Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.Сравнявах цените на телефоните и този ми се видя на най изгодна цена.Според вас добри ли са му характеристиките и добра ли е операционната система?

http://www.mtel.bg/ustroystva/mc/device/ma/index/device/2536.Nokia-Lumia-630

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За парите си (нямам предвид тия, дето се купуват от оператор) си е отличен избор. Операционната система работи страхотно, има и огромен брой приложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За парите си (нямам предвид тия, дето се купуват от оператор) си е отличен избор. Операционната система работи страхотно, има и огромен брой приложения.

Направи ми впечатление, че процесора е с 4 ядра и мисля,че няма да има проблемите на някои телефони да забива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

WP трудно ще забива, дори най - ниския клас телефони (Lumia 520 примерно) се държат добре ... минуса на това телефонче е че е с 512 RAM а някой приложения/игри искат 1GB минимум, но за цената си е супер :)

Редактирано от TheDarkAngelOfHope (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

WP трудно ще забива, дори най - ниския клас телефони (Lumia 520 примерно) се държат добре ... минуса на това телефонче е че е с 512 RAM а някой приложения/игри искат 1GB минимум, но за цената си е супер Публикувано изображение

А знаете ли кои приложения искат 1гб ram?Skype Facebook браузърите Talking Tom играта и подобни ще има ли проблем с тях?

http://www.mtel.bg/ustroystva/mc/device/ma/index/device/2493.LG-L70 попаднах на този по-добър ли е от нокията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А знаете ли кои приложения искат 1гб ram?Skype Facebook браузърите Talking Tom играта и подобни ще има ли проблем с тях?

http://www.mtel.bg/ustroystva/mc/device/ma/index/device/2493.LG-L70 попаднах на този по-добър ли е от нокията?

Няма да имаш проблем със социалните приложения, както и с повечето игри (Talking Tom, Angry Birds, Temple Run 2, Subway Surfers, Asphalt...)

Редактирано от Bulgaria8 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да малко са приложенията които искат 1GB но не се сещам кои съм срещал с такива изисквания. За мен нищо с android (в един ценови клас) не е по - добро от WP (поне за момента) :) Иначе L70-то е с двуядрен процесор и 1 GB RAM т.е. двойно повече RAM но с по - слаб процесор :)

Редактирано от TheDarkAngelOfHope (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами мисля,че ще бъде мумията.Благодаря ви на всички за мненията!!Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе,момчета на мен ли нещо ми има?!

Във Виваком тоя телефон ми казват, че е с 1GB РАМ, а навсякъде го намирам с 512МВ.

На кой да вярвам сега?

512 РАМ не са ли много малко за тази алчна откъм ресурси ОС Уйндоус 8.1?!

Редактирано от C.O.M.O.D.O (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе,момчета на мен ли нещо ми има?!

Във Виваком тоя телефон ми казват, че е с 1GB РАМ, а навсякъде го намирам с 512МВ.

На кой да вярвам сега?

512 РАМ не са ли много малко за тази алчна откъм ресурси ОС Уйндоус 8.1?!

512 e. Аз лично досега не съм срещал приложение, което да не мога да инсталирам (с изключение на 2-3 игри). Windows Phone е в пъти по-добре оптимизиран от Android.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де...не се ли задръства бързо тоя телефон само с 512МВ вътрешна памет?!

Хм...за мен са плашещо молко тези 512, но мога да се съглася с теб, че Уин 8.1 е много по-добре оптимизиран спрямо недъгавия Андроид.Тя тая Нокия с 512 РАМ работи много по-бързо и не забива толкова колкото един Андроид с 4 ядрен процесор и 2 ГБ оперативна.Много по-мазно, бързо и безпроблемно върви тая Нокия.Сега отивам да го взема в офис на Вива...дано да остана доволен от работата си с този телефон.

А има ли кракнати приложения за този телефон с тази ОС или всичко трябва да си купувам?

Как стоят нещата?

Имам още 2 часа на разположение да се разколебая или да се убедя да го взема...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де...не се ли задръства бързо тоя телефон само с 512МВ вътрешна памет?!

Хм...за мен са плашещо молко тези 512, но мога да се съглася с теб, че Уин 8.1 е много по-добре оптимизиран спрямо недъгавия Андроид.Тя тая Нокия с 512 РАМ работи много по-бързо и не забива толкова колкото един Андроид с 4 ядрен процесор и 2 ГБ оперативна.Много по-мазно, бързо и безпроблемно върви тая Нокия.Сега отивам да го взема в офис на Вива...дано да остана доволен от работата си с този телефон.

А има ли кракнати приложения за този телефон с тази ОС или всичко трябва да си купувам?

Как стоят нещата?

Имам още 2 часа на разположение да се разколебая или да се убедя да го взема...

Може да качваш кракнати приложения и игри, но трябва телефонът да е девелопърски отключен (работа за 5 минути).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече го взех...сега си направих акаунт в Майкрософт

Тази безплатната навигация добра ли е?

Да препоръчате някакви безплатни, но полезни приложения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече го взех...сега си направих акаунт в Майкрософт

Тази безплатната навигация добра ли е?

Честито! 

Навигацията е перфектна. Кажи, какви приложения ти трябват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито. И аз от скоро съм в семейството на WP. Приложенията, които съм си инсталирал са следните:

- Новини - ясно за какво служи. Избираш си източници и си четеш новините лесно и бързо.

- Flashlite - фенерче. Използва светкавицата, но 630-ката май нямаше такава (или се бъркам),

- Nokia Camera - Приложение за камера, което има ръчни настройки.

- Nokia Refocus - Интересно е да си играеш с него, но нищо повече. Можеш да рефокусираш снимки, които са правени само с това приложение.

- OneDrive - Качвам си неща, които искам да си смъкна на компютъра, но ме мързи да търся къде съм забутал кабела.

- OneShot - Пак за камерата. Има филтри като Instagram.

- Instagram Beta - Приложението на Instagram (ако използваш инстаграм ще ти е полезно).

- YouTube - Все пак понякога гледам и някое друго клипче.

- ZEDGE - Уолпейпъри и рингтонове. Доста ми е полезно.

И накрая ...

- Facebook - Приложението на фейсбук за windows phone. Имам го само и единствено за да мога да качвам снимки, защото незнайно защо през IE не може да се качват снимки във фейсбук. Инъче приложението е бъгаво... много бъгаво.

Бях си инсталирай жива плочка да ми показва прицентите на батерията, но не намерих нещо, което да се обновява само. Трябва при всички да влезеш в приложението и след това ще се обнови плочката, което е тъпо.

Това е. Ако има нещо друго ... питай :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Дано излезне читав.Много бързо работи...не дава да го пипнеш.

Коя е най-бързата външна памет, която мога да сложа на този телефон?

На навигацията, като й задам определени адреси и постоянно ми изписва, че не може да намери маршрут използвайки САМО позволените видове пътища в настройките за маршрут.

Аз не искам да ме прекарва през черни пътища, но явно ез тях не може, така ли е?Черните пътища трябва задължително да са позворени, щото иначе не може да намери маршрута, което за мен е странно!

Как мога да задам гласова команда на навигацията?

Има ли по-добра навигация от тази стандартната за WP?

И къде мога да намеря кракнати приложения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Тази безплатната навигация добра ли е?...

Няма да намериш по-добра платена.

Не знам за какви черни пътища говориш, на моята ѝ задавам началната и крайната точка и тръгвам, придружен от много приятен женски глас на български.

Ползвам GPS Voice Navigation, напълно безплатна е.

Приложения:

Booking.com

Bulgaria TV (страхотно качество и с HD канали)

Live TV World

Soccer Scores Live

SMS Паркинг - работи за София, Пловдив, Бургас, Велико Търново, Пусе, Пазарджик, Силистра и Слънчев бряг - еднократно си въвеждаш номера на колата и в съответното населено място (разпознава се автоматично) само натискаш изпрати, много е удобно, особено за заплеси като мен.

П.П. Ползвам HTC под Windows, но все е WP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя е най-бързата външна памет, която мога да сложа на този телефон?

Аз съм сложил на 720-ката ми 16GB клас 4 и нямам проблеми. Работи си достатъчно бързо за мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Карта памет Kingston Micro-SDHC 8GB (8 лева) /16GB (14 лева), Class 10- по- добро съотношение цена/качество няма да намериш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На моя телефон навигацията се казва  HERE Drive, и всички видове маршрути трябва да са включени, иначе не може да открие маршрута!

Фериботи, автовлакове, платени пътища и т.н. всичко трябва да е активирано...изключа ли някой от тях НЕ може да намери маршрута.

Някой ползва ли същата навигация да каже и при него ли са така нещата!

Ванка, благодаря за приложенията!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм ползвал няколко пъти Here-то, във Варна и в Бургас, както и през половината път до Бургас, че през прохода имаше голяма мъгла и от там пуснах навигацията да ми показва завоите които идват, а и за първи път карах до Бургас. На мен също, по някога, ми иска да включа всички пътища, но до сега не ме прекарвала през черен път :) прилична е навигацията, ако имаше и line assist ли как се казваше, да ти казва в коя лента да се пристроиш щеше да е още по добре :)

За FB ползвам приложението на Microsoft не съм имал проблеми с него.

За youtube ползвам приложенията Youtube HD и Get Them All и с двете приложения могат да свалят клипове за гледане off line, като второто може да сваля и от други сайтове, но първото ми е по удобно :)

За картата памет: вземи си клас 10, при WP 8.1 може да се инсталират приложения на картата памет и като е по - бърза ще работят по - добре, иначе има вероятност да насичат :)

Ако искаш да си правиш папки с няколко иконки вътре на старт екрана може да си свалиш app folder. В WP8.1 GDR1 ще има вградена функция за организиране на shortcut-ите в папки на екрана но за сега няма :)

Също така може да си свалиш и Files - файлов мениджър от microsoft.

Аз съм от година с WP телефон и съм много доволен от ОС и апарата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съдействито да намеря приложения, които ще ми влезнат в употреба!

А знаете ли дали има някакъв сайт за сваляне на приложения за WP8.1?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За FB ползвам приложението на Microsoft не съм имал проблеми с него.

Дразнещо е, че добавя всички в указателя. Има ли начин да ми показва само SIM абонатите, но пак да е свързан с facebook ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В приложението People (хора или както там е на Български) може да се филтрира. Влизаш в приложението, избираш Settings -> Filter Contact List и избираш само Hotmail и остават само телефонните номера :)

Но като си на Phone и долу като избереш иконката на нещо като телефонен указател пак имаш всички от FB и от skype. Не съм търсил дали могат да се изключат от там

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В приложението People (хора или както там е на Български) може да се филтрира. Влизаш в приложението, избираш Settings -> Filter Contact List и избираш само Hotmail и остават само телефонните номера Публикувано изображение

Но като си на Phone и долу като избереш иконката на нещо като телефонен указател пак имаш всички от FB и от skype. Не съм търсил дали могат да се изключат от там

Благодаря. Като ми поостане време ще разгледам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.