Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте извинявам се ако има грешки пиша от телефон проблема ми е че исках да почистя охладителя на процесора но когато извадих охладителя процесора беше залепен и сега ако го поставя с охладителя както си беше не става нищо като си пусна компютъра смисъл всичко започва да работи на дъното охладители и тн. но на екрана не се появява нищо и искам да попитам какво мога да направя че да тръгне като гледам няма изкривени крачета отдоло на процесора и ако трябва да махна процесора и да го сложа както си трябва но трябва ли след вадене да се сложи отново паста

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пастата го държи залепен.

Пробвай внимателно да го завъртиш за да се отлепи от радиатора.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е добре но после трябва ли да се сложи нова паста след като го отлепя или мога директно като го отлепя да сложа охладителя Е добре но после трябва ли да се сложи нова паста след като го отлепя или мога директно като го отлепя да сложа охладителя Питам за да не го прецакам още повече

Редактирано от Tihomir Tilev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почистваш много добре остатъците от старата и поставяш нова паста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е че не знам как се поставя паста и от къде изобщо да взема такава :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип винаги, когато се отделя охладител от процесор се нанася тъънък слой паста. Значи трябва да имате паста за целта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нова паста е 2-3-5лв и има във всеки уважаващ себе си хардуерен магазин.Отлепи процесора, почисти хубаво охладителя и капачката на процесора от старата паста със спирт и сложи нова паста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в най-лошия случай може да си разбил сокета при ваденето. Ако е амд и не си отключил сокета преди да дърпаш силно. Иначе не би трябвало да има проблем да тръгне. Най-добре след процедурата на почистване пробвай процесора на друго дъно със същия сокет, като спазваш указанията за поставяне на процесор. Те могат да се намерят в упътването на дънната платка или в клипове в интернет. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в никакъв случак не пробвай да сложиш процесора обратно, както е залепен - няма да уцелиш дупките в сокета и ще накривиш краката и може да ги скъсаш... процесора се отлепя със завъртане и пак пази крачетата... предния пост го игнорирай - тоя дето го е писал хабер си няма от socket 754/939/940 и как може да се разбие, за по лесно отделяне на процесора от радиатор може да капнеш малко разредител (коресилин) между капачката и радиатора, но гледай да не влиза между капачката и процесора

Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Професоре - не четеш ..... автора се е наакал вече :)

........но когато извадих охладителя процесора беше залепен и сега ако го поставя с охладителя както си беше не става нищо като си пусна компютъра смисъл всичко започва да работи на дъното охладители и тн. но на екрана не се появява нищо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в никакъв случак не пробвай да сложиш процесора обратно, както е залепен - няма да уцелиш дупките в сокета и ще накривиш краката и може да ги скъсаш... процесора се отлепя със завъртане и пак пази крачетата... предния пост го игнорирай - тоя дето го е писал хабер си няма от socket 754/939/940 и как може да се разбие, за по лесно отделяне на процесора от радиатор може да капнеш малко разредител (коресилин) между капачката и радиатора, но гледай да не влиза между капачката и процесора

Един приятел се опита да си прави ремонт и след това сокета не се заключваше, процесора беше с някои крачета изкривени и след като ги оправихме, дъното палеше понякога. На друго дъно си работеше процесора. Говоря за АМ3. Разбирам че може и да греша, но вместо "тоя дето го е писал хабер си няма", напиши какво бъркам. Хем аз, хем други без хабер да разберат за какво става въпрос. Също така, автора вече написа, че го е слагал обратно, компа му не е тръгнал и не бил изкривил крачета. При здрав и (предполагам) правилно поставен процесор, какво следва да е развалено?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един приятел се опита да си прави ремонт и след това сокета не се заключваше, процесора беше с някои крачета изкривени и след като ги оправихме, дъното палеше понякога. На друго дъно си работеше процесора. Говоря за АМ3. Разбирам че може и да греша, но вместо "тоя дето го е писал хабер си няма", напиши какво бъркам. Хем аз, хем други без хабер да разберат за какво става въпрос. Също така, автора вече написа, че го е слагал обратно, компа му не е тръгнал и не бил изкривил крачета. При здрав и (предполагам) правилно поставен процесор, какво следва да е развалено?

от самото вадене сокета не може да се прецака, ако ТОЙ се е мъчил да вкара процесора залепен за радиатора, както сокета е заключен може и да се прецака... щото самото охлаждане пречи да се вкара процесора на отключен сокет, а шанса едновременно да уцелите с процесора всички 940 отвори е ~0 особено на заключен сокет, пък и има вероятност да сте завъртяли процесора със охлаждането и така да го е мъчил... но лично според мен е прецакал сокета или платката около него след изваждането на процесора - я с някоя отверка, я с някое макетно ножче... (редактирано)

p.s.голям раздвижен ключ трябва да свърши работа по отлепянето на процесора:

Публикувано изображение

или гаечен ключ номер 40 или 42

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от самото вадене сокета не може да се прецака, ако сте се мъчили да вкарате процесора залепен за радиатора, както сокета е заключен може и да се прецака... щото самото охлаждане пречи да се вкара процесора на отключен сокет, а шанса едновременно да уцелите с процесора всички 940 отвори е много малък, пък и има вероятност да сте завъртяли процесора със охлаждането и така да сте го мъчили... но лично според мен сте прецакали сокета или платката около него след изваждането на процесора - я с някоя отверка, я с някое макетно ножче...

Сме ? Както и да е. По предни теми от автора, разбрах че може да има

Процесор: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4000+ 2.11GHzдъно:ASUS m2n-mx.Авторе, дъното пищи ли по някакъв начин като се опита да се включи? И това ли са частите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сме ? Както и да е. По предни теми от автора, разбрах че може да има

Процесор: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4000+ 2.11GHzдъно:ASUS m2n-mx.Авторе, дъното пищи ли по някакъв начин като се опита да се включи? И това ли са частите?

при положение че процесора не контактува в сокета, дъното няма как да пищи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към постващия - Занеси компютъра на сервиз да му сменят термопастата. Ако си повредил процесора ще се търси вариант за нов или за такъв втора употреба. Направо ми е чудно за спестяването на едни 20 лева на какво е способен човек.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Stefan Nenchev
      Здравейте! Купих си обновен лаптоп, от сервиз, който е в отлично състояние. Изключение прави проблема ми с мишката, когато играя CS 1.6. Понякога започва сама да се движи спира и след малко пак. Смятам, че проблемът не е хардуерен, защото се появява само когато играя тази игра. Потърсих информация в интернет, но не намерих нищо. Някой знае ли как да премахна този досаден проблем? Благодаря предварително!
    • от Любослав Георгиев
      Здравейте ! Преди всичко искам да се извиня ако има подобна тема.
      Имам сравнително "добър" лаптоп, Aser Aspire f15 с видео карта Nvidia Geforce 940MX с 4 гб VRAM , Процесор Intel Core i5-7200U и РАМ 12 гб , но имам проблем с някои игри.Давам пример с играта Fortnite , която не изисква много големи системни характеристики , но при максимални настройки на графиката, енвайърмънт-а се показва размазан.Става на въпрос за по далечните обекти, също така и за по близките обекти се показват недостатъчно добре.Това се получи и с друга игра - Paragon.Детайлите се показват пикселизирани, въпреки че съм на максимални настройки. Проверих дали случайно не съм забравил да направя ъпдейт на видео картата, такъв нямаше, тоест имам актуални драйвъри.Не съм сигурен дали това може да си породи от факта, че ловя интернет през рутер, а той е на моменти е бавен.Или пък имам хардуерен проблем с лаптопа.
      С игри от рода на CS:GO или League of Legends всичко е наред, също така подкарах GTA V и с нея проблем нямаше.
      Ще съм благодарен ако някой ме доближи до решението на проблема, защото лаптопа е гаранционен , а тези от Тъпополис бавят поръчката минимум 2 месеца и накрая излиза, че нищо не пипат по него.Носил съм го за дребни проблеми. Та да конкретния проблем , нужна ми е насока дали проблема е хардуерен или нещо от настройките на играта или Win 10. Благодаря !
    • от Djem Imam
      Здравейте.Вчера си изпуснах телефона и се счупи екрана горе в левия ъгъл на телефона,работеше 1 ден без проблем но сутринта просто се изключи.Пробвах хард ресет и други комбинации със копчетата но не става.Когато пробвам да го включа почва да вибрира през 10 секунди за няколко часа,също така и от време на време издава някакъв странен звук точно като радиостанция,ако ме разбирате.Чак понякога ме стряска.Въпроса ми е дали трябва нов дисплей който е доста скъп за този модел или има друго решение,защото нямам излишни пари да го давам на сервиз да видят какво му има.А и ако си поръчм нов дисплей и се окаже че не е от дисплея ще е много тъпо...Някой ако е имал подобен проблем да сподели как го е оправил.Ще съм му много благодарен.Ето и снимка.

• от fresh_bones
      Добър ден.Днес си инсталирах уиндолс 7 . Като  отворя аудио драйвера  няма някой  опции  примерно няма  ръчна настройка за еколайзера и не мога да го настройвам и звука седи с лошо качество. Драйвера се казва Realtek HD Audio Manager ver.6.0.1.5864 
    • от Ndishev
      Здравейте имам следния проблем с посочения в заглавието телевизор. 
      Телевизора е закупен преди 4г и е ползван 2. От 2г стои в кашон докато не ми потрябва. 
      Докато чаках да дойдат за инсталация на цифрова телевизия си включих аналогова с коксиалн кабел. Дойде един съсед и каза, че телевизора има вграден цифров тунер и може по коксиалния да се пусне цифрова. Разбира се аз се съгласих. 
      Та по време на настройките заби и той го изключи от контакта. При включване отново телевизора сам се включи, светна зеления индикатор но дава черен екран. 
      Стоя дълго време изключен и също така включен но не реагира. 
      Не намерих в нета никакво рвшение, четох за подобен случай който телевизора бил в режим на търсене на канали. Пробвах с комбинациите които намерих за връщане на заводски настройки, но просто не реагира. 
      Дали случайно някой знае как да се върнат заводските настройки или нещо да се направи. Все пак ако не е сериозен проблем да спестя разходите по техник. 
      Мерси предварително. 

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.