Премини към съдържанието
rusrusrus

Java натоварва процесора прекалено много

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да ви попитам за следния проблем: изтеглих си Eclipse (luna) 4.4. Та забелязах, че по някое време в task manager- a ми излиза, че Java Platform  binary SE binary ми натоварва процесора на 13%, понякога и на повече, без дори да се обработва някакъв програма от eclipse. Та въпросът ми е защо става така ? Тези 13% са прекалено много, повечето пъти при четене на книга, отворени много табове в браузъра, + още леки неща и процесорът е на 3-4%, а сега без да правя нищо и се натоварва. Дали не е заради eclipse, че е luna ? Тя е някаква portable версия - направо разархивирах и си я пуснах, което не ми е проблем, но все пак не искам да си мъча лаптопа, заради нещо, което съм почти сигурен, че може да се оправи много лесно.

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да ви попитам за следния проблем: изтеглих си Eclipse (luna) 4.4. Та забелязах, че по някое време в task manager- a ми излиза, че Java Platform  binary SE binary ми натоварва процесора на 13%, понякога и на повече, без дори да се обработва някакъв програма от eclipse. Та въпросът ми е защо става така ? Тези 13% са прекалено много, повечето пъти при четене на книга, отворени много табове в браузъра, + още леки неща и процесорът е на 3-4%, а сега без да правя нищо и се натоварва. Дали не е заради eclipse, че е luna ? Тя е някаква portable версия - направо разархивирах и си я пуснах, което не ми е проблем, но все пак не искам да си мъча лаптопа, заради нещо, което съм почти сигурен, че може да се оправи много лесно.

Благодаря предварително.

Здравейте !

По принцип, процеса, който сте посочил, индикира, че се изпълнява някой от процесите на Java за компилиране и/или изпълнение (javac.exe, java.exe, javaw.exe, ...). При стартиране на Еклипс, в Task Manager-а се появява един (или повече) процеса javaw.exe. Основния от тях е за самата среда, докато останалите са някои плъгини, които се run-ват с нея. По принцип, ако средата е само отворена (и напълно заредена !), не се пише код, не се изпълнява програма, стартирана от нея, процесора не се товари. 

За целта, провере дали имате View-то Progress. В него се изписват всякакви операции, които е момента прави средата (билдване, синхронизиране, почистване, компилиране и т.н.). Провере също така, дали дадена програма, ако е пускана през средата е терминирана (това става като се види съответната конзола - трябва бутона за спиране да е неактивен). Проверете и колко процеса javaw.exe имате - по принцип, в зависимост от използваните плъгини, може да варират между 1 и 3-4, като само един трябва да е заделил повече ресурси. 

Ще бъде полезно, ако дадете повече информация за самия процес.

Поздрави !

Редактирано от soundtracker (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, благодаря много за отговора ви. След като писах темата не съм имал проблем освен с една програма, която зацикли и като я рънне 4 пъти то я има 4 пъти в task manager. Ако натисна червеното квадратче от eclipse ми затваря само последния отворен такъв процес и съответн оостават 3. Та ги затворих от task manager, което не е много яко. 

Имам и още един въпрос. Исках да почна да уча или поне гледам някое клипче за Android програмиране и съответно стигнах до стъпката,в която трябваше да инсталирам - http://developer.android.com/sdk/index.html . Та вместо първото нещ изтеглих второто - SDK for existing IDE , тъй като имам Eclipse( portable). Та като се изтегли това съответно се инсталира, но как да направя така, че eclipse да ползва тези инсталирани неща ? Може би трябваше в определена папка да ги сложа или нещо от сорта ?

Благодаря предварително.

П.П. То всъщност и това Eclipse, който се тегли от горния сайт не иска инсталация, ама ако искам да пиша за андроид трябва да ползвам този, който сега изтеглих, а иначе на другия или ? Няма ли как да ползвам един и за двете цели ?

Редактирано от rusrusrus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, благодаря много за отговора ви. След като писах темата не съм имал проблем освен с една програма, която зацикли и като я рънне 4 пъти то я има 4 пъти в task manager. Ако натисна червеното квадратче от eclipse ми затваря само последния отворен такъв процес и съответн оостават 3. Та ги затворих от task manager, което не е много яко. 

Имам и още един въпрос. Исках да почна да уча или поне гледам някое клипче за Android програмиране и съответно стигнах до стъпката,в която трябваше да инсталирам - http://developer.android.com/sdk/index.html . Та вместо първото нещ изтеглих второто - SDK for existing IDE , тъй като имам Eclipse( portable). Та като се изтегли това съответно се инсталира, но как да направя така, че eclipse да ползва тези инсталирани неща ? Може би трябваше в определена папка да ги сложа или нещо от сорта ?

Благодаря предварително.

П.П. То всъщност и това Eclipse, който се тегли от горния сайт не иска инсталация, ама ако искам да пиша за андроид трябва да ползвам този, който сега изтеглих, а иначе на другия или ? Няма ли как да ползвам един и за двете цели ?

Здравейте !

В тази тема, както и тук, въпреки, че не е изцяло според запитването Ви, съм цитирал един плъгин за Еклипс, който ще Ви позволи да пишете и на Андроид.

SDK-я си идва с една доста интересна версия на Еклипс, която е изцяло Android-ориентирана (и всъщност и аз не я ползвам). Лично, аз си тегля Eclipse за J2EE (идва с достатъчно плъгини за Enterprise разработка, защото се оказа, че един по един да се инсталират си е драма). Добавям му няколко Toolkit-а, като ADT (Android Development Toolkit), PDT (Php Development Toolkit), CDT (C/C++ Development Toolkit) и още няколко, свързани с Python, Git и SVN. Така не се налага за всяко нещо да имам отделно IDE. В този смисъл, можете да инсталирате ADT-то, и да програмирате на Андроид с досегашното си IDE.

Видях, че update линка за плъгина нещо липсва. Въпреки това, поне в средата ми, той още е валиден: https://dl-ssl.google.com/android/eclipse/

Използвайте линка, за да инсталирате плъгина в съществуващото си IDE (Меню Help -> Install New Software ... -> Add ... -> Въвеждате име и URL-то на update сайта.)

Поздрави !

P.S. Еклипс не е точно portable - просто няма инсталатор, който да разархивира файловете в структура, а е просто един zip. Не очаквайте, че ако го запишете на флашка, той винаги ще тръгва на всеки един компютър с каквато и да е Java, инсталирана върху него. Най - малкото има 32 и 64 битова версия, според това, каква Java е инсталирана на компютъра Публикувано изображение

Редактирано от soundtracker (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.