Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички! търся си вентилатор/и за компа ми отстрани на кутията имам две места за 150mm вентилатор и за 100mm вентилатор мерих по диагонал! Ако може с бюджет до 25 лева ?  и да ми обясните как се свързва ? Също и вентилаторите да са безшумни и бързички за извеждане на топъл въздух! 25 лева за два можже 20 за един ! Ето характеристики: 

ПРОЦЕСОР: INTEL PENTIUM G3420 3.2GHZ 3MB
КАПАЦИТЕТ: HDD 2000 GB
КАПАЦИТЕТ RAM: 6 GB
ВИДЕО КАРТА: NVIDIA GE FORCE GT 610 2 GB
ДЪННА ПЛАТКА: INTEL H81M S.1150, DDR3-1600
КУТИЯ: 400 W ATX
ОПТИЧНО УСТРОЙСТВО: DVD+-RW
БРОЙ USB ПОРТОВЕ: 2XUSB 3.0, 4XUSB 2.0
ДРУГИ ПОРТОВЕ: GLAN, AUDIO

Ако ви трябват снимки пишете!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре си посочил дъното,за да ти кажем къде да ги боднеш (или в молексите),но кажи и кутията,за да ти обясним по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да я разбера ? Пише отпред Delux  искаш ли снимки има и място отзад пак за 150мм вентилатор ? Публикувано изображение

Малко ме съмнява 150 мм.

Вземи два такива;единият отпред,отдолу или отстрани-да вкарва въздуха,другият отзад-да изкарва.Мушкаш ги в дъното,където пише FAN_ или в молексите на захранването(ще се ориентираш).Дано да станат,ако ли не-дупчиш 4 дупки за видиите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.kschardware.com/product.php?id_product=74 ето я кутията :) 15см е по диагонал дупката ! :)

може и 100 мм да е 

Редактирано от Jivko Jivkov14 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вентилаторите не се "мерят" по диагонал, а страната на квадрата на вентилатора. Понеже линка за кутията не дава пълна информация, кажи какви има инсталирани в кутията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очевадно е, че нямаш нито един охлаждащ вентилатор на кутията. Посочвам тук един вентилатор, където много добре се виждат отворите за закрепване.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както каза колегата, вентилаторите не се мерят по диагонал, трябва да ги мериш отвестно. Имам предвид кутията има острани много дупки , от долу нагоре, а не по диагонал ( мериш от най долу в ляво до най горе в ляво) , за да видиш какъв е размера на вентилатора, трудно ще намериш вентилатор 15 сантиметра, повечето са или 12 или 14 ки. Премери като хората и ще ти кажат какъв да си вземеш.

Редактирано от COBRA (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвесно те са 2 места за вентилатора ! Мерих едното място ! От единия болт до другия ОТВЕСНО е 100 мм- 1см ! Та имам бюджед 20/25 лева за ДВА ! Да са бързи и безшумни ! :)

какво стана кобра >?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията ако съм и разпознал правилно модела има възможност за 120 мм както и един 80 мм.80 mm и 120 mmпс. Лош въздушен поток та по-добре да се смени кутията вместо да се купуват вентилатори по-скъпи от нея.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според официалният сайт http://www.exmory.com/delux_case_mq877.html кутията подържа два 12 см вентилатора отстрани и и два 8 извеждащи отзад. Поне според снимките.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, не знам от къде я намери тази рулетка :) Но според това което видях след дълго дзверене в екрана, както си премерил от дупка до дупка е 12 сантиметра, демек можеш да сложиш един 12 см вентилатор. Кутията е стар модел за това има за различни вентилатори но малки, и както каза Наруто е със лош въздушен поток, и купуването на скъп вентилатор не е най доброто решение. Но след като си решил отиваш и зимаш една 12 ка, и си ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@naruto ти е посочил два вентилатора, които напълно отговарят на изискванията ти. Те малко ще подобрят циркулацията на въздуха в кутията, но не могат да оправят като цяло лошият поток. От всичко, най-много страда HDD от високите температури. Прецени добре, дали си заслужава да добавяш вентилатори или да се ориентираш към закупуване на нова кутия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да да 120мм е моя грешка !

@naruto ти е посочил два вентилатора, които напълно отговарят на изискванията ти. Те малко ще подобрят циркулацията на въздуха в кутията, но не могат да оправят като цяло лошият поток. От всичко, най-много страда HDD от високите температури. Прецени добре, дали си заслужава да добавяш вентилатори или да се ориентираш към закупуване на нова кутия.

Не искам да сменям нищо понеже компа е в гаранция още година и 10 месеца ! за това искам да сложа вентилатори но ми дайте оферти! 2 броя до 25 лева БЪРЗИ И БЕЗШУМНИ и да мога да ги контролирам от Speedfan :) !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този и този. Като имаш в предвид и едни 6-7 лв. за куриерска доставка. И след като конфигурацията е в гаранция ти сам не може да си ги монтираш - ще се наложи да отидеш в сервиза.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този и този. Като имаш в предвид и едни 6-7 лв. за куриерска доставка. И след като конфигурацията е в гаранция ти сам не може да си ги монтираш - ще се наложи да отидеш в сервиза.

Тези са за изкарване на въздух нали ? и става ли за ми дадеш линк или видео или просто да ми обясниш , как сам да си ги свържа и инсталирам ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да пристъпим към обясненията, кажи има ли гаранционни лепенки по капаците на кутията?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали е в гаранция?   Значи тогава има лепенка, и не можеш сам да ги сложиш защото ще изгубиш гаранцията, трябва да отидеш в сервиза и там да ги монтират, а ако няма гаранционна лепенка на страничният капак отзад то тогава може да смениш кутията. Имам предвид ако е купен от някоя техно бакалия ( което предполагам че е така заради кутията със някакво измислено захранване, и слабата видеокарта, на читав процесор, такива са обикновенно взети от някой техно нещо и имат надпис утра геймърски комп) то тогава има една лепенка отстрани и не може да я късаш щото гориш, но ако е взет от фирма и просто сглобен там, то гаранцията ти си важи, можеш да смениш кутията, просто ще имаш една кутия в гаранция излишък :)  Колкото до монтирането, то е много лесно, в комплекта на вентилаторите има 4 винтчета, завиваш вентилатора към кутията с тях, ако искаш да вкарват въздух то тогава перката на вентилатора сочи навън, а ако искаш да изкарва топлият въздух от кутията то тогава лепенката  която е отзад на вентилатора се слага така че да я виждаш през решетката на кутията. И няма изкарващи или вкарващи вентилатори, едни са, просто ги обръщаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да пристъпим към обясненията, кажи има ли гаранционни лепенки по капаците на кутията?

Те аз съм махнал двата капака да се извежда поне малко въздуха и съм го сложил във бюрото да не се пълни с прах! няма лепенки ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали е в гаранция?   Значи тогава има лепенка, и не можеш сам да ги сложиш защото ще изгубиш гаранцията, трябва да отидеш в сервиза и там да ги монтират, а ако няма гаранционна лепенка на страничният капак отзад то тогава може да смениш кутията. Имам предвид ако е купен от някоя техно бакалия ( което предполагам че е така заради кутията със някакво измислено захранване, и слабата видеокарта, на читав процесор, такива са обикновенно взети от някой техно нещо и имат надпис утра геймърски комп) то тогава има една лепенка отстрани и не може да я късаш щото гориш, но ако е взет от фирма и просто сглобен там, то гаранцията ти си важи, можеш да смениш кутията, просто ще имаш една кутия в гаранция излишък :)  Колкото до монтирането, то е много лесно, в комплекта на вентилаторите има 4 винтчета, завиваш вентилатора към кутията с тях, ако искаш да вкарват въздух то тогава перката на вентилатора сочи навън, а ако искаш да изкарва топлият въздух от кутията то тогава лепенката  която е отзад на вентилатора се слага така че да я виждаш през решетката на кутията. И няма изкарващи или вкарващи вентилатори, едни са, просто ги обръщаш.

НЯМА ЛЕПЕНКИ !! Пичове кутия НЯМА да сменям искам да си сложа 2 вентилатора 120 мм БЪРЗИ И БЕЗШУМНИ ДО 20-25 лева ! :):D Ако някой ги има в излишък можи да ги подари  ? :D :D

МОДЕЛ EXTREME G3420 ПРОЦЕСОР INTEL PENTIUM G3420 3.2GHZ 3MB КАПАЦИТЕТ HDD 2000 GB КАПАЦИТЕТ RAM 6 GB ВИДЕО КАРТА NVIDIA GE FORCE GT 610 2 GB ДЪННА ПЛАТКА INTEL H81M S.1150, DDR3-1600 КУТИЯ 400 W ATX ОПТИЧНО УСТРОЙСТВО DVD+-RW БРОЙ USB ПОРТОВЕ 2XUSB 3.0, 4XUSB 2.0 ДРУГИ ПОРТОВЕ GLAN, AUDIO

А и ако някой се интересува да званне понеже ми трябват парички за вентилатор МОЯ е обявата! :) 

http://olx.bg/nay-dobrata-el-tsigara-na-pazara--joyetech-ego-c-upgrade-1000mah-bateriya-i53669546

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като кутията е отворена, погледни точният модел на дъното, за да ти посоча къде да свържеш вентилаторите. Този Intel H81M не излиза в мрежата, а пък и трябва да имаш и книжка за него.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.