Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,да се извиня ако не съм в правилния раздел,понеже пиша от телефона и форума ми е много сбит.Имам форматирана пълна с файлове флашка.На едно пц се отваря нормално.Другото пц го преинсталирах,и когато пробвах да сложа файловете от флашката,ми излезе съобщение,че не е форматирана и трябва да бъде.Но тогава няма ли да затрия всички файлове?Да има начин да се оправи,че иначе на всяка преинсталация да се затрива флашката е малко досадно?Мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи модела на проблемния компютър, където не се отваря флашката. Има вероятно да не са инсталирани драйвери.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста е стар и вече не му помня характеристиките.Не съм в нас,наистина може да са драверите,понеже нямах нет и може би не са се инсталирали.Мерси все пак

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталираш си програмата AIDA или Speccy. Те ще могат да ти покажат с какъв хардуер си. От там вече, ще може да ти дадем линк с драйверите от производителя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи модела на проблемния компютър, където не се отваря флашката. Има вероятно да не са инсталирани драйвери.

Mainboard-MSI

AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3600+ 

1,8GHz,1GB Ram

GForce 8500 GT 512 MB

Изписва ми,че драйверите за диска и флашката работят нормално,няма удивителни в Device Manager.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен MSI на пише ли нещо друго за марката на дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Освен MSI на пише ли нещо друго за марката на дъното.

K9N Neo MS-7260 Ver 1.0 K9N Neo nForce 550 AMD 

AM2 4* DDR2-667/800

Това е информация от кутията,понеже на проблемния компютър ми се губи нета.

Редактирано от bojoviki (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

K9N Neo MS-7260 Ver 1.0 K9N Neo nForce 550 AMD 

AM2 4* DDR2-667/800

Това е информация от кутията,понеже на проблемния компютър ми се губи нета.

Предполагам си с Wndows XP. От тук ли са свалени драйверите 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам си с Wndows XP. От тук ли са свалени драйверите 

Не съм ги теглил от нет,намерих диска за дъното и го сложих,затова в по-горен пост пиша,че ми излиза надпис за нормална работа,тоест драйверите би трябвало да са на лице.Но може и нещо аз да бъркам.Да пробвам ли тези,които ми предоставяш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай тези за чипсета на дъното. Те отговарят и за USB портовете. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай тези за чипсета на дъното. Те отговарят и за USB портовете. 

Точно тях от диска съм сложил,но ще пробвам отново и ей сега ще пиша.Мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно тях от диска съм сложил,но ще пробвам отново и ей сега ще пиша.Мерси

А с каква ОС си? В какъв формат ти е форматирана флашката? На компютъра, където няма проблеми с каква ОС е той?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А с каква ОС си? В какъв формат ти е форматирана флашката? На компютъра, където няма проблеми с каква ОС е той?

На проблемния компютър е XP.На другия компютър е 7ца.Флашката е в NTFS.Нямал съм проблеми преди на нито един от двата компютъра.

П.П.На преинсталирания компютър ми изписва някаква друга файлова система на флашката.Само да свърши инсталацията на драйверите,ще погледна какво ми изписваше

П.П2.Файловата ситема е RAW

Използвани мб 0

Свободни мб 0

Ако нищо не може да се направи(но нямам идея защо),да взема да копирам файловете на пц1 и да форматирам флашката на пц2 и наново да си ги сложа.Нищо,че няма логика,ама няма да мога да я подкарам по друг начин.

Редактирано от bojoviki (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този проблем го оправя TestDiskАз наскоро оправях 32GB след освобождаване от VirtualBox - компютрите я познаваха като RAW 0MB. TestDisk я видя и всичко е ок. Лошо, ако не я види като диск - обикновено това означава проблем в контролера на флашката.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може само да предполагам, но ако си форматирал флашката под Windows 7 в NTFS формат, вероятно поради тази причина XP не я вижда.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този проблем го оправя TestDisk

Toва да го разбирам ли,че е за поправяне на дискове или бъркам?И как по-точно ще помогне,ако можеш да ми разясниш?Мерси

Може само да предполагам, но ако си форматирал флашката под Windows 7 в NTFS формат, вероятно поради тази причина XP не я вижда.

Сега не мога да си спомня,понеже беше преди доста време,но има резон в това ти мнение.И в такъв случай остава да й презапиша файловете на 7цата и да я форматирам на XP-то.Но ще последва следващия проблем след време когато преинсталирам 7цата.Може да не бъде разпозната заради това,че флашката е форматирана под XP.Но мерси все пак за отделеното време.Ще пиша след формата ако тръгне.Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвай тази програма за формат на флашката. По сигурно е. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да това явно е бил проблема,тръгна си.Само не знам защо не ми позволи да я форматирам отново в NTFS,а имаше опция само за FAT32?Възможно ли да е понеже досега е била в NTFS формат?

Използвай тази програма за формат на флашката. По сигурно е. 

Малко късно,вече е готова с вградения инструмент

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е сега във FAT32 няма има капризен Windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е сега във FAT32 няма има капризен Windows.

А можеш ли да вметнеш каква им е разликата между двете файлови системи?Понеже мислех,че FAT32 "вижда" до 4гб,а NTFS нагоре.Но сега виждам,че и на FAT32 се "вижда" цялата флашка.Може би има значение само при дяловете на харда ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Toва да го разбирам ли,че е за поправяне на дискове или бъркам?И как по-точно ще помогне,ако можеш да ми разясниш?Мерси

Това е инструмент за ремонт на файлови системи, за копиране на файлове от повредени дискове(е, със здрава електроника)Проблемът не е в това къде е форматирана, а, че се е повредил или MBR или таблицата с разположение на файловете.Ако беше пуснал TestDisk и беше видял флашката като диск(както е показано в ръководството), точно за няма 2 минути щеше да е възстановено съдържанието на флашата и достъпността й. Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.