Премини към съдържанието
Momichence

Въпрос относно Интернет и Nokia Asha 210

Препоръчан отговор

Здравейте.

От един месец имам Nokia Asha 210.

Нямам мобилен интернет, защото не ми е нужен. Понякога си ползвам wireless вкъщи и си тегля музика, игри, картинки и теми за телефона.

Вече сигурно 10 пъти стана се оказа, че съм теглила игри/програми, които искат интернет, за да бъдат ползвани. Съответно те явно си правят някакви ъпдейти и ми активираха интернета на мобилният оператор за 24часа.

След клато платих една тлъста сметка почнах да подбирам игрите и темите за телефона, които тегля. И всичко беше наред.

Днес отново обаче пак изгорях с активиран мобилен интернет за 24часа от оператора. А не съм докосвала телефона.

Вчера теглих игри и теми, но внимателно прегледах всичките и не видях някои от изтеглените да искат интернет. Но явно има такава? 

Проблема е, че не мога да разбера кои са.

Варианта е да изтрия всичко и да ми е мирна главата, но никак не ми се иска.

Въпроса ми към Вас е, има ли начин да разбера какви ъпдейти и неща тегли телефона ми? Нещо, като хронология?

Той е с операционна система Симбиан, ако ще Ви е полезно, като информация.

МНОГО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ!!!

Редактирано от Momichence (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей Игрите който искат интернет са със едно ключе на самата икона поне при мен на Nokia x2 са така  за най сигурно отиди във магазин съответно на каквато карта използваш  Глобул емтел Виваком Боб и им кажи да ти спрат интернета щом имаш wireless и няма имаш проблеми 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей. Аз се обаждах по телефона и говорих с Глобул. Казаха, че нямало как да се махне, като опция. Как мислиш? Дали е така или са ме изпързаляли?

Никоя от игрите няма иконка с ключ или подобна.

Темите може ли да се ъпдейтват? Те имат разни иконки ама не знам. Някои имат катинарчета, но те са отключени. А и имам теми със задни дати с въпросните катинари, които не са правили проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на сайта на глобул има информация ако си при тях трябваше да се прати смс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей. Аз се обаждах по телефона и говорих с Глобул. Казаха, че нямало как да се махне, като опция. Как мислиш? Дали е така или са ме изпързаляли?

Никоя от игрите няма иконка с ключ или подобна.

Темите може ли да се ъпдейтват? Те имат разни иконки ама не знам. Някои имат катинарчета, но те са отключени. А и имам теми със задни дати с въпросните катинари, които не са правили проблем.

При мен  Ключа е жълт това означава че трябва интернет за да го ползвам за темите не вярвам да се ъпдейтват 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настройки -> свързване ->пакет данни->мобилни данни-> изключено. Така ще ти е спрян постоянно. Също можеш да направиш това Настройки -> свързване ->интернет връзка -> първо титайТези настройки ги гледам от моя 311 дето е с s40 full touchПрекарай си един интернет на сметката. Мисля че беше 2 лева месечно отгоре. И операционната ти система не е симбияна е негова деградация. От нокия я наричат S40 UI.

Редактирано от danchobg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настройки -> свързване ->пакет данни->мобилни данни-> изключено. Така ще ти е спрян постоянно. Също можеш да направиш това Настройки -> свързване ->интернет връзка -> първо титайТези настройки ги гледам от моя 311 дето е с s40 full touchПрекарай си един интернет на сметката. Мисля че беше 2 лева месечно отгоре. И операционната ти система не е симбияна е негова деградация. От нокия я наричат S40 UI.

Здравей, много ти благодаря, че се отзова.

Но аз нямам такова нещо в настройки. В настройки имам следните: Profiles, Themes, Tones, Display, Date and time, My shortcuts, Sync and backup, Connectivity, Call, Phone, Accessories, Configuration, Security, Nokia account, Restore factory sett.

Някаква идея къде да го търся това за спирането?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влязох в Connectivity -> Internet Telephone и натиснах Connect. Изпрати ме в Nokia.com

Там имам да избера между Activate an existing account , Create new account и Help ??? :/ 

А в сайта на глобул пише следното: 

В зависимост от възможностите на вашия телефон, вие можете да ограничите достъпа до мобилен интернет, както и да изберете използване само на Wi-Fi мрежи.Имайте предвид, че повечето смарт телефони поддържат подобно ограничение, но ограничение от страна на GLOBUL не се прилага.

Така че остава варианта само на Данчо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.