Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Моля да ми предложите рутер с който да мога да имам обхват до поне 50 метра!Съседа е съгласен да споделя интернета си с мен,но за целта ми е нужен силен рутер.Разстоянието от неговата къща до моята е точно 50 метра,като няма никакви прегради помежду ни,дървета,сгради. Единственно стената на стаята в която се намира рутера.

Все пак и цената е от значение.Да кажем до 60 лв.

Дали изобщо ще се получат нещата,както аз си ги представям?Досега не съм имал рутер и не зная дали сигнала и трафикът ще е качествен,дали връзката няма да прекъсва.Защото на съседа се налага да отсъства дълго време от дома си,но заради мен ще оставя рутера включен.Това проблем ли ще е за мен?Имам предвид,дали рутера няма да иска рестартиране понякога?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не си пуснете един кабел между двете къщи,хем по-евтино хем по-сигурно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има едни устройства,които се предлагат в интернет.Пише,че хващат сигнал от 500 метра до 3 километра.Е на мен ми е достатъчно и до 500 метра.Но дали наистина вършат работа?

Защо не си пуснете един кабел между двете къщи,хем по-евтино хем по-сигурно.

Обясни по подробно.Разстоянието е 50 метра,айде да кажем 60.Какъв точно кабел ще ми е нужен и колко ще ми излеза като цена?

А ще ми трябва и кутийка,която да има поне два изхода за кабел към компютрите.Нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

37 стотинки на метър!? Преди седмица от един сервиз за компютри ми дадоха същата идея,но ми поискаха 1 лв. за метър кабел.От къде да го купя на цена от 37 ст.?

Как точно се казва този кабел,за да мога да потърся из нета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

37 стотинки на метър!? Преди седмица от един сервиз за компютри ми дадоха същата идея,но ми поискаха 1 лв. за метър кабел.От къде да го купя на цена от 37 ст.?

Това е първият магазин който ми изкара търсачката,може да има някъде по-евтино.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Примерен линк за кабела :

http://tpetrov.com/search.php?maincat=%D0%9A%D0%90%D0%91%D0%95%D0%9B%D0%98&subcat=%D0%9A%D0%90%D0%91%D0%95%D0%9B%D0%98&cat=%D0%9A%D0%90%D0%91%D0%95%D0%9B%D0%98+UTP%2CFTP%2CSFTP

Ролята на "кутийката" играе рутера на съседа Ви.

Няма начин рутера му да е само с един изход -най вероятно са 4 LAN (за неговия к-р ,и за твоя и остават 2 свободни ако няма друго свързано) . Входа при него на Интернета е най вероятно с надпис WAN там не пипате!

По добрия вариант за открито е да екраниран ...и със носещо жило но това последното го оскъпява малко повечко. За носещо жило може да си приспособите нещо друго въженце или каквото и да е от този тип и прикрепяте мрежовия кабел (UTP) към него.

П.П. Забравих да Ви кажа да предвидите достатъчно дължина на кабела за вътре в стаите !

И не на последно място и малко дължина в повече за отвън. Отвън кабела НЕ трябва да е опънат като струна !

Задължително трябва да има провис за да не се чудите после защо се е скъсал .

Редактирано от sten64 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Примерен линк за кабела :

http://tpetrov.com/search.php?maincat=%D0%9A%D0%90%D0%91%D0%95%D0%9B%D0%98&subcat=%D0%9A%D0%90%D0%91%D0%95%D0%9B%D0%98&cat=%D0%9A%D0%90%D0%91%D0%95%D0%9B%D0%98+UTP%2CFTP%2CSFTP

Ролята на "кутийката" играе рутера на съседа Ви.

Няма начин рутера му да е само с един изход -най вероятно са 4 LAN (за неговия к-р ,и за твоя и остават 2 свободни ако няма друго свързано) . Входа при него на Интернета е най вероятно с надпис WAN там не пипате!

По добрия вариант за открито е да екраниран ...и със носещо жило но това последното го оскъпява малко повечко. За носещо жило може да си приспособите нещо друго въженце или каквото и да е от този тип и прикрепяте мрежовия кабел (UTP) към него.

Съседа ми няма рутер.Сделката е аз да купя рутера и да ползвам нета му.В момента той има само една черна кутийка,която играе ролята на захранване.От едната страна се включва към ел.мрежа,а от другата има вход в който влиза входящия интернет сигнал,а другия е изходящ кабел към компа.Нета му е с устройство,което е вън на двора и хваща сигнал от излъчвателно устройство поставено на училището в селото в което живее.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съседа ми няма рутер.Сделката е аз да купя рутера и да ползвам нета му.В момента той има само една черна кутийка,която играе ролята на захранване.От едната страна се включва към ел.мрежа,а от другата има вход в който влиза входящия интернет сигнал,а другия е изходящ кабел към компа.Нета му е с устройство,което е вън на двора и хваща сигнал от излъчвателно устройство поставено на училището в селото в което живее.

Моя грешка извинявам се !

Тогава избирате дали закупения рутер да е само ЛАН без Wi-Fi (безжичен) . И в двата случая  рутера е при него и важи останалата част.

За варианта рутер с WI-FI  и вашия адаптер трябва да е с много добра чувствителност ...желателно с външна антена за по добър обхват иначе няма гаранция ,че примерно в по лошо време ..мъгла няма да Ви се губи сигнала .

За адаптера разгледайте тази

http://www.kaldata.com/forums/topic/206674-%D0%BC%D0%BE%D1%89%D0%BD%D0%B8-wi-fi-%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%83%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%B8%D0%B3%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B0/

тема преди да вземете решение !

За варианта с кабел  (по стабилен сигнал и липса на излъчания вредни микровълнови) важи написаното по горе с тази разлика че ще бъде закупен от вас рутер но находящ се при съседа ви.

Не знаем и какво е това негово устройство с което той приема от училището така че толкова по въпроса може да се каже.

Редактирано от sten64 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как с рутер до 60 лева да обхванеш 70 метра и да има добра свързаност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интернета на съседа е безжичен.Ще обясня - фирмата,която предоставя интернета в селото е сложила антените си на покрива на училището и покрива със сигнал цялата територия на селото.Всеки абонат му се дава едно устройство,което се слага в двора му.нависоко и директно насочено към антените на училището.Това устройство приема сигнала и го предава към компютъра.Не знам как се казва този вид безжичен интернет-WIMax,WiFi или нещо друго.В краен случай и аз ще се абонирам за тази услуга.Скороста на нета е 16 Mb.s на цена от 15 лв. на месец.  Това устройство,което приема сигнала при мен дали излъчва вредни вълни,както рутерите? Трябва да се има предвид,че то ще е вън от къщата ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интернета на съседа е безжичен.Ще обясня - фирмата,която предоставя интернета в селото е сложила антените си на покрива на училището и покрива със сигнал цялата територия на селото.Всеки абонат му се дава едно устройство,което се слага в двора му.нависоко и директно насочено към антените на училището.Това устройство приема сигнала и го предава към компютъра.Не знам как се казва този вид безжичен интернет-WIMax,WiFi или нещо друго.В краен случай и аз ще се абонирам за тази услуга.Скороста на нета е 16 Mb.s на цена от 15 лв. на месец.  Това устройство,което приема сигнала при мен дали излъчва вредни вълни,както рутерите? Трябва да се има предвид,че то ще е вън от къщата ми.

Сигнала е двупосочен, така че - излъчва! Но е насочен, и не е толкова силен както онези антени, на учулището. По-скоро трябва да се притесняваш повече от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за 15 лв. на месец се правят какви ли не простотии. А не може ли и съседа ти да се абонира за 15 лв. и да се приключи проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за 15 лв. на месец се правят какви ли не простотии. А не може ли и съседа ти да се абонира за 15 лв. и да се приключи проблема?

Вече месец съм абонат.Така че,темата е приключена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.