Премини към съдържанието
prospect22

Програма за засичане на дублирани МП3

Препоръчан отговор

Здравейте.Искам да попитам дали някой знае някоя читава програма която може да ми засече дали ми се дублират мп3-ки в папка музика понеже без да искам съм събрал музиката от 2-та ми харда на едно място и както всички знаете понякога и една разлика в буква да има то го слага като друга песен а не ми се преслушват 1 по 1 за да видя дали има дубъл .....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Трудна работа. Има някои програми които могат да сравнят побитово файловете, но това означава че двете мп3-ки трябва да са идентични копия за да ги засече като еднакви. Дори една секунда разлика или един символ някъде из таговете ще бъде отчетен като разлика.

Редактирано от ScD (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай Duplicate Cleaner 3.2.5 FinalПоздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен най-добрата практика против такива случки е подредена и организирана колекция - ако има повторения, веднага ще си проличи при отваряне на библиотеката във Foobar2000, Winamp или друг плеър с добър библиотечен изглед.

TagScanner е един вариант, който може да се пробва - ползвам го по принцип за организация на музика, но сега видях, че има простичка възможност да търси дублиращи се файлове. Така като гледам, критериите са дължина на песента и дата на последни модификации, към което трябва да се подходи с внимание - преди малко ми маркира като еднакви два различни файла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

TagScanner е един вариант, който може да се пробва - ползвам го по принцип за организация на музика, но сега видях, че има простичка възможност да търси дублиращи се файлове. Така като гледам, критериите са дължина на песента и дата на последни модификации, към което трябва да се подходи с внимание - преди малко ми маркира като еднакви два различни файла.

Можеш да махнеш и скрити подписи.

Здравейте.Искам да попитам дали някой знае някоя читава програма която може да ми засече дали ми се дублират мп3-ки в папка музика понеже без да искам съм събрал музиката от 2-та ми харда на едно място и както всички знаете понякога и една разлика в буква да има то го слага като друга песен а не ми се преслушват 1 по 1 за да видя дали има дубъл .....

Допълнение, към по-горните предложения: http://www.easyduplicatefinder.com/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да махнеш и скрити подписи.

"Скрити" полета в таговете ли имаш предвид?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Скрити" полета в таговете ли имаш предвид?

Щом я ползваш, се сещаш вероятно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам Windows7 Manager (ако си с тази операционна система)

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Здравейте !

Принципно, предложените програми ще се справят добре, при условия, че мета данните или самите имена на файловете са подобни или поне много идентични. Но цялата им логика се проваля, ако горните условия не са изпълнени - ако файла А и файл Б са една и съща песен, но нямат метатагове и имената им са Track1 и TraCk_11_album - никакъв анализ, освен приложен такъв върху самата мултимедия, няма да може да определи еднакви ли са или не. Това е всъщност анализа, който в общи линии се прави и от Shazam - Audio Recognition / Audio Fingerprinting.

Преди време и аз се блъсках с този проблем и не открих готово решение, което да е безплатно и да сравнява мултимедийното съдържание на файловете. Има започнати разработки и направени библиотеки за анализ на звук, определяне на спектри (според FFT), честотни диапазони и т.н., но нищо нямаше като финален продукт. 

P.S. Това запитване всъщност може да ме накара да подхвана един позарязан pet project у нас, който тръгна с аналогичната идея за пречистване на мултимедия, но поради доволно натоварените дни остана на заден план ...

Иначе, като една отправна точка, може да се ползва някаква услуга, подобна на предлаганите от  MusicBrainz

Поздрави !

Редактирано от soundtracker (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най доброто според мен е "3Delite Duplicate Audio Finder" до сега съм много доволен и страхотно се справя със задачите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не е ли по-просто да се търси по размер? ЗНам че различните изпълния обикновено са с различна продължителност и това обуславя и различен размер. Но сравняването на медия може да е много тежък процес и да продължи с дни и седмици при по-големи колекции

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж ето тази програма,тя ще ти свърши идеална работа,но е платена! ;)

Редактирано от Eternal Life (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.