Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да си злобя компютър за колкото може по-малко, но до 1000лв. Искам РАМ да не е под 8гб и видеокартата да е 2гб. Не разбирам много от процесори дъна и тн. Компютъра ще го ползвам за гейминг и се надявам да подкара Battlefield 4 на максимални настройки  :) (ако е възможно). Благодаря ви!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето потвойте изисквания , със по-добър процесор , повече рам , но и на нико е добра .. със по добра видео карта дъно и хард :) но аз мисля че ти стига и 265.. виш му тестовете:BB код:ASUS H81M-K /1150 I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150 8GB DDR3 1600 GEIL BULK 500G SG 3Y WARR SATA 6G/7200 SAPPHIRE DUAL-X R7 265 2GB GDDR5 CORSAIR VS450 450W ATX EU Version Thermaltake VN900K1W2N Commander GS-II Black USB3 Обща стойност - 1 040.43 лв. с ДДС

Благодаря за мнението. Този сайт ли е най-евтиния?

Да този е най евтиния
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви! Но по моите изисквания по-евтина възможност няма ли или това е най-евтината?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тов е много добро предложение има по евтина до 900-910/20 BB код:ASUS H81M-K /1150 Thermaltake VN900K1W2N Commander GS-II Black USB3 I3-4330 3.5GHZ/4MB/LGA1150/BOX 4GB DDR3 1600 GEIL /BULK SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE 1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR Обща стойност - 991.68 лв. с ДДСИзвинявай редактирах поста си защото нещо ми лагна и.. xd иначе ето тази където съм я предложил , със нея ще играеш всички игри... а относно за по-ниската сума кажи каква да въде те..Ето ти по-евтина , по-економична и пак ще можеш да цъкаш всички игри..BB код:4GB DDR3 1600 GEIL /BULK 500G SG 3Y WARR SATA 6G/7200 PALIT GTX750TI STORMX DUAL 2G SHENHA ATX TOWER V6 CORSAIR 350W VS350W VS CP-9020052 I3-4330 3.5GHZ/4MB/LGA1150/BOX ASUS H81M-K /1150 Обща стойност - 844.26 лв. с ДДСМного се извинявам за обърквацията

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сирини, 1155 процесор няма да влезе в 1150 дъно. Има и друга възможност - 8320 с 270х за 1000лв. От телефона малко трудно ще закача всички линкове, ама ще пробвам.http://www.kaldata.com/forums/topic/230001-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%8A%D1%80-%D0%B7%D0%B0-800-850%D0%BB%D0%B2/#entry2908216Пост 11... Сменяме видеото с 270х, вземаме някаква кутийка за 50лв и воала.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много се извинявам не съм видял от бързането ... трябва да е asus h81-k дъно и 4330...Пиша от таблет.......

Пост 11... Сменяме видеото с 270х, вземаме някаква кутийка за 50лв и воала.

е та термалтека не е ли добър ... (ако се отнася за мен)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Термалтейка не е нищо кой знае какво, както и всяка друга кутия до 50-60лв.Най-евтиният вариант, който бих казал, че е добър е NZXT Source 210 от емаг за 65лв. След него вече се следят промоции и намаления, но лично аз не мога да препоръчам кутия за 50лв.Някой ще каже, че съм претенциозен, и ще е прав. Процесора ми е 70лв, но за кутията си дадох 145...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако се откажеш от едната плочка РАМ може да се вземе много по-добра машина. Ето още едно предложение от мен.

Крайна цена 901,05 лв.
Super Flower SF-550K12XP, 550W, PFC Activе и NZXT Source 210. Цената става около 1 042 лв., като захранването е най-доброто предложение за тези пари, видеокарта с която ще играеш всички игри и достатъчно мощен процесор. Всички игри се играят и с 4 ГБ РАМ. Изключение правят 1-2, на които им трябва допълнителен пач, за да се подкарат. Дъното разполага с 4 слота, та паметта не ти е проблем.
Доставката от никем ще е около 10-15 лв., а кутията и захранването от еМАГ са с безплатна доставка.
Може да се поотреже от видеокарта например или от дъно и цената ще стане точно 1 000 лв.
Това е най-добрия избор и аз бих се ориентирал към него.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, Нико, това е най-добрият избор според теб. Точно това захранване го има един мой приятел. Включи го и о, чудо, 12 волтовата шина изкара 11,4 волта. Ново, току що извадено от опаковката...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дам но той иска колкото се може повече да се свали от бюджета ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам го това, напълно съм наясно, но не смятам, че това е добро захранване. Не споря за процесор, видео и т.н, говоря за точно този модел захранване. Имам директен допир и споделям опита си с тоя модел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както казах не разбирам много....Добро ми се стори предложението на Сирини, но видях, че нещо е сгрешил. Бихте ли ми изредили всички части както той направи, но да не надвишавате много цената, която е на това което той ми предложи (демек с тези части които той изреди с ваша поправка)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам го това, напълно съм наясно, но не смятам, че това е добро захранване. Не споря за процесор, видео и т.н, говоря за точно този модел захранване. Имам директен допир и споделям опита си с тоя модел.

Извинявам се .. не ставаше въпрос за твойто мнение , а говорех на нико ,че все пак трябва да се съобразим , той иска да е под 1000 лева колкото се може по-малко.. ама токато става на въпрос batllefield 4 може да се играе и на pentium 3220 и gtx 650ti.. който компютър може да въде за 650-700 лева.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както казах не разбирам много....Добро ми се стори предложението на Сирини, но видях, че нещо е сгрешил. Бихте ли ми изредили всички части както той направи, но да не надвишавате много цената, която е на това което той ми предложи (демек с тези части които той изреди с ваша поправка)

Какъв е монитора ти и на каква резолюция е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си поправил всичко , ако ти харесва можеш да поръчваш.. грешката я бях направил от бързане..Ето я конфигурацията няма сгрешено в нея.. и както казах економична е , и пак ще може да се играят игри като :Battlefield 4 , Need for Speed : Rivals , Watch Dogs , апак за Call of Duty : Ghost ще трябва 6 или 8 гб рам но може и без толкова много... аве общо взето ще играеш всички игри :) Поздрави!BB код:ASUS H81M-K /1150 I3-4330 3.5GHZ/4MB/LGA1150/BOX 4GB DDR3 1600 GEIL /BULK 500G SG 3Y WARR SATA 6G/7200 PALIT GTX750TI STORMX DUAL 2G SHENHA ATX TOWER V6 CORSAIR 350W VS350W VS CP-9020052 Обща стойност - 844.26 лв. с ДДС
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом става въпрос за по-малко пари за 850 лв. се взима i5 със същата видеокарта. Ама специалисти много. Та взимай там каквото си решил.....

psycho, и ти имаш много грешни мисли, ама просто няма смисъл вече да се разправям....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом става въпрос за по-малко пари за 850 лв. се взима i5 със същата видеокарта. Ама специалисти много. Та взимай там каквото си решил.....psycho, и ти имаш много грешни мисли, ама просто няма смисъл вече да се разправям....

Ем хубаво де нико предложи му и със и5 , не съм казал че съм специалист .. нека не спорим .. предложи и ти, никои не ти е забранил или нещо.. той ще си избере , ще се коментира и ще се реши..
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нико, в случая коментара беше само и единствено за захранването.Към автора: ако послушаш моят съвет: вземи i5 с хубаво дъно, не тез Н чипсети с 2xSATA3 конектора и 665 звукова карта.Събери малко пари и си вземи видеото в последствие. Просто орязваме от неща, от които не трябва - рам, хард, захранване, кутия, само и само да вкараме прилични процесор и видео.Избутай месец-два с вграденото видео и после си вземи подобаващо.Послепис: моля те, дай стриктен бюджет, че се въртят оферти от 800 до 1100лв, а разликата е огромна за тея пари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от tatimebie
      Здравейте машини
      Бих искал да ми кажете колко би струвала тази конфигурация мисля че ми е време да си продам машината  благодаря ви.
      Процесор AMD Ryzen 5 3600 Hexa-Core 3.6GHz AM4
      Дънна платка ASRock B450 Steel Legend
      RAM Памет Team Group Delta RGB 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz
      Видео Карта GIGABYTE AORUS Radeon RX 570 4GB GDDR5 256bit
      Водно Охлаждане COUGAR AQUA 240mm
      Захранване FSP RAIDER S 550W 80+Silver
      Кейс Deepcool Matrexx 55 + вентилатори RGB 3-от пред 1- от зад
      M.2 2280 SSD GIGABYTE 256GB
      HDD Samsung 2.5 870 EVO 250GB
    • от ivo23
      Имам проблем при връзката на компютърът с ресийвъра. Свтрзани са чрез HDMI, но след около 2-3 часа работа рейсъвара изключва. Сменях кабели, портове, същата работа. Реших да включа лаптоп и в продължение на 12 часа, докато бее включен, проблем нямаше. Излезе предположение, че контактът няма заземяване и го смених с такъв със заземяване (сградната инсталация има заземяване, но самият контакт беше без и го смених и свързах към жълто-зеленият кабел). Проблемът остана. Като добавка мога да кажа, че и компютърът, и ресийвъра, и приставката на телевизията, и адаптора на рутера са вързани към един разклонител, който си е най-обикновен. Електротехник ме посъветва да включа компютърът и ресийвъра в различни контакти, в различни токови кръгове, защото се получават хармонични трптения които задействат защитата на ресийвъра. Това хубаво, но идва доста неудобно с кабели през цялата стая. Така или иначе в момента съм в процес на тестване на тази система и за сега след около 5 часа ресийвъра не е изключвал. Ако се окаже наистина това проблемът, бих ли могъл да ги вържа отново в един разклонител, но със защита и каква защита трябва да има?
    • от izvladov
      Здравейте,
      Имам един настолен компютър с малко странен проблем.
      Параметрите са му:
      Intel Core i5-4570
      RAM 4 GB
      500 GB HDD
      Както компютърът работи и изведнъж екрана се счупва и се появяват цветни пиксели, след което трябва да се направи рестартиране.
      Ще прикача видео, в което се вижда как изглежда. (самите пиксели примигват)
      Няма конкретен начин да възпроизведа проблемът. Просто докато работя на компютърът и изведнъж се получава проблема.
      Пробвах следното:
      - Пробвах да сменя процесора, тъй като използвам видео от него и мислех, че е там проблема, но проблема се появи с чисто нов процесор също.
      - Пробвах да сменя хард диска. Пробвал съм с три хард диска и с трите има същия проблем
      - Тествал съм РАМ паметта, чрез BIOS-a на компютъра и не откри никакви грешки.
      Това което съм забелязал, е че хард диска почти винаги е на 100% натоварване в Task manager-a.
      Въпреки, че не е SSD ми изглежда необичайно, случва се дори когато не правя нищо на компютъра.
      Моите предположения са следните:
      - Възможно е захранването да е проблемно.
      - Възможно е някой кабел, който се свързва с хард диска да е проблемен.
      - Възможно е проблема да е по дънната платка.
      - Проблемът не е в монитора, понеже съм го използвал с друг компютър и няма проблем.
      - Проблемът не е в захранващият кабел на монитора или компютъра, пробвал съм ги сменя.
      Разчитам на някакво мнение.
      Надявам се някой от Вас да се е сблъсквал с такъв проблем и да знае как да го реша или поне да каже как мога да разбера къде е проблема.
      Ако проблема е в дънната платка, ще трябва да продам всичко на части, понеже сокета на дънната платка е 1150 и рядко се намират евтини дънни платки.
      Благодаря предварително!
      PC problem.avi
    • от transcend92
      гледах този клип
      в тубата изтеглих програмата но немога да разбера как да оправя синия екаран на смъртта
      ето подробна информация 
      -------------------------------
      This program checks for drivers which have been crashing your computer. If your computer has displayed a blue (or black) screen of death, suddenly rebooted or shut down then this program might help you find the root cause of the problem and a solution.

Whenever a computer suddenly reboots without displaying any notice or blue (or black) screen of death, the first thing that is often thought about is a hardware failure. In reality, on Windows a lot of system crashes are caused by malfunctioning device drivers and kernel modules. In case of a kernel error, many computers do not show a blue or black screen unless they are configured for this. Instead these systems suddenly reboot without any notice.

This program will analyze your crash dumps with the single click of a button. It will tell you what drivers are likely to be responsible for crashing your computer. It will report a conclusion which offers suggestions on how to proceed in any situation while the analysis report will display internet links which will help you further troubleshoot any detected problems.

To obtain technical support visit www.resplendence.com/support

Click here to check if you have the latest version or if an update is available.

Just click the Analyze button for a comprehensible report ...

Home Edition Notice

This version of WhoCrashed is free for use at home only. If you would like to use this software at work or in a commercial environment you should get the professional edition of WhoCrashed which allows you to perform more thorough and detailed analysis. It also offers a range of additional features such as remote analysis on remote directories and remote computers on the network.

Please note that this version of WhoCrashed is not licensed for use by professional support engineers.

Click here for more information on the professional edition.
      Click here to buy the the professional edition of WhoCrashed.

System Information (local)

Computer name: DESKTOP-M2HV33F
      Windows version: Windows 10 , 10.0, build: 18363
      Windows dir: C:\WINDOWS
      Hardware: Z390 M GAMING, Gigabyte Technology Co., Ltd., Z390 M GAMING-CF
      CPU: GenuineIntel Intel(R) Core(TM) i5-9400 CPU @ 2.90GHz Intel8664, level: 6
      6 logical processors, active mask: 63
      RAM: 17110986752 bytes (15,9GB)

Crash Dump Analysis

Crash dumps are enabled on your computer. This system is not configured for complete or automatic crash dumps. For best results, configure your system to write out complete or automatic crash dumps. Select Tools->Crash Dump Configuration from the main menu to configure your system to write out complete memory dumps.

Crash dump directories:
      C:\WINDOWS
      C:\WINDOWS\Minidump

On Fri 1.5.2020 г. 21:18:40 your computer crashed or a problem was reported
      crash dump file: C:\WINDOWS\Minidump\050120-18953-01.dmp
      This was probably caused by the following module: ntoskrnl.exe (nt+0x1C2390)
      Bugcheck code: 0x50 (0xFFFFF48000000000, 0x0, 0x0, 0x6)
      Error: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
      file path: C:\WINDOWS\system32\ntoskrnl.exe
      product: Microsoft® Windows® Operating System
      company: Microsoft Corporation
      description: NT Kernel & System
      Bug check description: This indicates that invalid system memory has been referenced.
      This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
      The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time.

On Fri 1.5.2020 г. 21:00:24 your computer crashed or a problem was reported
      crash dump file: C:\WINDOWS\Minidump\050120-18515-01.dmp
      This was probably caused by the following module: ntoskrnl.exe (nt+0x1C2390)
      Bugcheck code: 0x50 (0xFFFF8E8000000000, 0x0, 0x0, 0x6)
      Error: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
      file path: C:\WINDOWS\system32\ntoskrnl.exe
      product: Microsoft® Windows® Operating System
      company: Microsoft Corporation
      description: NT Kernel & System
      Bug check description: This indicates that invalid system memory has been referenced.
      This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
      The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time.

Conclusion

2 crash dumps have been found and analyzed. No offending third party drivers have been found. Connsider using WhoCrashed Professional which offers more detailed analysis using symbol resolution. Also configuring your system to produce a full memory dump may help you.

Read the topic general suggestions for troubleshooting system crashes for more information.

Note that it's not always possible to state with certainty whether a reported driver is responsible for crashing your system or that the root cause is in another module. Nonetheless it's suggested you look for updates for the products that these drivers belong to and regularly visit Windows update or enable automatic updates for Windows. In case a piece of malfunctioning hardware is causing trouble, a search with Google on the bug check errors together with the model name and brand of your computer may help you investigate this further.

направих и снимка на грешката 
      http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=jdv1588358147t.jpg
    • от Александър Миланоски
      Здравейте, това ми  първия път през живота си , който пиша във форум , искам да кажа предварително че компютърната ми култура и грамотност не са големи , наскоро започнах да чета и да се занимавам понеже искам да си взема настолен комптър с монитор,за определени цели - стриймване  и игра.
      Разполагам с бюджет от 1500лв, търся си настолен компютър  (цял или да си го сглобя част по част ) както и монитор към него. На този компютър искам да мога да играя Фортнайт и СтарКрафт 2 както и след време да правя стримове на тези игри . В момента сегашния ми ламптоп искам  когато разполагам с новия компютър да го използвам за да обработвам видео  материала , който ще записвам и извличам от новия компютър ( мисля да използвам OBS ) ( въпреки че не ми идва идея как да прехвърля видеото което ще е записано от новия компютър на сегашния ми лаптоп ,и дали то ще се промени когато бъде пренесено в лаптопа  , флашка? )
      Като характеристики за компютъра  от който имам нужда  сравнявам с препоръчителните системни изисквания на Фортнайт, целта не ми е всичко да върви на максимално качество , но поне ако играя  и стриймвам с настройки на играта средни,ФПС-са да не са ми както на сегашния ми компютър едвам 40-50 (целя се да е нещо над 90FPS) и да ми лагва и да е толкова зле за контролиране , камо ли да взема да записвам всичко това , с това качество.
      Системните изисквания на Фортнайт за да върви добре играта :
      CPU: Core i5 2.8GHz. RAM: 8GB RAM. HDD: 16GB Free Space. GPU: Nvidia GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7870 or equivalent video card with dedicated memory of 2GB or higher VRAM. OS: Windows 7, 8.1, or Windows 10 64-bit. DirectX: Version 11 or better.  
      Гледах  всякакви различни клипчета в ютуб за при избор на различни компоненти в този случай Видео карта като едно ми хвана окото :
      сетъпа от това видео :
      CPU:Intel Core i5 6500
      Ram:16gb DDR4
      VGA:Asus Dual RX 580 (4GB)
      HDD:2x120 SSD
      POWER:Croshair 650W
      --------------------------
      допълнителен въпрос , ако копирам този сетъп  от това видео бих ли могъл като си сваля и OBS и нещата за стрийм при пускане на това да не се развали ФПС и качеството на gameplay-я , понеже четох че тези програми изкисвали стабилен процесор, който ако мога да сменя от този сетъп  и да сложа по-добър, как биха тръгнали нещата , както и това дали са съвместими( няма как да си харесам предполагам каквито и да са части и да сглобя нещо от тях , трябва да са съвместими , но как всъщност разбираме дали са съвместими подбраните части  ?)
      Друг въпрос е когато четох видях за разликата между монитора и че има значение и какъв монитор разполгаш , неговия вид ,време за реакция и търся нещо което би си паснало добре с горните настройки, имайки предвид че ще   си останат същите части или ако ги променим и заместим с по-добър клас части за постигане на по-голямо качество ?
      Видео карта ,процесора и монитора били от значение за геймърите и тези три компонента оказват влияние на ФПС-а в играта, следователно и на стрийм(ако е пуснат) ?
      Дали ако се закупят 2x8 gb Ram би било от полза или ако е за просто две игри,записващата и стриймваща програма  няма смисъл понеже останалото пространство просто няма да се използва или е добра инвестиция ако в бъдеще ще се добавят нови игри на този компютър?
      С кои части бих могъл да сменя по-горния сетъп така че да получа по-добра качество на gameplay-я и stream-ването , като същото време всичко това ,включително и монитора да не надвишават бюджета ?
      Не търся определени марки , а по-скоро постигане на качество на gameplay-я и stream-ването, както и не съм се спрял на точно определени сайтове за купуване на техниката

Благодаря Ви за отделеното време .

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване