Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

искам мнение... Договора ми за интернет + телевизия към М*ел изтече и не, че не съм доволен, но искам да ги сменя заради интернета. Проблема е (ако може да се нарече проблем), че искам хубав ВЪНШЕН (international) Upload. Интернета им е перфектен (използват интернет мрежата на Megalan в моя квартал), не прекъсва всичко е ОК, като изключим, че предлагам ниска международна скорост на Upload. Така като гледам офертите на останалите доставчици всички ЯКО са ограничили външния ъплоад, а на мен точно той ми трябва. Аз съм на план 50Mbit, като скороста на Download към БГ и чужбина найстина е толкова, но скороста на ъплоуд към БГ е 33Mbit а към чужбина 8Mbit... Та търся някой интернет доставчик, който предлага поне 1:2 скорост, тоест ако скороста на Download ми е 50Mbit тази на ъплоад да е поне 25Mbit (към чужбина!), БГ ъплоуда не ме интересува. За момента съм се спрял на Vivacom, но не намерих на сайта им какво е съотношението Download:Upload... 1:2 ли е, 1:3 ли е и т.н. Имам 1 приятел от квартала, казва, че е много доволен, но не му вярвам особено, тъй като не разбира почти нищо от компютри, а не съм ходил до тях, лично да проверя как е интеренета. Ако все пак съдя по думите му, съотношението Download:Upload е 1:2. Та ако някой има наблюдения нека каже как е интернета на Vivacom. 

Мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да намериш доставчик, който да ти дава голям трафик към международни дестинации. За да стане това трябва да си закупиш така наречената гарантирана бизнес услуга, но цените са доста солени.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

NET 1 преглагат 1:3, което пак е по-добре от Мегалан/Мтел... Виваком незнам май са 1:2... Не търся гарантирани скорости а реално достижими... На плана на който съм в момента външния ъплоад ми е 8 мегабита тоест 1 мегабайт и си ги достигам +/- 50-60kb... Но където и да чета мнения всеки храни всеки доставчик... И мегалан/мтел ги хранят, че а нищо неставали и виваком и нет1... :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Повечето доставчици режат ъплоуда, особено международния. Единия от моите например реже само торент ъплоуда. Естествено, без да го пише в тарифите.

За без пари  (~15 лв домашна тарифа) трябва да си предоволен на 1 MB международен ъплоуд. За какво ти е повече?

Като си от голямото село пишеш за кой квартал. БТК ги питай тях, но няма да ти кажат. И то само ако е по оптика, за ADSL забрави за скорости, а за upload въобще. Чисто физически, технологията е такава.

Като искаш торент upload, хората са измислили SeedBox.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ви е 25 мбит ъплоуд при условие, че 8 са повече от достатъчно ? Ще хоствате уеб сайт или ?  Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

искам мнение... Договора ми за интернет + телевизия към М*ел изтече и не, че не съм доволен, но искам да ги сменя заради интернета. Проблема е (ако може да се нарече проблем), че искам хубав ВЪНШЕН (international) Upload. Интернета им е перфектен (използват интернет мрежата на Megalan в моя квартал), не прекъсва всичко е ОК, като изключим, че предлагам ниска международна скорост на Upload. Така като гледам офертите на останалите доставчици всички ЯКО са ограничили външния ъплоад, а на мен точно той ми трябва. Аз съм на план 50Mbit, като скороста на Download към БГ и чужбина найстина е толкова, но скороста на ъплоуд към БГ е 33Mbit а към чужбина 8Mbit... Та търся някой интернет доставчик, който предлага поне 1:2 скорост, тоест ако скороста на Download ми е 50Mbit тази на ъплоад да е поне 25Mbit (към чужбина!), БГ ъплоуда не ме интересува. За момента съм се спрял на Vivacom, но не намерих на сайта им какво е съотношението Download:Upload... 1:2 ли е, 1:3 ли е и т.н. Имам 1 приятел от квартала, казва, че е много доволен, но не му вярвам особено, тъй като не разбира почти нищо от компютри, а не съм ходил до тях, лично да проверя как е интеренета. Ако все пак съдя по думите му, съотношението Download:Upload е 1:2. Та ако някой има наблюдения нека каже как е интернета на Vivacom. 

Мерси.

Тъй както те разбирам, искаш да смениш мерцедес с трабанче, защото имаш съмнение, че май винтовете дето държат багажника били по "убави"

Но пък от друга страна, по добре е да ги смениш... да видиш, как е по другите фирми. Да разбереш, какво си имал и тогава ще си много по спокоен и щастлив като се върнеш пак там, от където си тръгнал.

На мен връзката не ми е спирала от месец март 2012. Изобщо!

Даже по време на светкавици и падащи ледени късове от небето.

Даже по време на последното бях онлайн. То ако няма интернет докато е лошо времето, какво ми пука че има докато е хубаво времето - аз тогава ще съм навън. :)

Не разбирам логиката на запитването ти ... питаш, кой интернет доставчик има стабилен външен, а ние не знаем кои доставчици имат покритие у вас.

В крайна сметка, на всеки доставчик в сайта му пише, какво предлага.

В този ред на мисли мога да ти препоръчам например фирма ЕВО. Много са добри, перфектен външен имат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

На сайта на Виваком са писали следното:

"-Еднакво висока скорост към български и към международни сайтове;"

Това го пишат за всички планове(15,20,30,50,100 Mbit/s)

Друг е въпроса дали това важи и за двете скорости (Down и Up)

Трябва някой колега, който е на Виваком оптика да сподели едно тестче да се види нагледно, че много заблуждаващо са го написали така...

ПП: Не съм съгласен, че 8 Mbit/s международен Up са достатъчни в днешно време, спънката се усеща най-много особено ако се използва активно някой чужд файлов хостинг...

Редактирано от zubracha (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питам точно и ясно дали някой знае как е по-другите доставчици, а тук само някакви теории от 1001 нощ ми се развиват...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пък на мен ми е писнало от нагли дървенофилософстващо хлапенца дет' всичко занели, но пък и всички  им били длъжни..

Трябвало му, ама не казва за какво и не дава пари.; Дори и въпреки уточняващия въпрос не казва за кой квартал става дума, нищо че  някои ит тях са по-големи от доста окръжни градове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питам точно и ясно дали някой знае как е по-другите доставчици, а тук само някакви теории от 1001 нощ ми се развиват...

Няма такъв доставчик, които да ти даде гарантиран Upload трафик, без да си го заплатиш. Виваком например имат така наречения Бизнес инетрнет и там могат да ти гарантират uplaod трафик, само че парите са доста. 

За домашните пакети няма какво да се говори за скорости. Там не са гарантирани и съответно в договорите пише "ДО", което означава че може да се правят всякакви спекулации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах същата дилема и минах на Комнет, където даунлоуда е малко по-зле, но ъп-а е едно към 3. Т.е. гониш 100 мегабитовата тарифа.

НО аз нямах покритие на Нет1 и Булсат. Ако ти имаш, почни от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На сайта на Виваком са писали следното:

"-Еднакво висока скорост към български и към международни сайтове;"

Това го пишат за всички планове(15,20,30,50,100 Mbit/s)

Друг е въпроса дали това важи и за двете скорости (Down и Up)

Трябва някой колега, който е на Виваком оптика да сподели едно тестче да се види нагледно, че много заблуждаващо са го написали така...

ПП: Не съм съгласен, че 8 Mbit/s международен Up са достатъчни в днешно време, спънката се усеща най-много особено ако се използва активно някой чужд файлов хостинг...

Никъде обаче не пише гарантирана скорост до международни сайтове. Това трябва добре да се осмисли. Не, че защитавам Виваком. Така е при всеки един доставчик. Има услуги които гарантират трафик и скорости, но те са доста скъпи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си извън BG лесно можеш да си намериш интернет доставчик със " ВЪНШЕН (international) Upload ". Аз съм към една компания наречена Fastweb. Моят план е 100Mbit Download а скороста на качване е към 88Mbit в чужбина а към BG е малко над 60Mbit . Но разбирасе тук приказваме за доста скъп интернет :D  плащам на месец по 80 Евро и засега съм много доволен. Ще прикача и снимка за да видиш Up и Down speed. Публикувано изображение

Да с оптика съм и аз.

Редактирано от dozer955 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.