Премини към съдържанието
lidera

Администратор няма права до папка след преинсталация

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам следния казус, който не мога да си обясня:преинсталирах компютъра на сестра ми от Windows XP на Windows 7 Pro 64bit. С форматиране на диск C и запазване на другите дискове. Направи ми впечатление, че една от папките на другия диск е станала със зелен надпис. Вътре има снимки и при опит за отваряне на която и изкача съобщение, че нямам достъп. Погледнах security permissions и направих owner да е потребителя, с който съм се логнал... направих да има пълни права и т.н. и резултата оста същия.. Администраторски акаун също няма права... ИдейПоздрави

post-53976-0-36123300-1405875347_thumb.j

post-53976-0-69216300-1405875353_thumb.j

post-53976-0-67322900-1405875357_thumb.j

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попитай сестра си да не би да е ползвала програма за заключване на папката или подобна, която дава права на определен потребител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Публикувано изображение

На снимката кликни на Edit> маркирай Replace owner on subcontainers and objects и щракни Apply.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Не е използван допълнителен софтуер за заключване на папки и подобни

2. Ако има значение е ползван само софтуер за организиране на снимките   PICASA

3. 

На третата снимка кликни на Edit>Add 

така?

post-53976-0-37614400-1405876683_thumb.j

post-53976-0-24902900-1405876688_thumb.j

post-53976-0-07292800-1405876693_thumb.j

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Криптирани файлове. Честито. Не си пазите ключове, сертификати, няма начин за декриптиране. Нямате и няма да имате повече достъп до тези файлове. Това е защитна функция на Windows, реализирана чрез EFS.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как са успяли да се криптират?! и наистина ли няма начин за достъп???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са криптирани файлове! Това е от Windows-a - не са конфигурирани правата за достъп до папките/файловете в диска. Много често това се случва след преинсталация. А наличието на EFS без ключ/сертификат отдавна не е синоним на загубени данни.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са криптирани файлове! Това е от Windows-a - не са конфигурирани правата за достъп до папките/файловете в диска. Много често това се случва след преинсталация. А наличието на EFS без ключ/сертификат отдавна не е синоним на загубени данни.

Айде недей вика. В Windows запазен за криптирани от EFS файлове цвят е зелен, а син за компресирани чрез NTFS файловата компресия файлове. Човека е задал пълни права върху файловете - на къде повече от това?EFS без ключ си е синоним на загубени данни.

А как са успяли да се криптират?! и наистина ли няма начин за достъп???

Десен бутон върху файла/директорията, избираме Advanced и Encrypt Contents to secure data Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, Simtech, прав си - сега видях на първата снимка, че са в зелено файловете. И е след преинсталация, т.е. ключът/сертификатът не е запазен. Elcomsoft имат инструмент за дешифриране, но той е на едни цени...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да потърсиш програмата Advanced EFS Data Recovery Pro v4.02 или някакъв подобен софтуер и би следвало да се получи. Все пак има възможност и да не стане...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, Simtech, прав си - сега видях на първата снимка, че са в зелено файловете. И е след преинсталация, т.е. ключът/сертификатът не е запазен. Elcomsoft имат инструмент за дешифриране, но той е на едни цени...

Влизам в темата и пиша точно 1 мнение с отговора, защото съм погледнал правилно и до колкото знам зрението ми е все още цветно, а монитора на лаптопа не е черно бял. Предлагам по-внимателно да четеш и преглеждаш, преди да излизаш в опозиция.А относно EFS - ако я няма SAM базата, нито се знае потребителската парола, дори и с програми, които се възползват от слабостите в EFS, които няма вечно да са там, под съмнение е цялостно възстановяване на информацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Йордан Георгиев Йорданов
      Здравейте запознах се с този форум на скоро "kaldata" и видях , че има доста разбирачи в тази свера на Дизайнерство "Уеб&Графичен" дизайн . Сайт линк натисни ТУК ! 
      Екипа които търся е следния ;
      [ Модератор ][ Дизайнер ][ Ресурси ] ( Изисквания ) 
      Дизайнер ;
      Напреднали умения с PhotoShop
      Модератор ;
      Да има поне минималния познания на програмата
      Ресурси ;
      Да има желанието да качва различни и нови ресурси в сайта 
      Към всеки член ;
      Да може да работи в екип ;
      Да има желанието и времето да се занимава ;
      Не е задължитено да сте приятен и позитивен човек  
    • от MaDCoW
      Здравейте. Имам един стар лаптоп, за който се сетих (Dell Latitude D430) та реших да го включа, но стигна до там, че зарежда логото на Windows 7, и се рестартира. Реших да го преинаталирам, качих Windows 7 на флашката (понеже лаптопа няма място за CD/DVD) и започвам да го преинсталирам, но за съжаление ми излиза Fatal! Inconsistent data read from (0x80).. Ако някой помогне ще съм много благодарен! ☺ Ето и какво точно ми излиза 
    • от Мария333
      Моля, помогнете ми! Онзи ден преинсталирах телефона си samsung galaxy j3 2016 , но съм забравила имейла и паролата за профила в гугъл. Какво да правя??
    • от asdfj
      Привет! 
      Макар и вече стара да е тази ОС имам проблем при самата инсталация или по скоро не тръгва диска на лаптоп Fujitsu Siemens .Въпроса ми е как да подкарам Сд-то Пробвах с Неро да го направя боотващ но пак не иска.Моля за помощ какво да правя.
    • от pcservizpld
      Имам проблемен андроид таблет, който ЯВНО е китаец носещ марката Philips. От марката ми съобщават, че такъв артикул не предлагат. А сега търся ROM или поне firmware ъпдейт с който да поправя скапалия се андроид. Тъй като тази информация не ми бе предоставена от никой се нуждая, ако случайно някой притежава такъв таблет Philips PI3100Z2/58 да предостави Бекъп направен чрез  Nandroid, ROM Manager или по този начин: https://www.howtogeek.com/125375/how-to-create-a-full-android-phone-or-tablet-backup-without-rooting-or-unlocking-your-device/ на своя таблет. 
      А ако някой има идея, на кой китайски таблет наподобява нека даде предложението си, може да са с еднакъв софтуер.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.