Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Процесорът е със стоково охлаждане, по-перките има малко прах (много малко). Снощи докато Origin (платформата на EA) сваляше игра температурите минаваха 80 градуса. По време на игра температурата стигаше до 92 градуса, докато Sapphire HD 7850 достигаше 62 максимум.

Ето пресен скрийн от преди малко след игра, можете да видите avg. и max температури.

Публикувано изображение

Кажете какво да направя, не мисля че такива температури са нормални за този процесор при положение, че на видеото са в пъти по-ниски. Един познат ми каза, че е имал подобен проблем и се е оказало от захранването. Опасявам се да не да е това, че тъкмо събирам пари за нова кутия.

Този скрийн е 10 минути след игра (докато пиша темата)

Публикувано изображение

Конфигурацията ми е в подписа.

П.С. Кутията ми е стара не съм слагал вентилатори, единствените вентилатори са на CPU, GPU, PSU.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери дали охладителя е сложен правилно. Може да се е откачил или разместил. Ако всичко е сложено както трябва трябва да почистиш охладителя от прах и да смениш термопастата на процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде мога да купя тези кенчета, с които се почиства hardware-а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде мога да купя тези кенчета, с които се почиства hardware-а?

Ти първо провери дали охлаждането на процесора не се е откачило и да не контактува с цялата си повърхност към корпуса му.

Какви кенчета за почистване на хардуер търсиш ? Тези със сгъстен въздух ли ? Сигурно ги има и в Технополис и Техномаркет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оказа се развален датчик.

П.С. Какво ще стане ако наистина почне да грее много процесора ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.