Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Кабинетът на Пламен Орешарски е внесъл оставката си в деловодството на парламента, стана ясно минути след 18 ч.Новината е потвърдена от председателя на Народното събрание Михаил Миков.Оставката е депозирана точно в 17:59 ч - минута преди края на работното време на деловодството на парламента.По-рано днес след заседание на Министерски съвет вицепремиерът Бобева обяви пред всички медии, които присъстваха в очакване на оставка, че с въпроса твърде много се спекулира.След като оставката е вече факт, най-вероятно утре ГЕРБ ще влязат в зала, за да може точката да бъде вмъкната в дневния ред и оставката на правителството да бъде гласувана.През следващите две седмици кабинетът ще продължи да работи до 5 август, когато се очаква държавният глава Росен Плeвнелиев да обяви състава на служебното правителството. Народното събрание най-вероятно ще се разпусне на 6 август.

Източник: OFFNewsЗабележка: Запазено е оригиналното заглавие на статията.Забележка: знам, че имаме тема, където обсъждаме сегашното (вече бивше) правителство, но смятам, че е по-редно да е в отделна тема тази новина.Личен коментар:Е време беше, по дяволите!!! Много съм щастлив, макар, че пак стана договорено и нагласено... Както и да е. Важното е, че оставката е ФАКТ!И още нещо, миналата година, на тази дата, по-точно вечерта и нощта на 23-ти с/у 24-ти, беше "случката с белият автобус".
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво правим сега? Ще дойдат другите и пак ще ревнем.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Не, ще дойдат същите и пак ще ревнем. Гербаджиите пак ще купят изборите и историята ще се повтори. Може и барека да купи малко гласове и той да се облажи.

Редактирано от ice_lion__01 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми харесват анализите и статиите на вестник Капитал. За пореден път се изказаха много точно. На около 90% съм съгласен с тях:За едната година управление на БСП, ДПС и "Атака" научихме по особено неприятен начин (поне) пет важни урока.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво като подаде кабинета оставка. Някой разследва ли ги за злоупотреби или за нарушения - НЕ! Фирмите и връзките си остават. Далаверата продължава.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте уважаеми сънародници ,идват избори ,а аз ще ви приканя само към едно: Не гласувайте отново за партии ,имали възможността да управляват България и провалили се. ГЕРБ 2009 им беше дадена пълна власт ,те са бита карта , но с изненада ,както на последните парламентарни ,така и на европейските постигат най-добър резултат. Това се дължи на осезаемото купуване на гласове , при ниската избирателна активност. Когато не гласувате , оставяте ниско-образовани малцинства да решават бъдещето на децата и родината ви! Запомнете само 2 неща: 1-во трябва да гласувате ,2-ро изберете някой нов ,нямате гаранция ,че ще ни "оправи" ,но когато гласувате за вече провалили се партии ,имате гаранция ,че България ще продължи да затъва и през следващите 4 години! 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво като подаде кабинета оставка. Някой разследва ли ги за злоупотреби или за нарушения - НЕ! Фирмите и връзките си остават. Далаверата продължава.

Хем се обвиняват и се плюят един друг, хем никой никого не разследва. Ето това е да си идиот.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хем се обвиняват и се плюят един друг, хем никой никого не разследва. Ето това е да си идиот.

Защо да са идиоти? Всичко това е цирк и фарс. Има една българска поговорка: "Гарван гарвана око не вади". След като всички бъркат в кацата с меда няма как да се разследват.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест ако едно нещо е лошо и трудно за оправяне, дай да не се опитваме да го променим. Перфектна логика имаш.

Имаше една готина аналогия с училищен лавкаджия-дилър, може да я изнамериш ако искаш.

Сега поне в България имаме привилегията да живеем така, че никой не се и опитва да казва, колко сме добре. Всъщност медиите се разцепват да пишат, колко сме зле.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никъде не съм казвал или споменавал нищо да не правим и да не променяме нещата. Абсолютно никъде. Точно това трябва да се промени. Да се иска отговорност от управляващите, а не да ми се измъкват с някакви оставки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никъде не съм казвал или споменавал нищо да не правим и да не променяме нещата. Абсолютно никъде. Точно това трябва да се промени. Да се иска отговорност от управляващите, а не да ми се измъкват с някакви оставки.

Каза "какво като подаде оставка"

Най-накрая. БСП ще останат в историята на българската политика по неимоверното им нежелание да пуснат властта. Като захапка на доберман бе. Очевидно подкрепата на това правителство (без значение причините) отначало беше недостатъчна за да работи. И все това не се посвениха да жертват стабилността на държавата само и само да не го признаят...

...и поради тази причина, че си отиват е нещо много много хубаво. И имаме шанс да изберем някои по-добри. И да може и да са по-лоши. Ама точно тия са доказано такива.

Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да в момента е точно питането: " Какво като подаде оставка"? Никой няма да иска нищо от управляващите. Същевременно следващото правителство ще продължи да кара по същия утъпкан път. Защо това е така? Защото българина не желае и не иска да си защитава правата и държавата. От 89 година в парламента са само едни и същи партии и политици, които само си сменят местата.

За да гласувам следващите избори трябва цялата паплач от парламента да се махне. Всичко трябва да започне отначало и начисто. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да гласувам следващите избори трябва цялата паплач от парламента да се махне. Всичко трябва да започне отначало и начисто. 

Пък ако не гласуваш, пак ще изберат парламент, като отношението на статичните/платени/етнически/националистически и други немислещи групи избиратели към останалите ще нарасне заради теб и всички, които мислят така. Съжалявам, може ползата от гласуването да е спорна, но отказът от гласуване, не носи абсолютно никаква. Никаква. Няма да стане нелегитимен парламентът. Т'ва да не е като някоя капризна жена дето се сърди и се цупи в ъгъла. Като се цупиш, най много да ти се изхилят отгоре, че си им оправил сметките. Така че е по-добре да заложиш на съмнителна полза, отколкото на абсолютно никаква.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да гласувам пак е същото. Изборите са уговорени и съм 100% сигурен, че нашия глас не се зачита. Време е също да спрем да говорим за етноси и малцинства. На това нещо българина също трябва да обърне внимание. В България има една нация и тя се казва българска. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, какво да правим? Да ги търпим тези още 3 години ли? Крайно време беше да се махат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност не искам да политизираме темата!1. какво като подаде оставка?Аз цитирах тема от Капитал, която я смятам за много вярна и точна, няма да я повтарям.Ще кажа своите лични убеждения, ама много, много на кратко:Смятам, че в България се появи някаква форма на гражданско общество, не в цялата си "същност", която показа, че знае какво иска. Дори и моите фаворити да победят и пак да има протести - то това значи, че поне нещо се случва в България, а не го караме по течението...2. Какво ще се промени?Ще се промени най-малкото властта, нека видим "други" какво ще направят или няма да направят.3. Нагласени избори, защо да гласувам, няма смисълНапротив, има, има много. Лесно е да купиш 100-2000 хиляди гласа. Трудно е да окажат влияние на 5 милиона гласа в България. (знам, че е по-скоро към 6,4 милиона населението). Но тук съм сложил розофффффффффки очилца, че биха гласували толкова, това няма да стане.Факти:1. Това правителство е с най-ниското обществено доверие!2. Това правителство е с най-ниското европейско доверие от към институциите.3. Този парламент (не правителство като сама единица) стана за посмешище в погледа на всички българи.4. Този кабинет по никакъв начин не работеше. Къде от процедурни спънки, къде от еманципация, къде от простотии.Преди време имаше към 40-50 хиляди души по улиците, които викаха "Оставка". Обясняваше се как София не е България. Не отричам това, София никога не е била и няма как да бъде България. Но да погледнем социологическите проучвания... Правят се спрямо 1024 пълнолетни български граждани. Нарича се "представителна извадка". Учил съм и социология и статистика. Знам как се оценяват данните.Ха сега да помислим. 1024 спрямо 6 милиона или 50 000 спрямо 6 милона има повече тежест? 50 хиляди концентрирани само в един град, където населението е малко над 2 милиона.Това не може ли да е "представителна извадка"?Казваха ни "платени". Аз стотинка не съм получил. Правех всичко това от сърце. Както и баща ми (роден през 41-ва година, на над 70 години е човека), както и майка ми, която точно наближава 70 години. Както мноооого мои приятели на моята възраст. А точно преди 1 година, компанията в която работех тогава, всеки знаеше, че ходя на протестите, но освен 1 голега никой не идваше. След безобразията преди ТОЧНО 1 година, вечерта на 23-ти с/у 24-ти Юли, случката с белият автобус. На на 24-ти с мен дойдоха около 20-тина колеги от компанията с думите "С теб сме". Мога да ги изредя и по име!На никого не плащаха от нас. Със сигурност обаче, не отричам, че на някои им се плащаше!!! Някои от протестиращите. Но аз такива хора не познавам, но мога да изредя поне 100-тина, които бяха с мен и около мен на протестите - родители, роднини, близки и познати, на когото и лев не им беше даден. Бяха там със сърцето си!Какво ще стане, какво ще последва?Един Господ знае...Но единственият факт е - това правителство и парламент не работеше и това му е логическият завършек!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добрата новина все пак е, че това правителство най-после си тръгва.

След като и парламентът се разпусне, ще има време за преценка и избор, на кого да дадем доверието си.

Редактирано от Ken (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добрата новина все пак е, че това правителство най-после си тръгва.След като и парламентът се разпусне, ще има време за преценка и избор, на кого да дадем доверието си.

Всъшност това май е най-краткото и точно мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що се правите, че ще мислите, ще търсите алтернатива! Всички ще хукнете да грласувате за ГЕРБ,  а то за това беше и цирка!

Няма алтернатива щото сами я отрекохте. Никой и нищо не ви харесва щом не е с ГЕРБ. 

Та ,не харесахте Сидеров, Бареков ,както  не харесахте ДПС, СДС, НДСВ - кво харесвате бе???? 

Арее стига !!!!

Криви ще ви излязат сметките обаче!!!!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що се правите, че ще мислите, ще търсите алтернатива! Всички ще хукнете да грласувате за ГЕРБ,  а то за това беше и цирка!

Няма алтернатива щото сами я отрекохте. Никой и нищо не ви харесва щом не е с ГЕРБ. 

Та ,не харесахте Сидеров, Бареков ,както  не харесахте ДПС, СДС, НДСВ - кво харесвате бе???? 

Арее стига !!!!

Криви ще ви излязат сметките обаче!!!!

Всеки има право да си избере, кого да харесва.

Ти щом искаш си харесвай Сидеров, Бареков, ДПС и т.н.

Няма да те убеждавам да не го правиш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

„...Известия от Двореца. Днес…се представи на Н. Ц. Височество президент-министърът и министърът на вътрешните дела г. д-р К. Стоил…“ — Нещо се пресече в гърлото на бай Ганьо; той се изкашля; облиза си мигом засъхналите устни и метна изкривено око по-надолу и прочете с големи заглавни букви: „Падна Стамбол…“, и сърцето на Ганя падна в ботушите му, той изтърва бутилката с коняка и за да заглади произведения шум, почна силно да кашля… Обърна се бай Ганьо към другарите си и изрече многозначително.— Беше!— Хаир сюле, бай Ганьо! — обади се бай Михал.— Свърши се тя! — допълни бай Ганьо и като се приближи при масата, пошепна тихо на другарите си: — Стамболов ефенди боклатмъш! Стоилов сега…— Не може да бъде бе, що думаш! Във вестника ли?…— Разбира се!— А бе да не е някоя уйдурма?— Каква ти уйдурма! — извика с глас бай Ганьо и като събра всичкия си кураж, затропа по масата и се провикна: — Хей, момче, я дай тука „Свободно слово“…Другарите неволно си снишиха главите и почнаха да се озъртат плахо.Момчето донесе вестника и го подаде случайно на бай Михаля, но той, като че му подадоха нажежено желязо, отдръпна си ръката и показа с очи към бай Ганя. Бай Ганьо взе газетата и то се знай, пообърна се да види какво има, какво няма в кръчмата, па най-сетне откъде ще се вземе толкова кураж у бай Ганя! Ама все пак куражлия! Разгърна „Свободно слово“ и почна: „Падна Стамб…“ Закашля се бай Ганьо, закашляха се още по-силно другарите му. Бай Михал изкриви окото си към вестника да види дали чете право неговият смел другар и се увери, че няма грешка… Наведе глава към вестника и третият другар и прочете и… треска го втресе, и свят му се зави. Колко ли негови дела и делца, дрямали с години под прокурорското сукно, ще измъкнат на бял свят тия две думици…С гушене, с шепнене, с кашляне иззобаха уводната статия и като назърнаха сам-там из вестника, узнаха и се убедиха най-сетне, че работата е свършена. .... "

Има ли смисъл да обяснявам от къде е цитатът и защо го поствам тук  ?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.