Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Възможно ли е да се свържат 2 компютърни захранвания заедно? Ако да, как? и тока като ампераж по-мощен ли ще е?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а целта е?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще разберем какво искате да направите и ще дадем правилен съвет.

И на така зададения въпрос - да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
как? и тока като ампераж по-мощен ли ще е?
Редактирано от Stoyannnov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че защо две ????

Едно що годе читаво струва пр.80лв. а вие ще си купите 2 х 40лв, то пак 80лв излизат!

Не са ви нужни излишни главоболия!!!!

А, иначе може, но ще ви трябват известни познания ,че да го направите!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Че защо две ???? Едно що годе читаво струва пр.80лв. а вие ще си купите 2 х 40лв, то пак 80лв излизат!

Не са ви нужни излишни главоболия!!!!

Хоби.

А, иначе може, но ще ви трябват известни познания ,че да го направите!

По-точно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, колега по - горе зададе въпрос - каква е целта. Това за да се уточнят варианти.

2 нормални компютърни зхрланвания, ще контролираш трудно в синхрон. т.е ще трябва да палят и гасят едновременно. Това технически ще е и ненадеждно и сложно за изпълнение. Кутията ще трябвя дя преправяш! 

А ако ти е само за идеята то погледни в Интернет как би могъл успоредно да свържеш два отделни източника на постоянен ток / напрежение!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо пък да ги свързваш?Ползвай ги отделно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целта е да получа мощен ток за захранването на 2 "каци" Blaupunkt GTB 8A и 1 CD. В момента с това захранване не мога да ги пусна и 2-те защото Power лампата почва да играе с говорителя. По-мощно захранване няма как да си купя. Акумулатор изключено. В момента са ми попаднали 2 захранвания и седмица свободно време, и се чудя дали може да се получи нещо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целта е да получа мощен ток за захранването на 2 "каци" Blaupunkt GTB 8A и 1 CD. В момента с това захранване не мога да ги пусна и 2-те защото Power лампата почва да играе с говорителя. По-мощно захранване няма как да си купя. Акумулатор изключено. В момента са ми попаднали 2 захранвания и седмица свободно време, и се чудя дали може да се получи нещо. 

Ако свържеш усилвателя директно към захранванията ще им еб*еш майката!Иначе тези "каци" са около 16А+5(грубо) за СД-то стават 21А.Едно качествено 500W захранване е 40+А,но се занимаваш с глупости!!!Това е авто озвучение,а не да си правиш домашни системи.

Напрежението,което получават тези суббуфери(т.е. усилвателите им) от автомобила е 14-14.5V(докато работи ДВГ),

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако свържеш усилвателя директно към захранванията ще им еб*еш майката!

Каците са с вграден усилвател. Все пак.... поясни?

но се занимаваш с глупости!!!Това е авто озвучение,а не да си правиш домашни системи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има много писано по този въпрос,при мен свиреше прилично единствено на 14+ волта от преправено зарядно за акумулатор+акумулатор,обаче всичко си заминава много бързо,а усилвателите направо ги изтезаваш.

Редактирано от m_power94 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каците са с вграден усилвател. Все пак.... поясни?

Както ти каза колегата след мен,трябват ти 14V и акумулатор за да не натоварваш захранванията,защото ще изпушат в един момент.Акумулатора ще "обира" пиковете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както ти каза колегата след мен,трябват ти 14V и акумулатор за да не натоварваш захранванията,защото ще изпушат в един момент.Акумулатора ще "обира" пиковете.

Пиковете ги обира точно след 5 минути музика,от напълно зареден акумулатор до напълно изтощен,и след това има такова изкривяване ,че не може да се слуша.Имам 3 изгорели усилвателя направо им се пукат пистите или както се казват не знам точно,Но прегряват.Така ,че автора може да се замисли дали иска толкова скъпо удоволствие при положение ,че може да си купи нещо истинско за същите пари. И аз бях много запален, и аз исках да я накарам да свири обаче не се получи.Един колега ако мога така да го нарека,

lz4jw 

Може ако желае да ти каже с точни думи защо не става,може да го питаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
че може да си купи нещо истинско за същите пари.

Например?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се отклоняваме темата отива за друг раздел,ето тук http://www.speedy3d.com/articles/case_mod_p3/02.shtml  е показан начин,който аз лично не съм пробвал и не гарантирам че работи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пиковете ги обира точно след 5 минути музика,от напълно зареден акумулатор до напълно изтощен,и след това има такова изкривяване ,че не може да се слуша.

Нормално,след 5 минути да се изтощи!Когато пишех поста си ,се опитвах да обясня как работят нещата при автомобила.Когато имаш 60-90А алтернатор и нагоре,няма да усещаш такова изкривяване(освен ако нямаш консумация от 200А,че и за такива системи съм чел,но там автомобила беше с 2 акумулатора и алтернатор от камион :D).

Та най-добре би обяснил lz4jw 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално,след 5 минути да се изтощи!Когато пишех поста си ,се опитвах да обясня как работят нещата при автомобила.Когато имаш 60-90А алтернатор и нагоре,няма да усещаш такова изкривяване(освен ако нямаш консумация от 200А,че и за такива системи съм чел,но там автомобила беше с 2 акумулатора и алтернатор от камион :D).

Та най-добре би обяснил lz4jw 

Същата тази музика която се опитвах да пусна в къщи ,сега е в колата.При алтернатор от 90а и максимална консумация от 55а когато удари бас,волтажа пада на 12.80в.Затова и аз като теб казвам ,че е трудно да се пусне в домашни условия освен ако не си внесеш електрожен.Който пък от своя страна ще вкара шум,по силен от самата музика , то не е една беля.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.