно благодарен ако ми помогнете. Мисля, че имам достатъчно винтелатори и докато аз го ползвам може да мина и без охладителя на процесора, но ако греша, моля поправете ме, защото не съм на Ти с компютрите, но ако ми обясните какво да направя ще се справя с малко помощ от приятел

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.