Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Някой може ли да помогне, как да свържа този датчик с алармата? Открих тази стара аларма вкъщи и реших да е свържа понеже ни обраха. Но няма схема и изникнаха някой проблеми.

1. свързвам е директно с 12v адаптер понеже акумулатора е паднал до 0v.

2. когато закача към клемите на акумулатора започва да пищи.

3. когато оставя клемите и е свържа през клемите на платката + и - мяка веднъж леко и нищо.

и не знам как да свържа датчика понеже кабелите бяха изпокъсани имаше червено и черно на + и - и другите на R R,

а на алармата жълто на TC и червено и черно на + и -

Благодаря предварително.

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t34.0-12/10568773_10203282788983832_1204890986_n.jpg?oh=c36a5610714c7884c68dec0a126ec9b2&oe=53CDDD7B&__gda__=1406016426_4de8d85891011bef8a4dfe23fb0aed41

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t34.0-12/10566283_10203282789503845_771031087_n.jpg?oh=88bbb5fce4e8e7a9d12ffa54075302a4&oe=53CDCC55&__gda__=1406003937_f1aabca1cc9a2e34c17cb5f9806c65df

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t34.0-12/10559178_10203282790303865_960716957_n.jpg?oh=3afe1700cec49a3943d179ae4260afd0&oe=53CDCE82&__gda__=1406009974_be6e8b72920b662b52dbb082ca0bc094

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз алармена система нещо не виждам. Едното на снимките е сирена, другото е PIR сензор ама самата алармена система липсва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най - напред нищо не разбрах от обяснението ти във връзка с проблема. Имам чувството ,че си снимал безразборен набор от от платки и компоненти. 

Та, имаш моделите с техните номера и вземи поразрови в Интрернет за да  намериш схемите за свързване. 

Една нова, проста домашна аларма не надхвърля 50лв.

Сега малко обяснения:

- Червеният кабел винаги води към клема +

- Черният кабел винаги води към клема -

- Адаптера може да няма необходимата мощност  за захранване на тази система и за това тя се държи различно при свързване към акомулатор. Липсата пък на коректно подвързан датчик също може да кара системата да "пищи" непрекъснато.

- Тази ситема след като е демонтирана, то причина за това може да е нейната неработоспособност!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е, че е много стара и никъде не пише модел номер и т.н. предполагам, че е honeywell, защото датчика е на тази фирма.

Прилича на антика. Имаше и кабели с мукове над вратите, но циганите са окрали кабелите. Датчика беше свързан с кабели на R R като предполагам, че е било затворен кръг, но как да направя този кръг в системата има само една клема с

5 изхода: TC, +, -, TMP out 1, TMP out 2 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Една нова, проста домашна аларма не надхвърля 50лв.

Тъй ли?, Покажи ми една такава.

Датчика беше свързан с кабели на R R като предполагам, че е било затворен кръг, но как да направя този кръг в системата има само една клема с

5 изхода: TC, +, -, TMP out 1, TMP out 2

Пак ти казвам, че това не е алармената система, а сирената.

Свири като се подаде ток на клемите на акумулатора.

- си е минус 12V, на Т/С се подава +12V за да млъкне сирената, като отпадне това захранване почва пак да свири.

+ е 12V само за заряд на акумулатора.

Потърси пак трябва да има и друга кутия, освен ако циганите и нея не са я откранали.

Редактирано от ined (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другия вариант за който се сещам е да вържа адаптера към 220 волтова фото клетка и като мине някой от там да се задейства и директно да започва да пищи....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е много подходящо това. Тия фотоклетки се задействат от какво ли не. Особено ако става въпрос за дворно място...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другия вариант за който се сещам е да вържа адаптера към 220 волтова фото клетка и като мине някой от там да се задейства и директно да започва да пищи....

Не се занимавай с глупости. Като чукнеш в Гугъл "алармени системи" ще ти излязат 1001 предложения, за всеки джоб. Да не говорим, че цените за СОТ, са приемливи......Ако пък много държиш да минеш съвсем тънко, в магазините за 1лев продават едни пищялки, които могат и от дете да се монтират на вратите и прозорците ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй ли?, Покажи ми една такава.  

Има, има.

В момента нямам много време да ровя в интернет!

Не говоря за скъпи професионални, а за така наречените битови. Има всякакви изпълнения, които вдигат шум и работят добре. Предлагат се в магазини от веригата "Всичко по левче", като  Кит за сглабяне и като предложения за по елементарни решения в електронните магазини. 

Всъщнос няма да изплашиш крадците с това.

Преди няколко дни  обраха по обяд апатртамент във нашия блок обурудван със хубава врата, СОД, GSM комуникатор. Обира е бил толкова светкавичен, че никой не е успял да отреагира. Хората в блока също нищо не знаеха.Апашите, пък си бяха задинали доста неща! Писъка на алармата не ги е трогнал, а и те много бързо я били извадили извън строй.

Прави застраховка и се моли да не те обират повече! (това последното към автора на темата)

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-евтината читава домашна аларма да ''плаши гаргите'' е BSM Home3 e около 100 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-евтината читава домашна аларма да ''плаши гаргите'' е BSM Home3 e около 100 лева.

Най евтината аларма за дома е 18 лв. Монтира се за охрана само на 1-на точка, датчика е PIR и се захранва от батерии осигуряващи около 30 минути здраво пищене. Има дори 2 дистанционни сформата на ключодържател. Продава се в магазините "Всичко по левче", в магазините за дребна битова техника или такива за електронни компонети. Като да плаши гаргите - става, макар, че нещо гаргите напоследък не се плашат лесно от някакво си пищене.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най евтината аларма за дома е 18 лв. Монтира се за охрана само на 1-на точка, датчика е PIR и се захранва от батерии осигуряващи около 30 минути здраво пищене. Има дори 2 дистанционни сформата на ключодържател. Продава се в магазините "Всичко по левче", в магазините за дребна битова техника или такива за електронни компонети

Ти четеш това което съм написал както дявола чете евангелието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сатурна е 77 лв + 10 лв за акумулатор. (евентуално ако искаш да вдига по-голяма врява може да вземеш още един и за старата сирена - алармата има изход за управление на външна сирена.) А това за боклуците от "магазин за 1 лев" даже няма да кометирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това за боклуците от "магазин за 1 лев" даже няма да кометирам.

Боклуци , но се продават и тук:

http://www.donsoft-bg.com/category.php?id_category=95&gclid=CNzSuLPe1r8CFfMgtAodRhIAsQ

Мога да ти изредя поне още 50 линка с подобна техника на подобни цени!

Да не изключваме и далеч по - ефективните методи за охрана и наблюдение, както и това с което се защитават " белите" хора по света" т.е СОД, застраховане, видеонаблюдение в реално време и изобщо човек може много да види в Интернет. Пак казвам - престъпниците вече не се стряскат от локални аларми та ако ще да са от 1000лв.

Още когато имах "жълто" покрай устата, работех в охранителна фирма на видеоконтрол а след това в техническият им отдел. Един от обектите беше с локална аларма с включена външна сирена и лампа, та един ден настана технически проблем. Алармата не спря да пищи  и свети половин ден, като на това никой не обърна внимание. Не обърнаха внимание дори периодично минаващите коли на МВР.

Та сега да видим:

- Заслужава ли си хвърлянето на пари в нещо, което може и да не помогне.????

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това със Сот фирмите е много относително, аз преди бях на една фирма която не си правеше труда даже да ми звънне като стане аларма ( комшията ми звъни и вика "сота свири", а ония скапаняци  викат, "да знаеме няма проблеми":) и така ме обраха, бяха заглушили сот сигнала и изнесоха каквото можаха, след това ги изхвърлих и отидох при друга фирма, само че там за същите пари получих двойно подсигуряване, имам предвид допълнителен модул който излъчва непрекъснат сигнал, и   който подава аларма ако спре. И когато гадовете дойдоха пак и заглушиха основният сот както и допълнителният модул тогава сотаджиите се появиха ( точно за 1 минута, ама все пак спят на бензиностанция на 100 метра) и ги спипаха, а  след това  ми се обадиха.....ех че купон падна......Както и да е, няма смисъл от няккави стари неща за които не си сигурен дали въобще ще свършат работа, опитваш се да свържеш нещо за което даже не си сигурен дали ще работи, навсякъде даже и по затънтените села вече има сот патрули и не е толкова скъпо, по добре се възползвай.

Редактирано от COBRA (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.